Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (142)


Recommended Posts

Doniaid="red">, felicitari![bis] Sa fie intr-un ceas bun si sa-ti mearga la noul servici de la excelent in sus.

 

mQQmid="red">, din nou ai dreptate, de asta nu-mi place ca peste un sfert de ora simt cum o oblig pe Agata si nu as vrea. Tare mi-ar placea sa o vad cum se duce singurica, asa, din placere maxima, cu care face o gramada de alte chestii si rezolva probleme la mate...[:D]

 

La noi nu stiu daca este ce spui tu acolo, gifted... sau este, dar eu nu am auzit inca.

 

Ploua sau nu ploua, ca trebuie sa plec dupa fete si nu stiu daca sa iau cu mine umbrele si altele sau nu...

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc! Diseara bagam si un vin rosu/negru, deci pregatiti-va! Antrenati-va! [:D]

 

pitilache, nu stiu cand incep (poate prezice maru [:D]), femeia de la HR imi parea cam pe duca [:D], de abia vorbea, de abia o intelegeam, a zis ca imi trimite mail cu oferta si alte formulare.

Nici eu n-am prins miscarea, din ce motiv pleci pana in august? Singura? Fara copii? Si cum se vor descurca?

 

mQQm, nu te lasa de scris, ca eu iti sorb cuvintele! Imi place cum ma linistesti si cum ma panichezi in privinta viitorului! Glumesc, ma panichez singura din cand in cand de fapt [:D] Da' e bine, e palpitant!

 

denisa, daca soacra era aici ai fi stiut [:D] ca as fi tot povestit de ea. Nu, fiecare la casa lui forever!

 

Si am mai primit o veste buna, finii mei au avut interviul pentru emigrare azi si au reusit si ei! Haideti la inca o tura [cheers]

 


Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia felicitari !!

 

Maru felicitari lui Andrei !!

Chiar sint curioasa ce vrea sa faca cu banii?

 

mqqm tu scrie ca eu una citest absolut orice legat legat de scoli.

Acuma lucrez pina la 4 la 5 il iau si asa avem timp de teme zilnic si in weekend cite o ora.

Daca semnez noul contract e pentru un alt client din Vancouver care sint cu 3 ore in urma de asta nu se poate ca ei acuma zic da programu e pina la 5 dar sa-i vezi ce suna telefoanele cu "production issue" de multe ori am stat pina la 12 noaptea nu pina la 5 cind se implementeaza pentru un nou client.

Eu sint cam exagerata cind e vorba de scoala trebuie sa incerc sa vad exact care-i limita copilului daca nu o putea prea mult asta e dar macar sa incerc.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valen, ce ma bucur de vesti bune[pup].

 

Donia, felicitari si numai bine.

 

Maru, felicitari lui Victor, sa vada si el ce greu se cistiga un ban[:D].

 

DanaMario, fa si tu cum iti spune sufletul, ca trebuie sa fii deplin impacata cu decizia, oricare ar fii ea. Eu nu prea pricep care e problema ta ca dupa ce spui tu, baietelul e super cooperativ daca a facut deja atitea la o asa virsta frageda. Il baga aia intr-a doua[:D].

O mama care sta acasa zic eu e o mama mult mai calma (sau asa sper eu ca as fii[bang]) ca nu are bagajul de stress cu care vine de la servici tocmai bine sa si-l reverse pe bietul copil care vine si el obosit si nu are chef nici de lectii nici de ceva in plus.

 

Pina la urma toate gasim o solutie la asta dar asta depinde foarte mult si de copil. In teorie un copil care vine mai devreme acasa si nu sta peste program pina il iau parintii la 17:30-18:00 e in principiu mai putin obosit si mai putin opozitional la lectii. Asta e teoria, vad ca Nelia ne demonstreaza ca practica ne omoara asa ca iar revenim la copil. Nu cred ca iti poate garanta nimeni ca va avea rezultate mai bune la scoala.

Experienta mea cu scoala privata este ca sint foarte multe lectii si ca faci si mai mult suplimentar caci asa fac toti ceilalti parinti... La clasele mai mari (de la a 4-a in sus) te-ai scos ca se descurca singuri deja.

 

Eu partajez opinia lui khristin in ceea ce priveste incurajarile. Self-esteemul unui copil e fragil la virsta asta si se reface extrem de greu si are consecinte mult mai mari decit rezultatele scolare. Pe teoria ca ei sint buni la 80% si ca nu mai pun osul la munca ar trebui ca sa nu mai ajunga in facultati si uite ca o fac si pe asta, my 2 cents.

 

O zi buna,

 

Mihaela

 

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, felicitari !!

Aveam o presimtire ca o sa se lase cu bere si vin interviul tau.

[:D][:D]

 

Mqqm, sa mai scrii, ca numai idei bune ai.[:D]

 

 

 

Cristina,

mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru foarte multe detalii nu stiu o sa-l intreb pe tati si-ti zic

Ce stiu e ca el i-a cumparat un Wii de la FutureShop care nu mergea cu DVD copiate de pe internet si atunci l-a vindut si a cumparat altul de pe kijiji care merge cu orice DVD de jocuri Wii download de pe internet

 

Pe aici pe la serrvici au cumparat Wii de la magazin si apoi le-au modifica sa poate merge cu DVD Wii copiate.

 

Acuma download parca de pe rapidshare.com l-am vazut (dar ma uit cind ajung acasa si-ti zic) Poti cauta pe internet "download free wii game", oricum ii face zilnic piticului cite un DVD numai ca piticu e ocupat cu temele lui mami si nu are timp [:D]

 

Hai ca daca mai stau asa mult pe internet pe DC in fiecare zi nu mai am ce contract semna [:D] si macar scap de-o grija

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...