Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Laparoscopie 15


Recommended Posts

sa inteleg ca undeva pe 7 iulie e petrecere aici da jaguar ceva de [alcool][alcool]..ca e graviduta??? mai sa fie ...harnicuta te tuc[pup][pup][pup] ptr asta poate se lipseste si de mine ceva din embrionii aia... anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Didiii, ma bucur ca esti bine!!!![olala][olala][pup][pup][pup] Si ca trompitzele tale sunt permeabile...[olala][olala][olala] Jaguar, felinutza mea....sa vina repede bebe[bibe][bibe][bibe] Ellyshoruuu...si tu hai repede cu [bibe][bibe][bibe][bibe] Pogonici...sa te recuperezi repede si multa bafta si tie la [bibe][bibe][bibe] Pupici la toate fetele...[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci....am ajuns la 8 dimi la spital, si ziua de ieri n-am mancat decat o piersica si o cafe, apoi m-am dus la schimbat in pijamele la o sala de recuperare ca nu erau rezerve libere apoi al 9.10 am urcat sus la blocul operator, am completat hartiute, mi-a pus cateterul si am vb cu doc, l-am rugat sa nu-mi scoata trompele chiar daca sunt permeabile pe la 9.30 am intrat in sala mi-au pus muzica frumoasa(din musicaluri)ai am adormit uitandu-ma la cerceii anestezistei, ca erau frumosi[:D] pe la 11.30 ma trezea cineva, cred ca so doc si anestezista, zicandu-mi ca sunt gata si sa ma trezesc ca am ambele trompe permeabile...iar eu visam ca valsez si vroiam sa ma trezesc....(faza cu trompele sper sa fie pe bune) m-au adus la terapie umediat dupa, a venit sotul am vb si m-am culcat, m-am mai trezit in cateva randuri pt spalat si imbracat tot la reanimare m-a durut putin uterul asa ca la ciclu si mi-a fost frig la picioare, dar mi-au dat si calmant si sosetele pe la 14 m-am urcat in carucior si am venit in rezerva unde am sevit o masa completa la glucoza[:D]imaginandu-mi tiramisu si supa si de cand sunt aici am primit 2 cupluri de prieteni in vizita, m-am uitat la meci, adica al meu sot, si acum incerc sa beau un ceai ca mi-au scos glucoza[q] si mie cam foame[pofta] visez si shaorme...si piadine, numai mancaruri sanatoate yam. maine la vizita vine doc si imi explica cum a stat treaba, ca azi a operat pana 5 dupa-masa si dupa ce ma vede imi scrie raportul si eu trebuie sa trag de timp sa mai stau aici ca sa pap supa cu galiste si poate amandina[:D] cam atat pe azi...deci fara clisma, fara dureri, fara greata, doar cu sonda urinara care oricum e foarte buna va puuup [pup][pup][pup][pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bravo fata mare xdidid...sa inteleg ca la iasi e mai primitiv frate...in fine a trecut..nu mai conteaza asta si pe langa asata mai conteaza si ce fel de anestezie iti afce caci acici la iasi toate femeilie dupa op av greata..care e de la anestezie si nu de la operatie cat a costat la tine? anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor pogonici am avut anestezie generala, forate naspa cu intubatie si tot tacamul, dar mi-au dat pastile si de greata si de dureri la timp, adica preventiv....cat despre pret azi aflu, operatia costa 65mili vechi pentru salpigectomie, iar casa de asigurari mi-a dat 23 mili. eu sper sa fie 42 mili din banutii mei, sau mai putin daca se poate[:D], dar la rangul prof-ului care m-a operat nu prea cred. azi a venit anestezista am vb cu ea si am intrebat-o daca e adevarat ce am auzit in sala , faza cu trompele si a spus ca am auzit bine, nici ea nu stia daca o sa mai tin minte ca cica eram in extaz ma simteam bine de la droguletze[:D] acum pap branza fagaras si astept paranzul care sper sa nu fie doar lichid[q] va poooop [pup] ps:nu cred ca sunt primitivi aia de iasi, probabil asa ar fi si aici in buc la spitalele de stat, te tin internat o viata ca sa dai spaga mai multa, aici cum nu se da spaga, sa ti un pat ocupat degeaba e pierdere de bani, mai ales ca mi-au scos sonda si acum merg la plimbare deja[:)] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui xdidi
salutare fetelor pogonici am avut anestezie generala, forate naspa cu intubatie si tot tacamul, dar mi-au dat pastile si de greata si de dureri la timp, adica preventiv....cat despre pret azi aflu, operatia costa 65mili vechi pentru salpigectomie, iar casa de asigurari mi-a dat 23 mili. eu sper sa fie 42 mili din banutii mei, sau mai putin daca se poate[:D], dar la rangul prof-ului care m-a operat nu prea cred. azi a venit anestezista am vb cu ea si am intrebat-o daca e adevarat ce am auzit in sala , faza cu trompele si a spus ca am auzit bine, nici ea nu stia daca o sa mai tin minte ca cica eram in extaz ma simteam bine de la droguletze[:D] Didiiii bravoooo ai scapat de laparooooo[pk][pk][pk][flo][pup][olala] Insanatosire grabnicaaa si sa vina bebecat mai repedeee[bibe][bibe][pup] Eu am facut operatia in spitalul de stat, Giulesti, dar nu m-a tinut decat 2zile si jumatate, a fost totul ff bineee. Nu am avut de scos fire, nu am avut probleme sau complicatii. Toata lumea se porta bine, fara sa dai spaga. Le dai ca vrei tu, dar nimeni nu te trage de maneca, mai ales la terapie e superrr!!! Va tzucccc si sa aveti o zi minunata!!![pup][flo][flo][olala]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...