Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Laparoscopie 15


Recommended Posts

mie...mai bine acum dar obosesc extrem de repede..ma doare spatele..ma inteapa uneori burtica si tot asa..dar sunt cumintica si nu fac efort... eu miam mai revenit din socul de ieri a rezul analizelor si ma rog la DD ca luna viitoare sa am analize bune... anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977
mie...mai bine acum dar obosesc extrem de repede..ma doare spatele..ma inteapa uneori burtica si tot asa..dar sunt cumintica si nu fac efort... eu miam mai revenit din socul de ieri a rezul analizelor si ma rog la DD ca luna viitoare sa am analize bune... anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Buna mandrelorr[olala][flo] Pogonici, multa bafta luna viitoare la analize!!! Linisteste-te si totul o sa fie bine! Sa dea Domnul sa reusiti cu doftorasul frumos[bibe][bibe][bibe] Va pupppp o seara frumoasa sa aveti[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor..... victorie am supravietuit, m-a cipit putin la buric dar n-a insisitat am fire reabsorbabile, dar totusi m-a chemat la scos pt pica destul de greu....sunt bine ...incep sa mai ies, dar obosesc si tre sa beau cafele pe vreme asta si apa la greu cu tensiunea mea fantoma[:D] si durerile parca nu mai sunt asa intense la urinat, deci mai am putin si scap..maine ma programez la HSG si sper sa iasa bine , intrebare voua v-a intarziat dupa laparo? aristica vesti!!! cum esti ? va pooop pe toate [pup][pup][pup][pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor..... victorie am supravietuit, m-a cipit putin la buric dar n-a insisitat am fire reabsorbabile, dar totusi m-a chemat la scos pt pica destul de greu....sunt bine ...incep sa mai ies, dar obosesc si tre sa beau cafele pe vreme asta si apa la greu cu tensiunea mea fantoma[:D] si durerile parca nu mai sunt asa intense la urinat, deci mai am putin si scap..maine ma programez la HSG si sper sa iasa bine , intrebare voua v-a intarziat dupa laparo? aristica vesti!!! cum esti ? va pooop pe toate [pup][pup][pup][pup] didi
Buna searaaaa[olala][flo] Didiii esti pe drumul cel bunnnnnn!!![pk][pk][pk] Ma bucur ca esti mai bineee[pup] Mie mi-a intarziat 3 zile dupa laparo... Da de ce faci HSG asa repede? Doar au verificat ei pe acolo acum la operate.... va puuppppp si sa aveti o noapte bunaaa!!![olala][flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xdidi..deh bine eu am scapat de scos firele..cica..si pe mine ma ciupit la burtica putin dar mia spus ca nu le scoatem..om vedea peste 3 sapt la un control eu si acum dupa aproape 3 sapt abia abia pot una alta sa fac..e greu cu recuperarea frate anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor pogonici stiu cum e , eu as dormiiiii si as dormiiii, ieri am fost la real cu sotu si la casa [bang]mi s-a facut rau, era o caldura in magazin....eu inteleg ca e criza,dar nu omori clientii. deci inca nu sunt asa strong pe cum par sa fiu in casa, de la caldura mi-e rau tare si vad alb in fata ochilor, bine ca nu ies inca din casa....dar de saptaman viitoare[q][q][q][q]incep munca sper sa fac fata la drum , ca la munca daca mi-e rau , mi-e rau si toata lumea e super intelegatoare... jaguar, ce sa zic asta e planul doctorului, mi-a zis ca trompele mele sunt ok macroscopic si le-am facut cromoperturbatie si sunt ambele permeabile, dar fiind prinse in aderente a zis ca dupa ce voi face HSG-ul voi putea fi sigura ca raman permeabile, nu stiu daca e o teorie buna sau nu, dar dr asta are rabdare cu mine si incearca sa-mi indeplineasca un vis acela de a avea bebe naturel, altii poate la fel de faimosi au zis ca-mi scot trompele si m-au trimis la fiv, si daca nu vreau fiv ... problema mea deja.....asa ca m-am saturat de macelari si vreau un medic , ca eu am probleme de tratat nu de taiat...macar doctorul asta s-a uitat la cati ani am si a zis ca varsta e un avantaj, chiar daca sunt cu un picior in groapa[:D] hai ca m-am lungit si offtopic, va puuup pe toate[pup][pup][pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gataaa, m-am intors, sar-mana de sustinere [pup][pup][pup] Deci...nu recomand nimanui aceasta operatie: mai, operatia, in sine, e super-mega-extra usoara! Dar gaura aia din buric m-a imbolnavit cronic, parol!!! Gaurile alea 2 mici de la ovare sunt neinteresnate , ma streseaza doar o ata , care, apropos, e albastru spre mov[alcool], ata care e lunga si mi se agata in chilotii de baba pe care-i port acum. Ce sa va zic...eu de felul meu sunt mai sadica si rezist foarte bine la operatii, asa ca la asta, dupa ce m-am trezit le ziceam tuturor ca ma duc la nunta si mananc fripturi...da de unde, ca la vreo 10 ore de la opertie tensiunea scazuse, eu din neagra ce-s ma facusem alba, eh, na, doar fusesem gaurita intra si extra vaginal! M-au mai gaurit in maini, mi-au dat niste "licori" intravenos si sambata dimineata ma machiam in baie [:D]. Am plecat cam la 24 ore dupa operatie, pe cracii mei, a inceput sa-mi curga niste sange cu "ceva" din buric, dar la-m tot curatat (v-am zis ca-s mai sadica din fire). Nu m-am dus la nunta ca n-aveam voie sa mananc normal si nici nu stateam prea dreapta pe tocuri. Am stat cat am putut la pat, obljindu-mi noile gaurici, iar azi sunt pe cracii mei, la munca. Ma jeneaza putin buricul, dar nu-i mare chin. Firele nu se absorb singurele, asa ca vineri ma duc la scos. N-am voie la mare nici saptamana asta, dar ma duc weekend-ul urmator, iar despre "iubareala" scrie in fisa de externare ca-i interzisa 4 saptamani, dar vineri sper sa iau derogare de la maretul Dr. Albu [:I] Ce mi-au facut: acum am si eu trompa stanga permeabila, dar am o endometrioza de toata frumusetea, iar trompa dreapta e lipita de ovar, de uter, de vezica, de colon ... si de mama ma-sii se lipea asta daca putea, asa ca mai am o cauza noua adaugata infertilitatii, dar e ultima, se trateaza si in septembrie incep noul fiv. concluzie: din 2 defecti neaparat iese un copil perfect, ca-i ca la matematica: - cu - trebuie musai sa de + [pk] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai fata frumoasa ARISTICA...dehh eu si azi la 3 sapt de la operatie tot ma mai chinui dureri de spate..ma mai inteapa ba ovarele, ba buricul, acolo unde fura taietura..si uite asa ca o baba ma vait eu acu 2 ani la operatie, cam o luna am tras cu astea simptome..da vaicareala..etc. deci mai am inca o sapt de tras..ca sa fie luna intreaga eu nu am scos firele...si nu le scoate..dehhhhhh....poate la anul si la multi ani... anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...