Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (11)


Recommended Posts

Tdi, sper din suflet ca investigatia sa decurga ok si rezultatul sa fie bun [pup]! Florentin, pan ala urma ati gasit o vila ok? Intru pe mail0ul comun pt. numar, dar la cum sunt de ocupata si preocupata in ultimul timp, nu stiu daca reusesc sa ma mobilizez. Intre Eforii mai faceam si noi plaja, ca era mia aerisit. Acum mergem (adica eu nu prea, mai mult copiii si Doru) pe o plaja langa noi, la Pescarie Agigea, care vad ca se aglomereaza si ea pe zi ce trece. Anul asta nici nu prea iesisem prin Eforie. Am fost de doua ori in ultimul timp si Eforie e tare aglomerata si imbacsita [alcool]. Am tot incercat sa va mai scriu si eu, dar ori nu aveam timp, ori nu aveam inspiratie [:D]. nici acum nu am, de fapt si imi e un somn... Iar caldura asta m-a terminat. Gata, a fost si vara suficient de mult acum [:D], eu astept o vreme mai racoroasa. Dimineata, la 8 erau 29 de grade in C-ta [bang]. Eu stau numai cu aer conditionat, dar tot nu ma simt bine. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tdi iti tinem pumnii stransi sa fie totul bine .Sanatate multa[pup][pup] Tina concediu placut.Si noi am avut parte de aglomeratie maxima.Statea lumea cearsaf langa cearsaf.Ori te trezeai dimineata devreme sa poti gasi un loc mai de doamne ajuta ori stateai pe sezlonguri unde plateai. Ioana ma bucur ca Ana se simte bine la socrii.Asa poti si tu sa respiri.Ce face bebelusul? Androix nu mai zici nimic de role? Cum merge? Andutzy gata, am reusit sa vad si eu pozele voastre de pe facebook.Super.Ma bucur din tot sufletul pentru tine, pentru voi. Am vazut si pozele din parc........doamne ce au mai crescut copii.[:)].Mamicutelor [flo] La adresa asta gasiti ceva interesant http://www.suntparinte.ro/ghidul-educatiei-sexuale Nimic nu este imposibil pentru o persoana perseverenta Simona si [comoara]Dragos Octavian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tdi- un gand bun si din partea mea. Noi ieri ne am intors de pe transfagarasan la socrii, mai stam un picut aici si ne intoarcem spre casa. simona- multumim.La acea adresa sunt multe de citit, tocmai am primit azi un mail de la ei cu subiectul,,ce citeste copilul tau in august?,, ok asta e un subiect pentru copilasi mai mari dar merita citit din scoarta in scoarta. Noi anul acesta am spus pas la capitolul mare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intors din min-vacanta de 5 zile – Chicago, Muskegon – Lake Michigan , etc. A fost f. frumos, scurt dar sweet. Am pus poze pe web: pentru cine are timp: http://www.dropshots.com/newmami2005#date/2010-07-30/18:47:05 Joi noaptea inainte de a pleca, Patrick mi-a cazut din pat, direct pe parchet – buff [bang], in miex de noapte iar in cazatura s-a julit destul de tare pe piept de marginea patului. Cred ca isi cauta perna si s-a tot dus pana a cazut, saracutul. Si ca sa fie tacamul complet, vinery dimineata cand s-a trezit m-a strigat ca I s-a umflat buzele, eu am crezut initial ca de la cazatura de peste noapte … dar surprise a facut din nou o reactive alergica urata si I s-a umflat boticul rau de tot. partea buna e ca nu-I afecteaza caile respiratorii, am sarit imediat cu Zyrtec si Benadryl ce aveam in casa si am pus Epi-Pen-ul la indemana. Am sunat la clinica sa vad ce pot lua ca Zyrtec-ul l-au scos de pe piata. Dupa prima doza s-a mai desumflat, dar reactia a fost destul de puternica fiindca a necesitat doza dubla. A doua zi I s-a umflat pielicica din jurul putzulicii, iar spre seara ploapa ochiului putin. Asa pateste de fiecare data I se imflameaza parti sensibile ale corpului. Mi-am facut appointment la doctor pe luni, caci acuma are 5 anisori si pot face teste mai concludente de alergii. In plus are o tuse seaca / uscata care nu-l lasa deloc si o tot cara cu el si care in opinia mea are treaba tot cu alergiile. Sa vedem care sunt urmatorii pasi … Am observant ca Patricke f. atent cu bebelusii si copii cu handicap. Nu e prima data cand observ ca e tare sufletist. Eram la Muskegon iar la pool era un copilas cu sindromul Dawn singurel in jacuzzi. Of course ceilalti copii se jucau intre ei in pool, chilecaiala mare. La un moment dat Patrick iasa din pool si il intreb unde merge iar raspunsul lui a fost la copilasul special ... el are nevoie mai mare de un friend decat ceilalti copii. La breakfast a doua zi a mers la el sa-l salute si sa vorbeasca cu el cand alti copii s-ar retrage imediat. E sufletist mai ales cand e vorba de cineva mai neputincios ca el. La restaurant intr-o seara era un baby langa noi si l-a intretinut toata seara ... de-au putut manca si parintii lui linistiti [:D]. Simona, cum am timp sa facem atatea sincer nici eu nu stiu [:D] … ca sunt tot pe fuga. Asa cum am mai spus caut sa gasesc pe cineva din toamna sa-l ia pe Patrick de la scoala si sa vina acasa, sa se odihneasca , sa pape pana venim noi ca sa putem continua cu celelalte activitati. Sper sa rezolv macar cateva zile cu profa de germana, si asa le face pe amandoua . sa vedem ce raspunde, tocmai i-am scris. Am mai intrebat in stanga, dreapta sper sa gasesc pe cineva. Am vazut poze de la intalnire, si nu mi-a venit sa cred ce mult s-au schimbat cei “mici” Georgia , Lisandru si Raducu. Parca cei mari ma astept oarecum, dar astia mici … am facut ochii cat cepele. Gabitzo, inca tot e bine ca mai apuci sa-l prinzi la poze macar pe Raducu [:D]. Florentina, Clara distractie placuta la mare, timp frumos, relaxare si astept sa vad multe poze la intoarcere. Tdi, ma gandesc la voi [pup], sa treceti cu bine peste aceasta investigatie si sa aveti rezultate bune. Mercedez, ma bucur ca ai reusit sa mai intri pe la noi. ce mai fac copilasii? Mai povesteste-ne de ei. Weekend-ul asta vom fi iar plecati de acasa, ca avem 2 pools parties in deplasare , unul la o fetita de 5 ani, si altul la un prieten de 50 de ani [pk]. Ne vom intoarce duminica seara numai bine “fresh” pentru o noua saptamana [:D]. Iar inainte sa ies, sa-mi spun si eu of-ul … hai ca am si eu o dilemma mare , existentiala … stiti vre-o solutie … in afara de a ramane gravida … sa faci sa-ti intarzie ciclul? Anul asta din cauza unui proiect care e due la sfarsit de November nu putem sa mergem in Mexic decat la inceput de decembrie si as prinde jumate din perioada pe ciclu … Nu putem sa amanam pe Ianuarie, caci sotul nu-si poate cara zilele de concediu de pe un an pe altu, iar intre Craciun si revelion pe langa ca e f. scump pe Riviera déjà am vorbit sa mergem la ski la Montreal. Helpppppp , ce ma fac …??? NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Newmami, Patrick e un super baietel. eu sunt admiratoarea lui infocata [:D]. Multa sanatate ii doresc! Sa scapati odata de alergia asta pacatoasa! Mai, dar ce bine ca tu stii de acum cnd iti va veni ciclul in decmbrie (eu nici luna asta nu stiu cand va fi [alcool]). Din ce stiu eu, neprobat, daca iei anticonceptionale nu mai trebuie sa faci pauza intre folii. Iei in continuare urmatoarea folie. Alta metoda nu cred ca e/nu stiu. [pup] Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia
Newmami, Patrick e un super baietel. eu sunt admiratoarea lui infocata [:D]. Multa sanatate ii doresc! Sa scapati odata de alergia asta pacatoasa! Mai, dar ce bine ca tu stii de acum cnd iti va veni ciclul in decmbrie (eu nici luna asta nu stiu cand va fi [alcool]). Din ce stiu eu, neprobat, daca iei anticonceptionale nu mai trebuie sa faci pauza intre folii. Iei in continuare urmatoarea folie. Alta metoda nu cred ca e/nu stiu. [pup] Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)
Cornelia [pup], multumesc de apreciere la adresa odraslei [flo] . Da la mine e ca pe ceas ... de obicei 28, 28 si e usor de planificat. Poate o zi doua deviere in 6 luni [:I] Auzi daca iei a doua folie, scapi de un ciclu, sau doar intarzie cateva zile? NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...