Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (11)


Recommended Posts

Multumesc de sustinere! Suntem bine, momentan copiii sunt in vacanta la C-ta,am terminat divortul cu bine...din toamna Horia incepe si el gradinita. Eu...m-am linistit, am fost ca zombie in ultimul an, multumesc lui DD ca am iesit sanatoasa din el, de aproape 2 luni a intrat cineva in viata noastra care zici ca este trimisul tatalui meu pe pamant sa aiba grija de noi ( pe 6 aprilie tatal meu, sotul maica-mii mai bine zis, s-a stins). Cine ne urmareste pe facebook cunoaste noutatile, imi vine sa strig in gura mare ca suntem si noi iubiti, ma rog insa la DD sa tina aceasta poveste...uneori mi-e teama ca e prea frumos sa fie adevarat! Va pupam, Andra si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Da, de Cornelia stiu, cred ca deja e maricel si Vladimir. Ma bucur ca am revenit...sper ca de data asta sa fiu mai constanta in a va scrie. Multa vreme mi-am dorit sa fac asta, dar cred ca v-am mai povestit, inainte sa plec din casa fostului sot a stat si a scos de pe forum tot ce am scrie eu in timp, mai ales despre el si mi le-a aruncat in fata...mi-a creat asa o stare de dezgust incat am simtit nevoia sa ma detasez o vreme de ce e aici... chiar dc voi nu aveati nici o vina, Andra si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Noi suntem la Bucium, in Fagaras de fix o luna si de putin timp mi-am luat un modem de net cu cartela, numai ca nu prea am timp sa intru...iar cand am, ma ascund de copii ca inca nu stiu cum sta treaba cu creditul...si mi-e teama ca la jocurile lor se termina creditul valabil o luna in doua zile! Pe la noi toate bune si frumoase numai ca Patrick e alergic la aerul de aici si de cand am venit e plin de bube. Nu apuca sa ii treaca unele ca ii ies altele incontinuu. Ammers la dr. de aici si mi-a recomandat peritol... eu ii dadeam xyzal picaturi.. S-a mai confruntat cineva cu asta? Este ceva ce ar putea sa mearga ca asta este singurul meu of de cand sunt aici... Andutzy, ma bucur sa aud asa vesti bune, ai toate meritele sa fi fericita si sper din suflet sa fi iesit soarele pe strada ta ( nu de alta dar stam la distantza de o strada in Buc si poate ajung ceva raze si pe la noi [:D]) Nelia, esti in Ro? Super! Planuiti sa ajungeti si la munte? Poate vorbim la telefon, numarul meu este in contul comun (asa stiam, o sa mai verific) Androix, am vazut ca ati fost in Simon... cred ca a fost super, de vreme nu te intreb ca stiu cum a fost si pe aici...ploaie, ploaie si iar ploaie... Gabitza, voi ce mai faceti? Tot la mare? Ioana, sa inteleg ca e sigur carucior albastru? Felicitari! Abia astept sa mai vad o graviduta in poze!Ana ce spune? Pupici! Tina, mami de [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061226_0_Patrick+is.png"][aerob][/url]Patrick si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/squsquard20050518_1_Maya++is.png"][zana][/url] Maya [url="www.dropshots.com/florentina2010"][foto][/url] "Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jackson
www.nuntadelux.ro
www.cascadadefructe.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florentina, am inceput serviciul de o saptamana, am si uitat ca am fost la mare. Fratele meu cand era mic patea cum zici de Patrick atuinci cand eram in deplasare pe la tara. De cele mai multe ori era alergic la laptele de vaca gras, direct de la sursa. Sau poate e ceva in iarba unde se joaca mai mult. Pe vremea aia se dadea clorocalcin. Ma gandesc ca Peritol-ul il chiauneste de cap. Eu i-as da cred ca Zyrtec. Azi il am pe Andrei cu mine la birou. A fost super entuziast dimineata. Acum imi face inventar la sertare si ma intreaba cat mai dureaza serviciul meu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! Noi ne pregatim sa plecam maine dimineata pe Transfagarasan si dupa aceea sa stam o seara pe Valea Oltului, este locul nostru in care ne gasim linistea, acolo am fost in primul nostru week end impreuna. daca facem poze vi le arat. Apropos, nu stiu..mai are sens sa va dau linkul de poze de facebook...cred ca ne avem deja in lista si le vedeti acolo...asa e? Va pup, Andra si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, v-ati topit? Eu azi am fost libera cu ocazia zilei aviatiei (care e maine)si am fost sa casc gura prin magazine, de una singura, chestie care este raritate la mine. Parca eram si stinghera asa de una singura. Multe reduceri in Mall dar nu m-am lipit de nimic. O data ca masura mea nu s-a inventat pentru 95% din firme iar unde erau si mari erau neinteresante. Pina la urma tot baietilor le-am luat cate ceva. Dupamiaza am stat atarnata de geam sa vad una din cele mai zgomotoase furtuni pe care le-am vazut ever. Deja ploaia avea orice directii numai de sus in jos nu.
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D] Uite ma nu se poate, am razbit muntele de rufe si am uitat sa ma laud! Da am calcat doua zile de am facut febra musculara, ca la animalul meu de fier de calcat...[alcool] Gabitza, noi cu ocazia zilei aviatiei am fost sambata la mitingul aviatic. Maiculitaaaaaaaaa! Daca mai merg, si vrem sa mai mergem anul viitor, plecam noi frumusel de dimineata de-acasa nu ca putorile la 11 de am ajuns acolo, nu ne-au mai lasat cu masina ca nu mai erau locrui de parcare, si pana am parcat, pana am ajuns, o vanzoleala maxima, oamenii aia parca venisera fix ca sa plece de n-am apucat sa stam nici 20 de minute ca am luat-o inapoi. Am plecat de-acolo vai steaua mea, cu papucii rupti, transpirata, arsa de soare, cu Mihai pe care l-am trimis sa ne cumpere niste apa rece (ca desi imi rupsesem spinarea si carasem 2 sticle in geanta era calda) si cand s-a intors a zis ca n-a putut si si-a luat si-o berica si mmmm ce mai gratare de mici a mirosit el pe-acolo... Dar in ciuda vanzolelii copiilor le-a placut maxim. O tin una si buna ca vor sa se faca piloti: Filip de avion "sonic" si Georgia de "licopter" [:D] m-am scos cu asa copii dajtepti! Andra, te-am vazut pe FB, nu stiu daca ai pus poze si din weekendul asta, dar pe restul le-am vazut. [flo] Ma bucur ca va e bine, iti doresc sa fii linistita si fericita! Flori, da am avut vreme naspa la munte ca sa ajungem acasa si sa ne topim de cald. Asta e. Cum am zis sper sa ne scoatem cu weekendurile. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Blogul grasei[/url] [url="http://www.bijuteriiandroix.page.tl"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa scriu si eu 2 vorbulite. Am obs. si eu la subiecutl Emmei ca dupa ce copiii implinesc 4 ani, sub. lincezeste. Si, desi mi-am zis ca o sa mai scriu si eu aici mai des, uite ca ba nu am chef, ba nu am timp...si nu mai apuc sa scriu nica. Am auzit si eu de ploile din Ro. Vai de fundu' vostru. La noi sint calduri mari, dar aici nu e ceva iesit din comun. Oricum, anul asta am boierit ca, in loc sa ne apuce caldurile:)) din aprilie-mai, ne-a tinut racoarea pina prin iunie. Intii sa incep cu felicitarile, chiar daca sint in intorziere. LMA pentru toti copilasii care au implnit 5 anisori! Nici mie nu imi vine sa cred ca Diana mea incepe scoala peste o luna...si e asa de mindra de ea ca va merge cu ghiozdanel si va avea teme si teste la scoala[:D]. Parca o si vad ca merge ca si cum ar avea un bat in fund:). Joi o sa aiba graduarea de la preschool. Ea nu mai merge din mai la scoala, dar graduarea se face saptamina asta. O saaibe graduation gown and hat. Arata asa de frumos imbracata! Nu am mai vrut sa continue sa mearga la gradinita pentru ca a inceput cursurile de innot si am preferat sa faca asta. Plus ca si Emma face acelasi lucru si ar fi fost o nenorocire sa nu faca amindoua. Diana e pur si simplu incintata de innot si ma gindesc serios ca dupa ce se termina cursurile de vara sa le duc la o piscina interioara sa continue. A facut un pic si de balet, dar s-a lasat ca a zis ca e boring..si o inteleg[:D]. Gimnastica nu vrea, pian nu vrea, a zis ca poate incepe din toamna cursuri de desen care se tin in campusul scolii. De innot sint convinsa ca o sa se tina. Cu cititul si socotitul sta f. bine...chiar sint f. mindra de ea. Pun aici un filmulet sa o vedeti citind http://family.webshots.com/video/3088095540098079200YbIOOD . De ziua ei i-am facut si un mic party ca multi prieteni nu are si chiar ma si saturasem de mare tambalau. Asa a fost f. dragut si nu a mai trebuit sa muncesc girla. Ioana, felicitari pentru bebelus si iti doresc o sarcina usoara!! Tdi, imi pare rau de bube (auuu, ca imi aduc aminte si ma apuca pe mine scarpinarea). Nu ai unde sa reclami vecina? Eu asa as face daca as trece prin chinurile pecare le treci tu cu bube si purici. Poti sa faci si altceva...ceva ce am facut eu ca mi se rahatea un ciine/pisica pe iarba din fata casei si nu mai scapam. Am fost la magazinul de animaluri si am luat un praf repellent, plus am pus si coji de portocale (lamii cred ca ar fi mai bune) rupte bucatele in locul unde venea animalul. Si am scapat. Lor nu le place mirosul tare de citrice ca e puternic le raneste nasul si fug ca impuscati. Incearca si tu si pune pe balcon...poate nu mai vine animalul.distractie placuta la mare! Anduzy, imi pare bine sa cietsc de bine despre tine. Felicitari pentru curaj si multa fericire! Eu nu cred ca te am pe feisbuc. Androix, unde zici ca ati fost plecati? Tu zici de copiiputurisi. Diana mea cu greu merge citeva sute de metri. Am fost la Disneyland saptamina trecuta si nu a vrut deloc pe jos. O si inteleg ca erau 40 de grade, dar ea si cind e frumos afara tot nu vrea sa mearga pe jos. Totsper sa mai creasca si ea si sa se dez-leneveasca:). Florentina, si frate-miu facea blinde din astea tot timpul cind mergea la tare. il dadea maica-mea cu pasta de apa mentolata facuta la farmacie. Gabitza, la noi se gasesc lucruri pentru toate marimile, gusturile si buzunarele. Eu insa nu imi cumpar pentru mine decit daca e musai. Daca ma duc la magazin, intru direct la seciunea de copii si rar se intimpla sa nu ies cu ceva cumparat pentru fete. Dar asa de bine ma simt...!! De fapt, e ca o terapie pentru mine:)). Si vad ca si ele ma mostenesc...tare mult le mai place sa mearga la pantofi,chiar si pentru femei ca acolo au ocazia sa probeze:)) pantofi sclipitori si extra-colorati cu tocuri de 10 cm. Si asama distreaza cind levad pe toace! Olga, eu nu am mai lasat-o pe Diana sa doarma la prinz de la 3 ani ca mi se culca tirziu. Acum, daca o pun la 8 in pat, adoarme imediat. Poate ar fi o solutie sa nu o mai lasi sa faca nani la amiaza. Stie cineva de un regim de slabit care sa nu necesite mult efort si vointa?[:D] Unul mai usurel, nu f. drastic si cu rezultate rapide[alcool]. M-am facut ca o purcica in ultimul timp si am o fata ca o luna plina... ar cam trebui sa imi revin la normalitate[bang]. Am fost si noi in concediu saptamina trecuta. A fost tare frumos si chiar ne-am odihnit si relaxat...mai mult barbat-miu ca la mine nu prea e loc de stres[:D]. Pun niste poze sa va uitati daca aveti chef http://family.webshots.com/album/578206388nqjTgY .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...