Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (142)


Recommended Posts

Valen multa sanatate si capu' sus ca o sa fie bine! Multa bafta luni sa se termine cu bine operatia si sa te refaci repede. Sa ne dai de veste cand poti. Dana succes cu mamografia si multa sanatate! Cand ai programarea? Nelia am vazut pozele cu tortul Tudorei de la gradinita. Sa-ti traiasca sarbatorita si nu numai! Le sta tare bine impreuna celor 3! Simi [flo], nu am apucat sa-ti zic si de pozele cu Alice si petrecerea voastra. Foarte frumoase, se vede ca s-au distrat pe cinste copii! Bebitzu, don't worry [flo] Ana si tie o [flo] si sa revii cat mai repede! Lorelai sa stii ca am incercat si eu tortul tau de portocale! L-am facut ieri seara si de dimineata nu am rezistat si l-am incercat deja. A iesit super!!! Cumnata-mea mai facea un astfel de tort si i-am incercat reteta de vreo 2 ori dar nu mi-a iesit niciodata cum trebuie, cred ca nu puneam gelatina cat trebuie si se mai branzea si compozitia. Insa reteta ta a fost super! Dana merita s-o incerci! Data viitoare am zis ca o sa incerc cu capsuni. Merci inca o data! Oanagabriela ce ai facut cu cadoul? Te-ai hotarat? Interesanta locatia pentru petrecere. Pana acum la Seba a fost mai usor cu cadourile ca-i pasionat de jocurile electronice, daca n-a fost Nintendo, a fost PSP, sau Wii, etc. Anul asta isi doreste catel, insa nu ne-am hotarat 100% daca-i luam sau nu. Anul trecut s-a nimerit sa fim la NY cu o zi inainte de ziua lui si i-am cumparat un Swatch de acolo. Pentru Antonia, nu prea stiu ca sfaturi sa-ti dau. Ii plac bijuteriile? Poate o pereche de cercei mai fancy? Sa ne arati poze! Simo tu pe unde ai disparut? Ca parca erai pe acasa? Nu mai dai pe aici? Mikiion bafta la cautat job-ul mult dorit. Si eu ca fetele iti spun sa incerci peste tot ca nu ai nimic de pierdut, din contra castigi experienta importanta pentru interviuri! Donia nu stiu aia de la HR ce pierd. Mai da-le un tar sa se dezmorteasca! Multa bafta in continuare!
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello, E vineri si ma bucuram ca incepe weekendul dar uite ca intru si nu citesc vesti prea bune si ma gandesc ce se intampla de o groaza de dame bune avem atatea probleme asa de tinere,offf[q]-sper sa gasim solutii si sa ne facem bine sa ne vedme si noi copii mari si la casele lor-vise taica, vise,nu[:D]Dana, Laura-sanatate multa, va inteleg perfect,dar va fi bine![pup] Valen- tinem pumnii pt luni sa fie ok si sa te refaci si mai repede. Simi- super petrecerea,mai faine sunt cele 2 protagoniste (tu si Alice)si cred ca si Antonia[pup] va avea parte tot de o petrecere la fel de frumoasa-Oana[flo] Simona-pe Atomix cand il serbezi, ca si el e in Mai, sau gresesc eu-ca si Roxana lui Donia[pup]-este sau m-am ramolit de tot[alcool] Adaf,Try si Rita-mai dati si voi un semn[pup][flo] Lorelai- mersi frumos si ma bucur ca ai scris, pupici la cele 2 printzese[pup] Magda si mQQm- cand ne vedem mai fetelor, cum ramane cu Kelso- ce ziceti de 6 iunie? khristin-am scris mesaj, sper s an evedm duminica, dupa 5 ar fi super, parcul ori acelasi ori astept alta sugestie[pup] Nelia- cum a iesit tortul,ati serbat- la gradi pina la urma? Ange,Roxana, Maru,Katrinelu', Biscu Adela- toate doamnele din Canada- va pup si va urez un weekend minunat, ca s eanunta 14-16C si soare[:D] Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denisa si tie un w/e frumos si insorit!!! Ange parca mai dadeai un semn ieri. Unde disparusi? Ce mai face campioana si baietul? Ne-ai lipsit duminica! Noi ne-am gandit sa facem un garage sale sa scapam de muntele de jucarii care ne umple garajul. Ati mai facut careva? Trebuie sa ma duc sa cumpar pancarta de le primarie daca nu ma razgandesc pana la urma ca-i prea mare bataia de cap si parca vad ca tot eu trebuie sa stau in soare...
"Less is more" - Mies van der Rohe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valen , multa sanatate, parca prea au venit toate [flo] Pitilache, [flo] Nelia, ce-ai hotarat cu scoala? Ange, da-ne un semn la pauza [:)] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ica 1975 Si eu am dureri, nu numai inainte de per ci si in diverse alte zile, ecografia e mai concludenta. Mie med mi-a mai zis ca si datorita sutienelor cu ''sarma'' pot aparea dureri sau altceva. Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
eu scot sarmele imediat ce cumpar sutienele ca nu le suport, bine ca nici sutiene nu prea port ca nu prea am la ce... numai vara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox, io, io, io la garage sale de copiii mici! Avant garage sale svp, sa pot sa-mi aleg :)) Ah, poti sa fii sigura ca tu o sa stai in soare :) Bine ca poti sa-l convingi pe Seba sa-si dea din catrafuse, ca pe mine Radu ma obliga sa tin toate prostiile. Iti dai seama, cica acum sintem fericiti, putem sa aruncam cutiile de la jucarii :)) Oana, in fine mi-a trecut prin cap sa dau copy paste la link, ca nu reuseam sa vad pozele cind faceam clic pe link... Antonia este super-special, sint tare curioasa daca ajungi sa te plimbi dupa ea numai pina in Franta la farmacia ei sau o sa faci turul lumii cu ea pe prima pagina din Vogue... Uitam, ce cazuta in cap sint... ia-i bilete la Cirque du Soleil, cred ca ei i-ar place la culme! (Iar toate locatiile astea grozave pe care le gasesti pt. ea si toate activitatie si etc tine-le mine, ca o sa-mi aprind paie in cap cu Zarzara, presimt :) Denisa, yap, noi implinim 10 ani, Zina Niagarei cred ca 8... Si cred ca mai e un copilas nascut cam pe-atunci. Fiu-meu a declarat ca cere toate chitantele de la toate cadourile si se duce si cere banii pe ele la magazine, ca lui ii trebuie DS si jocuri aferente (eu ma incapatinez sa nu i-l cumpar, ca are GameBoy si dpdv-ul meu e aceeasi scofala). Amu' isi cauta client pt.Game Boy, ca daca se scapa de ala are voie sa-si cumpere DS... De stat stam acasa, ii promisesem sleep-over pt. toti invitatii dar, gravida cum ma aflu, nu cred ca am rabdare 2 zile cu fo 12 bramburitide cap (Rox, excusati apelativul, let you know ce si cum cind se hotaraste Mostenitorul), una o sa-mi ajunga. Nelia, La Multi Ani pt Tudora, ma duc sa vad tortul ala, ma omoriti cu imaginatia si tu si toate doamnele care produc bunatati din astea... mQQm, cred ca m-am pestit pur si simplu cu asigurarea aia, ca mi-a dat-o tanti de la agentie si eu am luat-o, desi asigurare pt. diverse boli aveam de la job, dar n-aveam cancelation. Data viitoare cind ne indreptam spre Sud o s-o facem mai cu cap de atit, ne organizam mai bine. Apropos de Sud, ieri a revenit din Mexic o colega de job de-a lui Colegu'. Fata le-a zis ca in resortul ei nici vorba sa se stie ceva, la aeroport in Cancul toata lumea e bine-merci, fara valuri, i-au luat astia ca din oala cind au aterizat la Dorval :) Iar azi, la spital, ca ma dusei, pai ma dusei sa-mi iau singe, erau ceva afise despre cum sa ne protejam, gen spalarea pe miini, si doi mascati. Eu eram chiar cu acul in bratz si aia au intrat in sala, infirmierele s-au intrebat una pe alta ce sa faca cu ei, pina la urma au decis ca au primit instructiuni sa-i duca in ceva sala, dupa care iar s-au intrebat una pe alta ce sa faca daca vine vre-un copil cu "la gripe porcine" si-au ajuns la concluzia ca habar n-au, ca n-au primit instructiuni. Valen, iti tin pumnii luni, o sa iasa bine! Daiopri, ma tot pun in locul tau si cred ca ti-e tare greu sa lasi alaptatul... imi pare tare rau. Mamaana, am incercat si eu sa scot sirmele si e jale, mi se ridica sutienu-n git, zici ca am cravata :) Mi-e somn, cred ca ma zapaceste si vremea... Amu' voi, mesdames Aripa Montreal, stiind cit e subsemnata de plictisita de stat singura, nu va e mila si ne vedem vineri seara la fo crisma? Please?! [pup] Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiion, votez si eu pentru smantana si kefirul Pinehedge, iar in Ontario mai este si marca Western de asemenea foarte buna si parca un pic mai ieftina decat Pinehedge, ca nu e organica, dar e certificata kosher, si se gaseste la Loblaws. Fetele cu probleme de sanatate, va doresc numai bine si bafta la analize/operatii! Un weekend placut si insorit tuturor, Mona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...