Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copiluti maricei de mai-iunie 2005 (11)


Recommended Posts

Ce spui tu acolo de regim usor si cu rezultate rapide? [:-)))] In plus vad in poze ca arati beton! [olala] Mai mult decat sa renunti la paine si la cina nu ti-as recomanda. Eu sunt foarte buna la dat sfaturi [:D] ati observat cred... Tocmai mi-am dat seama ca am fix aceleasi dimensiuni de anul trecut si tot de-atunci ma lupt cik cu kilogramele. Sunt un fel de Don Quijote [alcool] ma lupt ma lupt si nimic nu fac [:-@] Ma rog, am ajuns acum in stadiul ca ma uit pe strada si zic macar nu arat asa. Am observat in ultimii ani tot mai multe femei obeze, adica grase bine peste suta de kile. Oricum daca nu m-as "lupta" in cateva luni as sari suta cu succes [bang] Ai niste fetite tare dragalase! Ma topesc dupa ele de fiecare data cand ma uit la pozele voastre, au un par superb! Ceea ce imi aminteste ca a trebuit s-o tund pe Georgia [q] Se umpluse de bubite pe ceafa de la caldura, are un par foarte fin si ii aluneca din absolut orice device de prins parul asa ca la cat sarea ca o caprita nimic nu-i tinea parul strans. Asa ca ieri am fost cu ei la ciufolici si i-am tuns. Foarte optimista fi-mea, eu daca imi taia cineva mai bine de 10 cm de par as plange si la varsta asta [:D] Andra, noi ne facem poze singuri [:D] si din mana, dar incapem in cadru doar noi doi, dar mai punem aparatul pe timer si ne facem toti patru. Totul e sa gasim unde sa asezam aparatul. Chiar am una de acum de la munte care e super, fi-mea a avut ideea sa stam asa. O s-o sui pe undeva pe net si v-o arat. Gabitza, eu cu masurile de haine ma deprim periodic. Uneori imi vine sa ma infasor in panza de sac [bang] Si nu mai zic ca de cand sunt mama si port 41 la picior nu-mi mai gasesc nici de incaltat. Ieri am realizat ca din vreo 6 perechi de sandale nici macar una nu imi este comoda si absolut toate au cate o mica chestie care ma jeneaza, o bareta, o catarama, tocuri prea inalte, etc. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Blogul grasei[/url] [url="http://www.bijuteriiandroix.page.tl"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Androix, eu nu inteleg de ce nu aduc la noi si marimi de femei "normale", ca totusi media femeilor de la noi este mult ridicata fata de ce se gaseste in magazine. Am fost asa fericita cand au venit la noi C&A sau Kiabi, ca gasesc chestii pe masura mea la preturi rezonabile si care nu sunt de babe pensionate. Masura la picior si mie mi-a crescut dupa sarcini, dar ma invart la un 39-40, unde cat de cat se mai gasesc chestii de incaltat. Iulia, daca afli vreo reteta din asta minune sa ma anunti si pe mine [:)] Ce bine ca Dianei ii place innotul, daca se tine de asta o sa aiba un corp frumos si armonios, tare mi-ar fi placut si mie sa innot de copil. Dar mi-a fost frica de apa. In ce priveste probatul pantofilor, parca le si vad pe mandrutele tale amandoua proband de zor, ca stiu cat sunt de cochete [olala] Ioana, ce face burticul?
Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
Mami de puf mare, Andrei-Stefan (25.05.05) si puf mic Raducu(06.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andutzy, ma bucur mult de tot ca ai revenit printre noi, ca a iesit din nou soarele pe strada voastra. Iti doresc mult, mult noroc, intelegere, iubire , bucurii [flo] OanaEnglezoica, se pare ca v-ati adaptat déjà si ma bucur mult ptr. voi. Sa mai treci pe la noi, Londra e undeva departe… dar pe la noi sper sa mai treci [pup]. Ce mai face Alex? L-ai inscris la gradinita? Olga, cred ca asta cu nap-ul la amiaza e la toate kindergarten nu numai la cele private. Inclusiv acum in daycare pe Patrick il pun la nap, uneori doar sta intins numai la cerinta mea. Din toamna vom renunta definitive, fiindca merge de la 11:30 la scoala, pana la 11:30 in daycare si se intoarce inapoi in daycare la 3 p.m. Il vad ca e OK si fara nap, majoritatea zileleor nu il mai are, doar sta intins linistit ptr. 1 hr, seara il culc mai devreme, uneori se cere chiar si singur … vine si ne spune ca ii e somn si ca vrea sa doarma. In weekend incerc sa-l pun la nap ptr. ca sta mai tarziu si fiindca e f. mult afara si in piscina. Dar daca nu doarme a inceput sa fie OK si simt ca e déjà e pregatit sa-l scoatem cu totul. Cand va intoarceti inapoi? Florentina, sanatate micutului .. si eu inclin sa cred ca bubitele s-ar putea sa fie din alimente, gen lapte de tara, mai mult decat de la aer. Sper sa mai gasesti timp mai des si sa ne mai scrii. Clara, mult success cu apartamentul , sa scapati odata de tot stress-ul asta. Lasa fata in pace sa citeasca si sa scrie daca aia ii place. Sa aveti o vacanta cat mai placuta, cu timp frumos, voiosie si vreme cat mai buna. Noi avem cateva zile libere la inceputul lui August si vrem sa facem un mic trip pe Lake Michigan si Chicago si aproape ca s-a gatat vara [q] Macar nu ne plangem ca am avut o vara frumoasa, in care am putut sa stam afara, sa avem weekend-uri frumoase, sa folosim pool-ul aproape in fiecare zi. Mai avem cateve sarbatori legale, dar altfel pana in decembrie nu prea mai avem zile de vacanta. In schimb ne vom scoate fiindca aproape toata luna decembrie vom fi plecati, 9 zile in Mexic iar apoi Craciunul si Revelionul la ski. Ieri tocmai am aflat ca vecinuta mea care e teacher va fi teacher la kindergarten la clasa lui Patrick. Principal este bunica unei college de daycare de-a lui Patrick … asa ca s-a terminat cu fericirea lui [:D] Nu va putea misca in front caci mama afla totul . Vineri va avea primul concurs de innot! Sa speram ca nu ploua chiar de dimineata, fiindca e afara de la ora 9:30 a.m. Merge f.f.f bine cu innot-ul si desi e cel mai mic, cu 1 an mai mic decat toti copii face fata cu brio la cei de 6 anisori. Este foarte nerabdator sa participle. Sper ca si celalat club sa aiba copilasi de 6 anisori, ca sa poata face o grupa de 6-7 ani la care sa participe si nu 6-8 cum se intampla fiindca sunt f. putini copii de varsta asta care innoata la nivel de competitie. Anul asta nu-l las decat la concursurile intre cluburi, ca sa se obisnuiasca cu eveniementele. Innoata toate stilurile pe spate este f.f.f bun, apoi free style , iar de 2 saptamani a inceput sa-I iasa si sarirutile correcte de pe block start-uri. Din toamna va merge iar la soccer si of course innot, iar peste iarna innot si ski. Vara viitoare va avea la dispozitie sa incerce si alte sporturi (el vrea si basketball si skating si … si … si ) fiindca va merge la YMCA camp unde are mult mai multe variatiuni. Gata mi s-a terminat pauza, va pup si va doresc o vara cu mult soare si multa relaxare. NewMami & [bonjovi] Patrick Ryan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uf... de cand nu am mai scris am patit-o cu laptopul meu.. s-a intrerupt cablul de la incarcator si nu mai primea curent... spre norocul meu am reusit sa gasesc astazi unul universal si acum ma bucur iar de el, e adevarat, mai mult cand dorm copiii[:D]! Gabitza, anul trecut la fel credeam si eu, ca e de la alimentatie insa de data asta nu i-am dat nimic altceva din ce consuma si acasa si tot s-a umplut...dr. a spus ca este de la aer. Si mie imi e groaza de peritolul asta... asa ca i-am luat claritine, de la mine putere - si de doua zile vad ca nu i-au mai iesit- Doamne ajuta! Iuliana ma bucur sa mai aud de voi. Sa sti ca te pomenesc destul de des gratie carutului pe care l-am luat de la tine [:)] si care acum este folosit de verisoara mea care are doua fetite mici si care tot timpul imi spune ca o opresc mamicile pe strada sa o intrebe de unde a luat carutul! Super rezistent si extrem de util, ne-ai facut viata mai usoara! [pup] Ii dau si eu cu mixtura mentolata lui Patrick, plus ca am o gramada de alte creme si geluri care ajuta la vindecarea bubitelor...durerea mea era ca nu stiam ce sa fac sa nu-i mai apara altele! Acum indraznesc sa sper ca am gasit o solutie... M-am uitat si eu la poze (pe sarite ca se incarca destul de greu insa mi-am salvat linkul si abia astept sa le vad pe indelete)- sunteti tare dragalase toate trei tunse la fel, chiar m-am mirat sa vad ce par lung are Diana! S-a schimbat ceva cu job-ul sotului sau tot asa face naveta? Olga, imi aduc aminte cand te plangeai ca Maya este in urma fata de unii copii din grupa si uite acum ca le-a luat-o multora inainte, bravoi ei, stiam ca asa se intampla, ca toti copiii au ritmul lor si ca la noi in grupa s-au adunat cei mai destepti si cei mai frumosi copii - insa nici cu mamicile lor nu imi este rusine[:)]! Clara felicitari pentru casa noua, sa o stapaniti sanatosi, in ce zona va mutati? Cred ca este scumpa tare gargarita ta cand citeste, la noi Patrick este filozoful, Maya cunoaste literele dar nu stie sa lege cuvintele decat pe cele foarte scurte. Newmami citesc cat de bine stapaneste Patrick innotul si imi vine sa plang ca Maya mai mult de balaceala nu stie... Felicitari, ai un baietel tare talentat insa meritul cel mai mare este al vostru acum ca va ocupati de el si ii dati sansa sa incerce cat mai multe. Andutzy arati tare fericita, si copiii la fel. Ma bucur mult pentru voi! Vacanta placuta! Androix cand am fost la Miniprix cele mai frumoase sandale erau de la marimea 39 in sus, am vazut multe modele comode si dragute... si la pret bun. Chiar azi mi-am amintit ca mi-am luat online niste sandale albe pe care mi le-am luat pe negru din magazin si nu stiu cand mai apuc sa le port daca de o luna stau la tara intr-o singura pereche de papuci si una de sandale... Planuim sa mergem la mare in august si sunt in cautare de o vila sau pensiune in Eforie Nord care sa aiba bucatarie si eventual curte ... v-as fi recunoscatoare daca mi-ati da ceva sugestii.. Dan asteapta sa ii dau coordonatele si mi-e teama ca pana gasesc eu ceva trece vara!!! Va pup... sper sa revin maine la pranz cand dorm copiii! Tina, mami de [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061226_0_Patrick+is.png"][aerob][/url]Patrick si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/squsquard20050518_1_Maya++is.png"][zana][/url] Maya [url="www.dropshots.com/florentina2010"][foto][/url] "Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jackson
www.nuntadelux.ro
www.cascadadefructe.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am stat o jumatate de ora sa selectez niste[url="http://entertainment.webshots.com/photo/2247529400087778913GMqDsp"] poze[/url] nu am reusit sa pun decat trei... s-a dus aproape jumatate din credit in doar cateva secunde... cred ca o sa continui de acasa ca in ritmul acesta nu mai apuc sa mai intru nici pe mess. Iuliana, am vazut filmuletul cu Diana citind.... e incredibila, felicitari! Tina, mami de [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20061226_0_Patrick+is.png"][aerob][/url]Patrick si [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/squsquard20050518_1_Maya++is.png"][zana][/url] Maya [url="www.dropshots.com/florentina2010"][foto][/url] "Nu te uita niciodata de sus la cineva, decat daca vrei sa-l ajuti sa urce" Jesse Jackson
www.nuntadelux.ro
www.cascadadefructe.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, noi avem tare putine poze toti 4. Culmea e ca pozele pe care le-am facut acum recent sint facute de persoane care s-au auto-oferit:) sa ne pozeze. Androix, zici tu zici, dar am pus 6 kg in ultimul an si imi vine sa ma sinucid. In iarna am fost si depresata, acum ca a rasarit soarele mi-am mai revenit. De aia caut regimul magic:). Adevarul e ca eu ma ingras f. repede, dar daca ma pun pe slabit, dau jos la fel de repede. Numai vointa sa am. Sa stii ca si Emma mea are par dificil. Adica are o claie de par, dar e tare subtire firul. Diana are mai putin, dar e gros ca al meu si pot sa nu o spal si o saptamina pe cap ca nu se cunoaste. Eu mi-am dorit fete ca sa le las parul lung ca eu am avut parul scurt pina la 14 ani cind m-am hotarit ca e vremea sa ma fac si eu frumoasa:). Iar mindrelor le place par lung, plus ca aici nu vezi fetite tunse baieteste nici sa cauti. Toate au parul de la umar in jos. Am ramas si eu surprinsa anul trecut in Ro sa vad ca sint multe fetite cu parul scurt. Florentina, merci. Noi cu jobul sotului la fel am ramas, dar sa zicem merci la citi nu au joburi aici si si-au pierdut casele etc. Asa ca mai bine asa, decit fara. Si cu toate cheltuielile extra, sintem foarte ok. Ma bucur ca ti-a folosit carutul....adevarul eca e f. util. Gata, ma duc sa le iau la fete cite o rochitica....pentru Diana ca are graduarea si pentru Emma ca simbata ii facem party de ziua ei care a fost sapt. trecuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Of, nu am nici un chef de munca... Vorbiti de cure de slabire...am greutatea pe care o aveam cand l-am nascut pe Dragos...dar hainele vechi inca ma incap cat de cat. In perioada in care l-am cunoscut pe Bogdan eram la o cura drastica de slabire, luam si Regenon, si in primele saptamani am slabit 4kg, dar el insista sa nu mai tin cure, ca ma place oricum, nu ma lasa sa stau nemancata sau sa nu mancam cate o inghetata impreuna si dimineata iar imi venea sa turbez cand am vazut ca iar am ajuns la kg-ele de la care am plecat[bang] Copiii sunt bine, la C-ta, ai mei ies cu ei de 2 ori pe zi, acum le caut bona pentru seara, care ii va lua de la gradinita pe amandoi sau cu care voi putea sa ii las cand vor fi bolnaviori. Nu stiu care mai sunt tarifele pt 3-4 ore...cat ar trebui sa o platesc si nici nu mai stiu de unde sa incep cautarea. Offfff.... Va pup, Andra si baietii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flori, ce ti-au crescut copiii! Doamne, nu-mi vine sa cred! Ce par frumos are Maya, iar Patrick e baiat mare deja. Chiar ca au inceput sa semene foarte bine. La miniprix trebuie sa ajung o data in timpul saptamanii. Am fost in militari intr-o sambata si e criminal. Nu se poate respira si nu te poti uita la nimic. Asa la pantofi doar cat mi-am putut roti privirea nu am vazut nimic interesant dar nici nu incepuse vara bine. Mi-ai dat o idee sa merg si pe-acolo. Iuliana, sportul e cheia succesului la mine. Ba nu! VOINTA si CONSECVENTA cu care sa fac sport! Acum sunt niste calduri pe-aici incat nu mai pot merge la alergat la ora 10 cand fac eu oki daca nu am copiii acasa, asa ca mai subtire cu alergatul, deja am chiulit vreo luna [bang] Oricum asa cum am zis daca nu m-as controla la mancat cat de cat as bate suta foarte repede. La multi ani pentru domnisoara! Sa aibe o petrecere de vis! [s] Si inca eu am tuns-o pe Georgia frumos, adica are tunsoare de fetita, frantuzeste dar cat am stat la frizerie se tundeau fetite pe banda baieteste. E drept totusi, fetite mici sub 3-4 ani. Alea mai marisoare pastrau totusi parul peste umeri. Chiar nu stiu de ce sa fie treaba asa pe la noi. Cred ca multa lume alege tunsorile scurte din ratiuni practice, mie incepuse sa-mi fie foarte greu si s-o spal pe cap, plus ca nu-i statea prins. Acum n-o mai tund iar pana la vara viitoare si poate pana atunci i se mai ingroasa firul de par sa i-l pot prinde calumea. Gabitza, ai sa razi dar eu la C&A am gasit masuri pentru mine doar in militari. In mall nu au masuri pentru noi [:D] nu stiu daca e de la lipsa mea de rabdare sa caut sau chiar e o legatura. Si pe la Kiabi ar trebui sa mai merg si eu. Newmami, bafta la concurs pentru micul inotator! Am zis ca-i duc si eu la inot si abia am ajuns pe-acolo intr-o dupa masa ca sa vad ce si cum. N-am putut vorbi cu nimeni si era o nebunie totala acolo ca am plecat cu un gust amar. Deci o aglomeratie de zici ca se dadea ceva degeaba. Si asa la o prima vedere nu parea foarte curat. Plus ca am intrebat portarul [:-@] ca n-am gasit pe altcineva dispus sa ne dea oresce informatii si ne-a zis ca la 3 ani n-o primeste pe Geprgia. Oficial de la 5 ani in sus, neoficial ii mai primeste si de pe la 4. Am zis ca poate merg cu ei la strand in drumul taberii dar nu ma trage ata sa merg singura. Si apropo de trezitul la ora 10. De cand dormim pe canapea tanjesc dupa cateva lucruri si lista e in continua crestere [:D] deci: un pat, o cada, o bucatarie mai mare, caldura in toate camerele iarna si mai nou un dormitor fara TV sau PC, adica un dormitor pentru dormit de la o ora decenta. Voi la ce ora va culcati? Eu am 5 ani impliniti de cand ora de culcare depaseste cu mult ora 12 noaptea. De mult tot spun ca nu e in regula si m-a ajuns oboseala si totusi nu reusesc sa ma mobilizez sa indrept situatia asta. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Blogul grasei[/url] [url="http://www.bijuteriiandroix.page.tl"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...