Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere (28)


Recommended Posts

Am venit de la dr., verdictul: rosu in gat [bang], tratamentul: antibiotic 0,5 ml. la 12 h, ketof 5 ml. seara, si nurofen 5 ml. la 8h. Cand eram inauntru la asinstenta mi-a dat sa-i dau nurofen ca tot avea febra si nu a fost chip , si cred ca de la caldura si atata agitatie si plans ia curs putin sange din nas [bang][bang][bang], lucru care nu mi sa mai intamplat pana acum si mi-a dat pt. asta vitamina C picaturi si o trimitere la ORL in malcoci dar nu am fost, daca se mai repeta ma voi duce in alta parte. Monica, te-ai intalnit cu prietena ta?, da-mi un pm, imi pare tare rau ca vi sa rupt carutul. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sanatate Alexutei! Monica dar ala nu arata rau sau nu am sesizat eu? Daca era mai aratos al meu faceam schimb dar nu pot spuen ca al meu arata grozav (e adevarat, e si nespalat [baie]). [url="http://family.webshots.com/album/559188730CiBeuK?vhost=family"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cris, saru' mana...l-am spalat si eu astazi si astept sa se usuce...nu arata chiar asa rau rau de tot dar ma gandeam ca daca iau unul nou ma mai tinea ceva timp asa la asta ma astept sa se darame din mom in mom[bang]cred totusi ca nu plec fara unul nou...dar daca am aceeasi bafta mai bine m-as lasa pagubasha[:D] in seara asta am fost in plimbare cu astia mici, a avut mama putina treaba si am fost pe jos pana la curte la bunica-mea... a mers ruxi muuult de tot n-a avut nici o treaba nici n-a pomenit de carutz dar mai vroia din cand in cand in brate...la ora 9 fara un sfert abia intram in parc pe barca...si cu cine ne vedem cu violeta si mihnea[:D]nu va zic ce fericire pe ei...nu mai vroiau sa pelce acasa...dar mie imi era o foame de lesinam...noroc ca m-a asteptat mama cu haleul[:D] acum ma simt fericita[grasa] va pup si fug la baie...noapte buna[pup]si somn usor tuturor monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Am intrat in graba ca trebuie sa se trezeasca Alexa.Azinoapte al 12 avea iarasi temp. 39 [bang][bang][bang], ia-m pus un novocalmin si sosete cu spirt, otet si apa si ia scazut, numai ca nu ii pot da nurofenul noaptea sub nici o forma,[bang].Dr. ne-a spus 5 ml. la 8 ore.Voi ce ziceti pot sa-il dau de 3 ori pe zi si sa nu i-l mai dau noaptea?? Va pup Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off, Dory, multa sanatate Alexei!!! Aissa, ultima oara cand am racit, am purtat si eu masca si tot a facut mucisori, e drept nu foarte multi si nu au tinut decat vreo 3 zile. Trebuie sa-mi iau si acum o masca. De pupat nici nu se pune problema[:(] Monica, nasoala faza cu carutul, si eu care tocmai ma gandeam sa-i iau un carucior sport mai mic si mai usor decat cel pe care-l avem... [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va multumesc! Aexa astazi se simte ceva mai bine decat ieri si azinoapte, eu ma rog sa nu mai faca febra. In legatura cu carucioarele sport, eu am ales unul de la primii pasi si sunt tare multumita de el,il folosesc de cand avea Alexa vreo 7 luni, si asta aproape zi de zi si a carat si ft. multe bagaje la viata lui. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna fetelor, Dory, ma bucur ca suntetic eva mai bine, sanatate multa lexi sa iei ceva cat de cat de firma ca-s proaste rau azi nu prea am avut timp sa intru...de dimineatza am fost cu mama sa-si schibme buletinul si circa 19 politie(pe amurgului) este in renovare si ne-au trimis la circa 18 care este la chirigiu dar undeva printre niste stradutze...am ajuns acolo si a trebuit sa plecam inapoi de unde am venit[bang] ca trebuia platita o taxa la cec si cumparat un timbru de la posta(si bineinteles ca astea erau la p-ta rahova)[bang]atata ne-am plimbat pe drumuri ca se facuse ora sa-l recuperam pe alex de la gradinita...apoi a venit o prietena pe la mine(am mancat si-am stat la palavre pana tarziu)ai mei deja plecasera in parc cu astia mici si ruxi plangea dupa mine...am ajuns si eu in parc(unde ne-am intalnit din nou cu vio si mihnea) dar ceva mai tarziu...si abia acum ne-am adunat de pe drumuri si astia mici au intrat in programul de seara... cand mergeam spre parc m-am intalnit cu tony si ale care erau ca baietzii[:D] la o[berica]mai haioasa era ale cu cutia-n mana...si ruxi mai nou vrea si ea sa bage degetul si zice...aaaaiiii ce bun e[bang][:D] aaaa...si sa va zic ca azi m-a sunat d-na de la mag(de carucioare de la teius si mi-a spus sa vin ca mi-a adus doua roti noi noutze(cele din fatza) mi-a schimbat amandoua rotile desi numai una singura era rupta fiindca nu erau chiar la fel si nu mergea schimbata doar una...a fost fff amabila, i-am luat si eu un buchet de flori ca s-a dus chiar azi in depozit special pentru mine[flo]mai rar asa oameni...ideea e ca aste-a un pic mai largi si tot aiurea merge carutul...dar deja dupa drumul asta lung ma gandesc serios sa renuntzam la carutz si gata ca prea toate "semnele" sunt negative[:D]si suntem deja fete mari... eu ma simt cam aiurea, am halit cat o purcica azi[bang]va pup si mai stau pe-aici ca am baut si vreo 3 cafele asa ca adio somnicul meu[:D] noapte buna monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...