Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Laparoscopie 15


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

la mine trompele s-au vazut infundate in urma unei HSG-histerosalpigografie (introducerea unui lichid de contrast in uter, care trebuia sa treaca prin trompe). Dar, deoarece trompele sunt tesut viu, este posibil ca lichidul sa nu treaca prin trompe, desi acestea sunt permeabile. Nu e musai sa faci laparo, dar decat sa faci mai multe investigatii, care nu sunt foarte sigure, mai bine faci una, care te tine la pat cam ca la o apendicita, dar care iti evidentiaza eventualele probleme. MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetele Draga Racheel, la mine trompele pareau infundate (eram suspecta de hidrosalpinx=acumulare de lichid pe trompe) la ecograf si multi doctori vreo 5 la numar au vazut trompele mele infundate, dar pana la laparoscopie diagnosticul este prezumtiv. In urma laparosopiei dr-ul meu a descoperit multe aderente si endometrioza, trompele erau ok si macroscopic si permeabile la testul cu lichid..........Operatia super simpla , foarte usor de indurat, am avut o singura zi cu dureri mari, m-am ridicat repede din pat si mi-am reluat activitatea la munca dupa 2 saptamani si 2 zile...si eu am stat mult acasa.....sfatul meu e sa faci operatia asta cu un dr bun , care are multe opartii la activ si este renumit ca bun chirurg, iar apoi pt tratamente pe infertilitate si altele poti sa mia gasesti si dupa ... despre perioada petrecuta in spital acum depinde, unde te operezi, la privat te tine 1 zi jumate , max 2, la stat te tine mai mult.. iti urez bafta si daca ai nelamuriri aici suntem[flo] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor m-am hotarat sa mai fac o laparo (ultima )ar fi a treia la nr , prima a fost o reusita finalizata cu o sarcina si o fetita grozava , a doua anul trecut in octombrie ....ma lasat total in ceata, pe o parte a biletului de exetrnare scrie ca o tompa a ramas infundata , cealalta sa eliberat ,pe cealalta parte a biletului scrie ca am ambele trompe libere dar in schimb am nu stiu ce probleme ( nu pot descira scrisul) si cum spuneam m-am hotarat sa ma operez dar nu stiu programul dr ion ionut de la giulesti ( la dansul vreau sa ma duc) cum sa fac sa il aflu?....sa sun la giulesti ? voi aveti idee cand este dr de garda ?as prefera sa ma duc seara tarziu atunci cand este de garda , poate ma primeste ...... ------------------------------------------------------------------ Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Mai trag si eu cu ochiul pe la voi, atunci cand am timp[:D] Va pup pe toate si va doresc multe reusite si bb sanatosi! Macarie, ai ales un chirurg extraordinar daca vrei sa faci laparo. Eu m-am operat la DR ION in aprilie, este un OM EXTRAORDINAR si un ARTIST in meseria care o practica. Din cate stiu eu , il poti gasi pe dr in orice zi dupa ora 14-15 la camera de garda, in afara de joi. Sau sa dai un tel la centrala la spital si ceri acolo info, uite nr de tel 316.12.81. Multa baftaaaa si sa vii cu vesti bune! AAaa sa stii ca nu stai internata mai mult de 2 zile jumate in spital personalul e oki si conditiile de spital la fel... Fetele meleee va pupic pe toateeeeee si va doresc sa veniti cat mai repede cu vesti bune si burtici![pup][pup][pup] Eu nu am nici o veste, dupa 3 luni de stimulari, eco si alte cele nu am reusit nikkkk, am luat pauzaaa si Dumnezeu stie pana cand...... O zi frumoasa si racoroasa va doresc![flo][flo][flo][olala][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor jaguar, felinutzo imi pare tare rau ca n-ai reusit nimic cu stimularile, poate vrea sa vina pe naturel bebele tau.... la mine ce sa mai zic trebuia sa intru pe Ac-uri de luna asta insa am amanat, sa plec si eu linistita in concediu si poate poate[olala][olala] daca nu iese nimic la anu reincepem cautarile , pana atunci[nani] va puup si va doresc bebei sanatosi si la termen[pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor , se pare ca trebuie sa mai astept putin cu dr ionut de la giulesti, stiu ca este un doctor super , stie careva daca are si un cabinet particular ceva? si unde il gasesc joia?sau chiar un nr de tel personal ?! (un pm ar fi grozav). jaguar, si sora mea a luat o pauza la un moment dat si ca sa vazi......chiar azi a nascut un baietel sanatos tun.....asa ca sti vb ai "pauzele lungi si dese......cheia marilor succese" cea ce iti doresc si tie , cand nu te astepti ,atunci o sa vina/ ----------------------------------------------------------------- Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor am reusit sa ma programez la dr ionut la cabinetul lui....sunt super fericita cu toate ca programarea este abia la jumatea lui octombrie , exact cand vin eu din concediu[:D], o sa fiu super bronzata......sper ca pana atunci sa se termine lucrarile la giulesti si sa dea drumul la sala de operati. ------------------------------------------------------------------- Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur pentru tine. Nu stiu cine este acest doctor, dar daca ai asa mare incredere in el, probabil ca sti tu de ce. Eu am facut laparo la MedLife, cu Albu dragos. Tot cu el fac si fiv2. Omul mi-a desfundat o trompa, mi-a curatat din endometrioza si acum sper sa am si eu sanse reale la acest fiv. Doamne ajuta si la tine! MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca este un doctor b un si chiar am vazut cat am stat internata la giulesti a avut o pacienta cu mine in salon si venea chiar si de doua ori pe zi la ea , pe cand la mine dr nu a venit niciodata ......... Am auzit si de dr Albu ....el era a doua optiune in cazul in care nu reuseam cu dr Ionut .....de ce ti-a desfundat doar o trompa? ce sa intamplat cu cealalta? tot cu el ai facut fiv1? Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...