Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (142)


Recommended Posts

Simonna, zic aici mai intai, ioi ce ma bucur de linistea voastra, bravo, sarcina frumoasa in continuare![pup]

 

Pai unde esti Donia cu vinul ala? Nici macar virtual, ca inteleg ca altul nu-i voie...[:D]

 

Ay ma, ca io glumeam cand imi dadeam okii peste cap, nu va-ngrijorati degeaba.[:D] Mikiion, am si eu la exemple de-alea ff personale. Cu kumon va doresc mai mult succes decat am avut noi![;)]

Pt cine-i prin toronto, ca alternativa aruncati un ochi la "spirit of math", pare mai acceptabil la cantitatea de repetitie, multe din chinezutele de la scoala fetei au frecventat. Da' bine la aia nu se pune problema daca vreau sau nu, ci ca trebuie, saracele.[:D]

 

Eu am avut un soc azi. Am gasit o poza facuta cand era Denisa in burta la aceeasi varsta. Cum inca mai aveam rochia cu care m-am pozat pe undeva si cum trebuia sa-mi confirm/infirm teoria ca-s huge, m-am imbracat si pozat din acelasi profil. Hiiiii, nu va spun ce diferenta, are dreptate copila cand rade de mine ca-s lollypop. Mama soarelui, cata ma mai fac?

 

Olga, in timpul saptamanii ziua io's disponibila si dornica, mai gasim una/doua/trei si punem de-o intalnire un-doi, cu bebe Sophia ovcors. Cum mai sunteti?

 


Common sense is not so common...id="red">[Voltaire]
id="left">

id="size1">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ploua![bang] Si inainte imi placea ploaia, cind eram mai tinara... ma linistea.[:D]

 

Am scapat de lectii![pk] Le face tati, ca eu am patru cursuri (s-a rezolvat cu bursa!) si nu mai am timp de nimic. Astazi mai merge, dar de duminica dimineata gata... burta pe carte. Ar trebuie nici pe aici sa mai trec pina pe 2 iulie, daca oi rezista tentatiei...[:D]

 

Ei, dupa o seara de lectii, mi-a spus Agata ca eu eram jantila cind faceam lectii cu ea! Ca tati nu e asa... dar nu a mai apucat sa-mi spuna de ce, ca a adormit. Mi-e mila de ea... ca eu il stiu pe tati, dar ea acum il descopera.

 

Cine zicea, mey, ca engleza e usoara? Dupa al doilea curs de engleza scrisa, vreau sa va spun ca deja nu mai pot nici o fraza sa o pun pe hirtie, desi inainte credeam ca ma descurc un piculet. E greu tare...[q]

 

Anaid="red">, primit, multumesc!

 

Ah, Mimiteteid="red">, asa este, ai spus tare bine ca la virsta asta au nevoie de incurajari, pentru ca increderea in ei este fragila, de fapt nici nu este, acum se construieste. Sa-l incurajezi cit poti cu asta sint de acord, dar parca totusi, nici cum fac aici, sa-i lauzi chiar si atunci cind nu e nimic de laudat, nu mi se pare o solutie.

 

Mie imi place invatatoarea ei, e serioasa si munceste cu ei, de aceea am zis sa iau toate testele si sa ma uit care e baremul ei, de unde pina unde lauda si de unde nu... Intr-adevar, de la 85 in sus le spune Bravo, le spune Excelent atunci cind au 100%, la 75-80 le scrie Bien sau continua sau alte din astea din care se intelege clar ca e un efort, dar ca nu e suficient. Sub 75% (ca are trei teste si cu note f mici) i-a scris ca are dificultati si sa lucreze mai mult... Acum ma gindesc la o varianta foarte simpla si clara sa-i explic de ce trebuie sa lucreze acasa, de ce nu e suficient numai ce face la scoala, pentru ca nu e, mie imi este foarte clar acest lucru si cam care e valoarea corecta a notelor date la scoala in pregatirea ei generala (scoala + acasa). Si sa o fac sa inteleaga ca notele sint bune, e situatia ei scoalara si cu cit sint mai mari cu atit e mai bine, dar ca ele nu reflecta intotdeauna cunostintele copilului... Dar asta o voi face in vara, cind va fi linistita, trebuie sa vin cu exemple, deocamdata o las pe mina lui Octav, va adora sa faca lectiile cu mine dupa aceea, sint sigura de asta.[:D]

 

Simonaid="red">, cu tine trebuia sa incep: felicitari, bine ca e totul bine, sarcina usoara in continuare!

 

mQQmid="red">, nu mi te imaginez deloc grasa... da' de-loc!

 

Beau prea repede cafeaua...[q]

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! haideti la o cafea la sezatoare!

 

Si ce daca ploua mocaneste afara si e intunecat de zici ca-i seara deja... take the bright side of it, se inverzeste peisajul!

 

Simo, felicitari pentru rezultatul de la amnio!!! Pana la urma care-i lista scurta la nume? Sau e inca deschisa? Ref. la intalnire, vad ca nu se mai inghesuie nimeni pentru vinerea asta. Ce zici de un lunch impreuna? Vorbim la telefon mai tarziu?

 

Donia, o sa fie greu cu plecatul pentru stagiu, dar asta e. Dupa cum ziceam, inca nu-i confirmat 100%, ei m-au acceptat dar mai este ceva paperwork de rezolvat... Seba va pleca oricum in Rom in vacanta cu mama care-i inca aici, iar sotul o sa vina si el cu Isa la mine la inceputul lui iulie. Asa pe hartie planul pare simplu, dar stiu ca nu o sa ne fie niciunuia usor. Mai discutam peste o luna, doua... cand o sa va plang pe umar de dorul lor [q]

 

"Less is more" - Mies van der Rohe
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...