Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Laparoscopie 15


Recommended Posts

salutare fetelor bine ai revenit aristica.....imi pare rau de satrea naspa, dar nu inteleg dc te-ai dus la munca????trebuia sa stai sa te odihnesti putin....mie si acum imi scade tensiunea cand ies afara, bine eu am tensiune 9,6 in mod normal[:D] eu sunt ok... luni incep munca, in weekend merg la o nunta si intru in viata mondena iarasi[:D] mai fetelor, faza cu 4 saptamani stop ma omoara....deci e prea mult pt o laparo, puii mei mie mi-e frica de extrauterina ca eu am risc mare...nu stiu ce sa zic poate,incalc regulile[olala] va puuuup pe toate[pup][pup][pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara scumpelor! Ma bucur sa aud ca va refaceti usor, usor dupa vacanta din Bora Bora. [pk][pk][pk] Sfatul meu, pentru toate fetele care urmeaza sa faca interventia: cel putin 2 saptamani dupa laparo odihniti-va, stati in pat, mancati sanatos, nu faceti efort. Conteaza mult!!! Chiar daca aparent aveti impresia ca va simtiti bine, este totusi o interventie chirurgicala iar organismul isi cere tributul. Fetele mele pe unde mai umbla? Felinele??? Jaguarrrrrrrrr! Leopardddddddddddd! Didi, Pogonici, Aristica[pup][pup][pup] [buburuza]Babyboom[copil]...vino la mami...acum[gravired][buburuza]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt mai bine..fac progrese...dar am 3 sapt de la opretaie frate..sunt in perioada de ovulatie..si ma dor toate cela.. de mor acum a inceput sa ma doara spatele din senin...desi stau pe scaun..nu merg pe jos..si tot ma mai chinui anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai pogonici, dar de ce te simti asa de rau si acum? la mine doar unde a fost gaura cea mai mare la buric mai curge asa, cateo zeama, ca cea care curge cand te julesti la o cazatura banala, dar ma simt extraordinar de bine, asta dupa ce am ovulat. Maretul doctor a zis, razand de mama focului pe holurile din Ml, ca cel putin 3 saptamani tre' sa rabdam...dar eu deja am vise erotice [pofta] Am venit la munca saptamana trecuta, caci ma simteam foarte bine in casa, dar m-am simtit obosita dintr-o data si m-am intors acasa, apoi, sambata asta am stat vreo 5 ore la gratar, mi-am facut cumparaturile, asa ca de astazi sunt la program normal. Eu chiar ma simt foarte, foarte bine...imi dau cu o crema de galbenele pe gaurici in timpul zilei si le tin bandajate, iar pe bandaj am tot crema din asta, iar seara, fac baie (chiar si cu cada plina), le las sa respire vreo 2-3 ore si le dau cu iod si asa ma culc (oricum dorm pe burta cam toata noaptea din ziua 4 de operatie). Abia astept sa vina weekend-ul asta calduros sa ma balacesc in mare, ca cica apa de mare cicatrizeaza cel mai bine, asa ca-i musai sa stau mult-mult in apa [pk] Va [pup] pe toate! MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu miercuri am 4 saptamani fetelor dar stiti ce prostioara am facut astazi..am fost pana la piata..adica 8 min de mers pe jos..si am luat 2,5 kg de pastai ptr pus pe iarna ca congelator..si leam dus eu acasa.mi sa parut ca aveam 10 kg in mana asa de greu mi sa parut si apoi la nici 1 ora, a inceput sa ma intepe burtica..de simteam ca am fcaut efort prea mare....exact la cusatura de la buric...si mam asezat in pat...si ma tinut ceva..de treb sa fiu cumitica sa nu mai ridic nic treb sa fiu cuminte..sa nu car nimic..voi tot asa ati patit ???????? in rest eu sunt ok.. anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi si Pogonici, dar voi tineti cele 4 saptamani? Fetelor, sunteti tari! Eu nu cred ca ajung nici intr-a treia...pe bune daca asta nu-i cea mai buna metoda contraceptiva: cica vrem sa facem copii, asa ca doctorii ne opereaza, apoi ne interzic sa facem sex, apoi ne dau niste AC, apoi la fiv iar n-avem voie iubareala ca deranjam ovulele, iaca vine punctia, 12 zile de sezatoare si daca s-a si prins vreun bebe, la revedere viata de cuplu![bang][bang][bang] Pogonici sa stii ca si eu ieri, pe la pranz, desi am stat doar la birou, simteam dureri in buric si in imbecilitatea-mi caracteristica, am mai pus niste crema de galbenele, crema aia mi-a inmuiat coaja de la operatie, iar seara, acasa, eram carne vie...dar de aseara m-am tot oblojit cu iod si azi am venit nepansata, ne-nimic, doar unsa cu iod si mi-e relativ bine. Am si eu niste mici usturimi si intepaturi, tot pe langa buric, dar eu nu ridic nici macar 2 kg. MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...