Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Laparoscopie 15


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

elisorul nostru am vazuto pe la cap endometrioza..parca mai fetelor...eu nu indraznesc inca sal violez pe sotul meu...ca inca mai am mici ace in burtica..si saracaul nu se atinge de mine daca ma doare.... in rest sunt ok de maine incep munca....iuhuuuuuuuuuu mam saturat ed stat acasa anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai...ce-mi faceti! eu am citit ca urmeaza o luna fara iubareala si-am profitat de fizicul sotului si aseara si azi-noapte si azi-dimineata de fugea amaratul de mine la 8 dimineata prin casa de zici ca eram muma padurii[afro] leopardito pai ce are meduza cu gogoasa mea? sau cu buricul? ...ca doar n-oi avea eu ghinionul sa gasesc cea mai sadica meduza din Marea Neagra...lasa, eu stiu ca apa de mare face bine, cicatrizeaza...acuma, nah, sper sa nu bat campii si sa fie de acord si doftoru'. jaguar merci mult pentru "pumnii" tinuti[:)] A facut careva laparo la Med life? Credeti ca ma lasa sa manac vineri, dupa operatie? ca mi-e foame de ieri[q] Ma gandesc doar ca sambata ma duc la nunta si mananc si portiile sotului, ca nu mai pot, de ieri tre' sa beau o zeama in care am fiert niste legume 9ca aia nu se poate numi supa), beau iaurt si ceai...Mi-e Fooooaaammeeee[q][q][q] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Aristica, eu am facut joia trecuta, a fost foarte bine - pe cât poate fi o laparoscopie. Am mancat a doua zi dupa interventie, dimineata, dar de regim, nimic care sa baloneze si multa apa. Doctorita zicea ca merge incet si un iaurt la cateva ore dupa. Nu stiu cata foame iti va fi insa. Partea buna la mine a fost ca parca in tot timpul asta am dat vreo doua kilograme jos si dupa ce a trecut foamea mare, aia de ma facea sa mananc frigiderul cu totul, parca mi s-au mai temperat obiceiurile alimentare nesanatoase. @Pogonici, de cand iti citesc eu tie mesajele, habar nu aveam multe lucruri pe atunci. E ceva bun in aer anul asta, sunt aproape sigura.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziuaaa mandrelorrr[pup][pup][pup] Bogdana, insanatosire grabnica si multa bafta in continuare![flo] Aristica, eu cunosc pe cineva care a facut clasica la ML, a papat iaurt si ceva usurel. Insa la Giulesti unde am facut eu, au fost fete care la 3-4 ore au mancatttt ca lumea, cu supa si felul2[:D][:D][:D] Na acum depinde ce stare vei avea dupa, eu una numai la cuvantul si gandul de foame, "dadeam la rate rauuuuu" cand o auzeam pe colega mea ca tipa continuu "mi-e foameee", nu mai puteam ufffffffffff... Insa ei i-au dat din terapie sa pape ceva, asa ca atunci cand s-a vazut in salon, deja o astepta sotul cu papica multaaaa[alcool][alcool][alcool] A mancat cat a tinut-o stomacul[:D], eu insa a 2 zi am mancat decat iaurt si un ou fiert, atatttt[bang][bang][bang] Baftaaaa multaaaa si sa fie totul bine! Apoi sa vina bebe repejor[bibe][pup][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

merci mult...eu deja visez un pui la rotisor si cred ca-l voi pune p-al meu sot sa-mi cumpere unul dupa operatie, ca la Ml cica am mancarea inclusa in pret, deci clar va fi iaurt. ...despre slabit, ufff, eu oricum sunt cam schiloada si de ieri deja am dat jos un kil intreg...parca vad ca dupa operatie iar scad de zice lumea ca-s bolnava[bang] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei aristica..flamagiosa mica..[xdulci][pofta].sa nu patesti ca mine..dupa operatie ..cand mam trezit din anestezie stii ce am zis VREAU DE MANCAT SI DE BAUT....au ras aia frate de mine..de numa numa..si sa nu crezi ca nu maiu dat...cica am baut un pic de apa[cheers]..eu nic nu stiu ca de vb prin [nani] bogdana draga..deci tu esti cea care ma urmaresti......ha...ha..si sa inteleg ca esti pe urmele mele..bravo fata mica..te astept atunci la cap FIV..caci acolo sunt..celelalte proceduri leam epuizat...deh..am fost mai harnica... anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

saluatre fetelor am supravietuit, ieri am avut o zi[q][q][q] cu niste dureri de am zis ca nasc, nu pot sa va spun ce ma durea, ca eram anesteziata de dureri, insa mai mult ov stang parca pe aoclo durea...o fi ovulatie? combinata cu fructe? am mancat cateva fructe nu foarte multe, dar ce stiu eu , ca am si iesit de vreo 3-4 ori afara, dar dupa o doza dubla de ketonal forte si o zi de somn , azi sunt bine[:D] mai am si azi anitbiotice si dupa scap si de astea ....eu oricum cred ca era de la ovulatie ca ieri era z10 si probabil o fi inceput... cat priveste mancarea dupa laparo stati calme ca va da glucoza la greu si nu-ti trebuie nimic, nici macar apa, iubesc glucoza dupa operatie[:D]..si cu mancatul de regim a doaua zi, vor sa evite constipatia , dar daca n-ai prb poti manca orice........sfat pt cele hipotensive sa mancati cu sare si sa beti o cafe naturala, daca se poate fara zahar macar prim zi dupa. in rest e liber la orice iti pica bine si ce iti cere organismul, ca al meu numai supa si pireutz vrea si carne la cuptor.... va poooop[pup][pup][pup][pup] didi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pogonici [pup] sa stii ca daca citesc pe la un capitol nou pentru mine, vad ca ai trecut si p-acolo si ai operat si analizat tot ce se putea. De ce nu ai bebic? Care-i cauza la tine? didi am citit din urma si nu am vazut fete care sa se planga ca le-a fost atat de rau cum ti-a fost tie. Si parca tu ziceai ca trompele sunt bine, deci nici n-a umblat Dr. prea mult p-acolo.....chiar imi pare rau ca ai avut dureri si sper sa nu patesc la fel. deci imi dau glucoza dupa...o.k., d-asta n-am mai avut in vena, da-s deschisa sa incerc lucuri noi[:D] MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hei aristica la mine e un roman de povestit...intradevar din noimebrie eu studiez si analizez tot despre FIV caci asta e ultima mea sansa...am deja u folder de vreo 40 pg cu totul despre ce miar fi mie util at cand ma apuc de FIV....inca nus hotarata -2 variate..dar nu in tara evident...dar duminica voi afla sigur incotro ne vom indrepta ROMAN> eu am ramas fara trompe din neglijenta sau intentionat a unui vestit dct din iasi...ale mele trompete erau cu hidrosalpinx...dar nu asa de 3 cm era..mult..si acum incet..incet ma pregatesc de analize si FIV..din aprilie 2007 tot fac investigatiii...analzie..dct...o IUI...celioscopie 2008 de curatarea tromei de hidro care sa refacut si apoi lea infectat pe amndoua...o stimulare apoi cu closti..iar analieze .iar o HSG....o vizeta la nenea kovacs in sept la budapesta..o pregatire iar de IUI si stop...mam gandit eu apoi sa repet HSG ca simtem eu ca ceva nui ok..si surpriza a aparut odata cu balaurul de hidrosalpinx..si uite asa in 30 iulie 2010 sunt mai usoara fara 2 trompete anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...