Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (22)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_specht
hehe clau noi ziceam ca ne aruncam in Crasna (nu cred ca iti ajunge apa pana la genunchi).clau cunosti schichtkäse?am incercat si eu n-spe mii de feluri de quark si frischkäse , am luat sambata si parca parca schichtkäse e pe aproape de branza din Romanik. mihaelaid="orange"> si Dennisid="limegreen"> 20.09.2005dennis[copil]Dennis-puiu id="red">[bibe] simleu silvanieiid="orange">
align="right" id="quote2">Mihaela, subscriu la Schichtkäse. Se gaseste la Edeka, de la Schwälbchen. Yummi, e ca branza de vaci pe care o stim din ro.>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie ChaplinCorinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'na seara!

fetelor, eu dau un vin fiert! hai noroc!

am fost sa intind ultima tura de rufe si am inghetat in asemenea hal ca am venit chitita si am pus ibricul la foc.

 

ioana puiul, la multi ani fericiti, sanatate si multe impliniri!

 

clau, schichtkäse au si la lidl si la aldi. ia zi tu unde cumperi de obicei poate e mai usor asa. sa-ti fie de bine papanasii!

 

tumpi, risotto cu spargel, [pofta][pofta][pofta] bag si eu miercuri ca mi-ai facut pofta. maine fac gemüse-quark-quiche si am cumparat deja totul.

iris acum o jumatate de an era innebunita dupa carti (inca mai este, nu s-a schimbat nimic in privinta asta). poate ce gasesti ceva dragut. ce buget ai?

 

miki, ma bucur ca ti-au mai trecut nervii.

 

cu blogul, ca sa fiu sincera, si mie mi-e mai bine asa. va povestesc ce vreti in privat sau cel mai bine cand ne veddem, dar asa in vazul lumii, parca mi-e aiurea.

 

Iuliaid="red">, mama lui Iris Maria id="red"> (7.8.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caudioooo te auzi, mai, te auzi pana la Bodensee[:D],

doar ca eu sunt pe nicaieri, sunt morcovita rau..........imi revin eu fara grija. Nu scapati de mine asa usor.

 

In rest suntem sanatosi asta e cel mai important. De 1 mai eu am lucrat. Aici fiecare face ce vrea. adica fiecare canton cu legile lui. In cantonul unde stam e liber dar in care lucrez, nu[bang]. Cel putin am ajuns mai repede acasa pe la 3 ca de lucru n-am avut. De, medicii si-au luat liber. Ne-am invarti pe langa casa, ieri la spielplatz si cam atat. Ieri am inaugurat si primul cap spart a lui David. I-a dat unul din gemenii arabei de deasura nostra cu capul de perete[alcool]. De, aia sunt mai razboinici ,nu ca al meu care duce tratative de pace. Saracii, si-au cerut mii de scuze, apoi a venit si mama lor cu o carticica si un joc mic pentru _David.

Mai pe seara am inaugurat pe anul asta si grilul din curte, iar fetele au gasit un sarpe mort, blind.....nu stiu cum, (cred ca sarpe de gradina era) care mi l-au bagat sub nas. eu era sa fac infart cand le-am vazut si sa-mi zboare toate cele din brate. Ele cica, da e mic, mic si nici nu misca.............brrrrr.

......si una de-a lui Piticot care spre marea mandrie a lui ma-sa vorbeste romaneste "mamii, vazut eu facut nu pisi pe...pe eu"!!!!!!![:D] (alergate repede din curte)

 

si cu asta inchei, ca am batut campii destul..........daca tot sunt pe dinafara cu discutiile[:D]

[pup][pup]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

branza aia in ture [:D] ma uit maine in kaufland poate gasesc,da de obicei aldi,lidl,penny cumpar astea am prin zona, vinul fiert pica super bine la tugul de afara brrrrrrr, Andi are waldwoche la gradi si a venit zgribulit de frig, de maine iarasi scot geaca groasa la copil,mi-a cerut si handschuhe saracul.

Ioana mai gasesti papanasi pe bloq [pup] mi-ai facut si mie pofta cu delicatesele tale culinare

Iulia unde ai intins rufe la ora asta si tu ce bucataresti maine dragutza?[pup].

Codruto deci ai umblat lelea ca te-am sunat de dupa masa [pup].

Ioana (sarbatorita) cum te-ai distrat azi [pup].

Restule fetelor [pup] süsse träume.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioi Mira ma bucur ca m-ai auzit [:D][pup] am inteles tot stai calma,imi pare rau de David, musulmanii astia is vai de mama lor cu educatia lor cu tot si la Andi la gradi sunt violenti.

Canton asa ziceti la regiune,pai si aici e la fel,cate zone atatea legi,n-am prea inteles ce e cu piticoata aia dar na [alcool] te tzuc [pup].

Ioana am ramas datoare la 1 an jumate ce ii poti cumpara unui copil,bai cel mai indicat ar fi niste jocuri educative cu sonor de genul apesi pe vaca face muuuuu,etc, sau carte cu asa ceva exista si nu e prea scumpe max.8 euro costa are pe margini unde sa apesi si scoate sunete,ai inteles [alcool] ca parca vb cam aiurea la ora asta sau ma rog din gama asta ceva jucarii sa puna cercuri in ordinea dimensiunilor sau sunt ceva serpentine cu obiecte de lemn in ele,ma rog sunt multe chestii.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..........piticoata, e a mea. Seline, asa-i spun eu!![:D]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulia, carti nu prea cred ca ar fi indicat.Abia face un an, e interesat de carti,da mai mult sa le rupa[:D].

 

Clau, ar fi interesant un joculet din asta.La jucarii nu m-as baga fiinca nu prea e cu jucariile[:D]

 

Pic de somn asa ca ma retrag la nani.Mi-e un frig de nu mai pot, cred ca ma servesc cu vinul de la iulia si ma retrag.Cand ma gandesc ca urmatoarele zile au anuntat ploaie si frig, imi vine sa-mi iau concediu si sa plec in tarile calde[alcool]

 

[nani][nani]

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ohooo, tumpi, eu de mult zic ca veau in tarile calde. Da de tot, doar ca neamtu meu nu vrea[q].

noapte buna

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau, tu cetesti ce zic eu? doar ce-i ziceam ioanei ca maine fac quiche cu legume si branza. si rufe am intins afara, ca cica nu ploua la noapte, na si daca, mi le mai spala o data. [8D]

 

tumpi, cu cartile e diferit de la copil la copil. sunt unele de copii cu foi tari de carton, care nu se rup asa usor. dar si ce zice clau e bine, jucaria cu inele de lemn, cu aia se joaca iris si un sfert de ora. e si la ikea, relativ ieftina, sub 10 euro.

 

mira, ma bucur sa te citesc. iris si-a spart capul de fasching, dandu-se cu tricicleta langa noi in bucatarie. [bang] am dus-o la spital si a cusut-o, era si greva, dar a durat sub o ora totul cu tot cu drum. cat sunt mici sunt hart im nehmen.

 

claudiaH, ai rezolvat cu copilul? te-ai lamurit cu bubitele?

 

miki??? ce faci??

 

hai ca nu mai stiu ce vroiam sa scriu, ma duc sa ma culc[nani][nani]

 

Iuliaid="red">, mama lui Iris Maria id="red"> (7.8.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata![cafea][cafea][cafea],celor care doriti !, celorlalte , un ceai fierbinte , ca-i asa un frig....

Am scos gecile , manusi , caciuli , ne pregatim de iarna -hai nu de iarna , de toamna![:D]

Matei im spune de citeva zile dimineata , ca-i este frig , iar eu....cu toate ca si eu simteam la fel , dar ..de ...am zis ca sint nazuri de copil ce nu vrea la garadi!Si acum nu stiu de ce , dar presimt ca-l paste o mica raceala[bang].

Clau , am vazut un numar pe telefon , cind m-am intors din vizita , dar nu am stiut ce si cum , si chiar ma gindeam cine o fi sunat ...?[:I]O data se intimpla ceva important , si eu ....nu sint acasa ![pup]Sorry..!

Daca vrei mai repetam , cu o singura modificare -eu voi fi acasa ![:D]

Fetelor, va doresc o zi frumoasa si luminoasa , in ciuda vremii de afara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...