Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (22)


Recommended Posts

Hallo, hallo, am citit povestea lui Caudia de pe blog - of, Doamne, prin cate ai trecut [:(]. Noutati nu prea am - doar ca ma doare spatele cand stau pe scaun la calculator si mi se intareste burta cand merg pe jos [bang]. Ramane sa stau intinsa in pat, dar nici acolo nu-i bine, ca imi sare pustoaica pe burta, ca-i moale [:D]. Asa ca nu ma dati dispruta, mai dau eu cate-un semn de viata cand pot, altfel - am lasat nr de mobil lui Monik, va anunta ea daca intru prin spital (da Doamne sa nu fie prea devreme!). We placut in continuare si distractie multa [pup]. Mari, mami de dulceatza [url="http://m1.lilypie.com/znZRp2.png"]Eliza[/url] (06.09.07) [gravi] 32+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ziua buna, vitamine!

 

clau, merci de cafea, eram deja pe drum la ora aia.

am dus copilu' la inot, am fost la piata, am gatit (niste spanac cu cartofi si oua ochiuri) si acum am pus de o cafea. si zic pana se face sa vad ce ma faceti voi.

 

mari, ai grija de tine si de printese. sanatate multa!

 

kaiuda si codruta, [pofta][pofta][pofta] mi-ati facut pofta de niste gratar, poate bagam si noi maine o excursie la grillplatz.

 

miki, [pup] sa vii repede acasa de la lucru.

 

simo, ai luat masina de spalat? de care? intreb ca vad ca a mea s-a ticnit un pic, nu mai clateste ca lumea desi are doar 6 ani.

 

Iuliaid="red">, mama lui Iris Maria id="red"> (7.8.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu am ajus si noi de la cumparaturi,am luat grillfleisch [bis][bis][bis][bis] sneckewurst, pulpe si aripioare marinate,puten steack,avem mici,ce mai avem di tati,care vine la mine,Miki vii??? am luat si frischkässe poate fac niste scoverzi la cuptor,nu ma simt eu inca prea bine dar na is barbata,

Simonelu ai plecata fata cu remorca dupa tine [:-)))][:-)))][:-)))] tu esti a mai barbata de aici oricum [pup].

Mariana lasa ca mai rezisti tu,nu nasti inca,dar ai grija de tine [flo][pup] cu povestea am zis si mai repet nu e decat un rezumat amarat partea cea mai frumoasa,nu vreti sa stiti mai multe [flo][pup].

Iulia vii la grill, am auzit la radio despre vandalistii din Ulm si Neu Ulm.

Ioana TAT BANATU'I FRUNCEA [:D][:D] SA NU TE SUPERI PE MINE [pup].

Codruta gata munca,la mine se usuca rufele in adierea vantului cald de vara [:D].

Claudia gata unghiile [olala][olala][olala]

Celesta iar ai disparut.

Merg sa imi fac o cafa.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi

 

Azi am fost harnicuta , am facut Hünerfrikasse , pireu, salata - supa mai am si o prajitura cu branza dulce , iar acuma iau o pauza de 10 min .

 

Claudia - vin eu la grill [pofta][pofta][:D], dar tu inca nu ar trebui sa faci prea multe .[:I]

Am citit povestea ta pe blog , sper sa nu mai treci niciodata prin ce ai trecut pana acuma . [pup][pup]

Mariana - ai grija de tine , daca ii ceva sa ma anunti , da .

Miki - spor la lucru . Ahh si ai cump rochita pt botez [:D] ?

 

Iar la restul fetelor un We placut .[pup]

Eu dupa ce mancam , ma instalez pe terasa [:D]

 

Monik 29+ [gravi] Poze Monik

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau, saru'mana de invitatie, virtual asa mananca si pentru mine un mic. al meu nu se da dus de acasa. are luni penultimul examen.

dar dupa pfingstferien facem cumva sa ne vedem si noi, ca atunci se termina la omul meu toata nebunia cu examenele. daca o iesi bine bem o bere de bucurie, daca nu o tarie de jale [alcool]

 

Iuliaid="red">, mama lui Iris Maria id="red"> (7.8.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

toata ziua curat terasa si pervazele,ma termina polenul asta,nu ma pot aseza pe sezlong pe terasa ca e tot galben,masina pot sa o duc zilnic la spalat [q],geamurile acu 3 sapt parca le-am spalat!

Monik ce de leckereien ai facut tu [pofta][pofta][pofta].

Iulia cu ce te-ai bucatarit azi,Codruta,Ioana idem intrebare? ca restul nu ma baga seama in seama la gatit [q].

Miki vinde deja berline saraca [pup].

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit si ina nu-s gata cu treaba ca a venit al meu si m-a luat sa rezolvam cateva chestii si eu am ramas cu casa cu curu in sus.

Acum am papat si ma reapuc de treaba cat mestereste al meu la masina si apoi plecam iara.

 

Clau, in we nu prea gatesc cine stie ce, fac numai ceva la minut[:D]

Gabi a avut pofta de inimioare si pipote de pui cu mamaliga, asa ca le-am prajit putin si am adaugat sos de rosii si usturoi pisat, iar eu am mai mancat si niste branza de burduf cu mamaliguta.[pofta]

 

Ma duc sa-mi pun o cafea si sa ma reapuc de treaba pana o termina Gabi pe a lui.

 

O sambata frumoasa in continuare tuturor

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am ajuns si eu in sfarsit

am tras o fugareala prin real ca trebuia sa ma intorc repede, deci la primil nu mai era masina de spalat din oferta, dar nici de altele, intreb la info daca au la celalalt real din bamberg, ma uitasem pe net si stiam ca-s 2, are, fuga repede dincolo, aglomeratie ca la balamuc, caldura si mai si, ma bag, tre sa-mi faca lumea loc ca-s mare [:D], si reusesc sa ajung dincolo, a, am fost cu masina de gl si remorca de DE, si am uitat si actele de la remorca in cealalta masina dar nu m-a oprit nimeni, deci ajung, direct la info, stiti eu am sunat....mai au! vine un tip o ia pe carut (era penultima si aici) si fuga iar la remorca, o leaga putin tipul care a fost cu bine, ca am fost cu unul din baietii de la vapor, si pe drum. bineinteles nu mai prindem vaporul in ecluza bamberg, mergem la urmatoarea. in drum vad un lidl, nu apucasem sa iau tot asa ca trag acolo, suna al meu, hai repede, iara fuga ajung la ecluza, ma incurc putin pe stradute dar reusesc sa nu trebuiasca sa dau inapoi, ca de asta imi era cel mai frica, in sfarsit pe mal, iese si vaporul din ecluza si urcam totul la bord

mancare pas, am fiert doar broccoli iar lui i-am incalzit friptura ca ramase de ieri, mai incolo oi vedea eu ce mai fac

acu sa va intreb ceva: masina e bauknecht, la 350, 1200 rot, eu zic ca e un pret bun de aia m-am grabit, dar azi e ultima zi de oferta pt. cine mai vrea..., asa, deci in oferta se adauga si vanish oxi pe care tre sa-l comanzi pe site-ul lor, ei aici e buba imi cere "ihren personlichen gutsheincode" sau pe site "Tragen Sie in die drei folgenden Felder bitte Ihre persönliche 11-stellige Code-Nummer ein, die nach dem Muster AAA-BBBB-1111 aufgebaut ist:" ce bag eu aici ca nu ma dumiresc, m-am uitat pe bon, pe cardul paybach, pe gutscheinul ce mi l-au dat (sapt asta la cumparaturi peste 100 primeai 10 euro), nicaieri nu e vreun cod de genul ala....mai trebuia sa-mi dea oare ceva si eu zapa am plecat? aveti idee? nici unde sa sun sa intreb nu stiu...

 

poza cu noi

poze diverse

Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zuzi.simona
am ajuns si eu in sfarsitam tras o fugareala prin real ca trebuia sa ma intorc repede, deci la primil nu mai era masina de spalat din oferta, dar nici de altele, intreb la info daca au la celalalt real din bamberg, ma uitasem pe net si stiam ca-s 2, are, fuga repede dincolo, aglomeratie ca la balamuc, caldura si mai si, ma bag, tre sa-mi faca lumea loc ca-s mare [:D], si reusesc sa ajung dincolo, a, am fost cu masina de gl si remorca de DE, si am uitat si actele de la remorca in cealalta masina dar nu m-a oprit nimeni, deci ajung, direct la info, stiti eu am sunat....mai au! vine un tip o ia pe carut (era penultima si aici) si fuga iar la remorca, o leaga putin tipul care a fost cu bine, ca am fost cu unul din baietii de la vapor, si pe drum. bineinteles nu mai prindem vaporul in ecluza bamberg, mergem la urmatoarea. in drum vad un lidl, nu apucasem sa iau tot asa ca trag acolo, suna al meu, hai repede, iara fuga ajung la ecluza, ma incurc putin pe stradute dar reusesc sa nu trebuiasca sa dau inapoi, ca de asta imi era cel mai frica, in sfarsit pe mal, iese si vaporul din ecluza si urcam totul la bordmancare pas, am fiert doar broccoli iar lui i-am incalzit friptura ca ramase de ieri, mai incolo oi vedea eu ce mai facacu sa va intreb ceva: masina e bauknecht, la 350, 1200 rot, eu zic ca e un pret bun de aia m-am grabit, dar azi e ultima zi de oferta pt. cine mai vrea..., asa, deci in oferta se adauga si vanish oxi pe care tre sa-l comanzi pe site-ul lor, ei aici e buba imi cere "ihren personlichen gutsheincode" sau pe site "Tragen Sie in die drei folgenden Felder bitte Ihre persönliche 11-stellige Code-Nummer ein, die nach dem Muster AAA-BBBB-1111 aufgebaut ist:" ce bag eu aici ca nu ma dumiresc, m-am uitat pe bon, pe cardul paybach, pe gutscheinul ce mi l-au dat (sapt asta la cumparaturi peste 100 primeai 10 euro), nicaieri nu e vreun cod de genul ala....mai trebuia sa-mi dea oare ceva si eu zapa am plecat? aveti idee? nici unde sa sun sa intreb nu stiu...poza cu noipoze diverseSimona, mama Antoniei (27.06.1998)
align="right" id="quote2">mai tu ai luat aer cand ai scriat aici [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] ar trebui sa fie undeva in actele masinii de spalat un gutschein code cu care sa comanzi vanishul ala daca e gratuit,altfel ce-ti spargi capul [alcool],bravo te-ai descurcat de minune,imi place de tine [pup].INGERASUL EMMA AIDAid="red">Album ClaudiaTimisoara Impreuna'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai e gratuit vanish-ul clau, de aia caut, e de 30 euro, dar nu gasesc nimic, am verificat tot ce mi-au dat, nici un cod de forma aia, ma gandeam sa nu fie ceva de genul cod numeric personal, cum e in buletinele nemtilor? e ceva de forma AAA-BBBB-1111 ? nu vreau s-o las balta! sa sun la magazin? e un nr. pe bon...

am si pus-o la treaba [:D]

 

poza cu noi

poze diverse

Simona, mama Antoniei (27.06.1998)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...