Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (142)


Recommended Posts

Denisam, Kelso e cool atunci. Dar nu pot nici pe 6 nici pe 13, ca am scoli inalte, de-alea prenatale si cica ma tin aia toata ziua acolo (cred ca oricum e putin pt pregatitul alui meu pt ce-l asteapta). Da pe 30, 31, 7 sau 14, daca nu-mi face vreo supriza baietul, ne vedem la bbq cu oricine se prezinta. Simonna, well, you'll know next time, nu-i bai. Bine ca n-ai avut nevoie de asigurare, aia e tot ce conteaza. Ca mi-am amintit citind-o pe Simonna, oanagabriela, de pe la 8 ani fetei eu i-am luat bilete la cate un broadway musical de ziua ei. Doar noi doua, ca-i ziua noastra. Si ne ducem la un restaurant, ne plimbam si ne entertain de nu ne vedem. Poate sa-ti spuna cu precizie ce a primit de ziua ei in fiecare an, pe cand lucrurile pe care i le luam nu si le aminteste cand si cum. Buna idee, Simonna. Du-o unde ii place ei mai mult, da-i cadou amintiri. Nelia, io cu pozele cam asa: azi le vad si peste doua zile vin aici si zic... oh, am vazut pozele, blabla. Asa ca ale tale inca nu le-am vazut, ma duc acum. Bila-billy![:D]
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hi hi [:D]laurjr, mi-a trecut intre timp cu gatitul..... Ma enervasem ca luasem un tort de la Premiere moison cu 22 cad, si avea vreo 10 cm diametru... Multa sanatate, ai rezolvat la servici sa fii mai protejata? De job am aplicat, sa vad si eu procedura. Oricat as invata la engleza CCC n-am cum sa obtin in viata asta. Nu refuz nici un interviu, ma uit si dupa posturi care au alta specializare..... Ieri am pierdut toata dimineata facand ordine in calclator, refacand CV si scrisori de intentie... E job la timp plin cautatul asta de lucru. Ica din pacate procedura aici e de genul, intai mamogafie si apoi , daca li se pare ceva suspect ajungi la mamografie. Cel putin la varsta noastra. Eu cu toate antecedentele mele tot a tebuit sa am gura mare si sa cer eu trimitere, ca dupa doctorulul meu n-as fi avut nevoie. [bang] Valensanatate multa!!! Pitilache de ce de la primarie? Asa e la voi regulamentul? Ca am vazut si la dolarama. Aici in Anjou e o zi in care oricine poate sa faca vente de garaje , si o alta cand se organizeza in parcare la primarie . Vezi daca nu ai asa ceva, e cel mai avantajos pentru ca toata lumea stie si umbla pe strazi. Se cheama Bocante si e anuntata in ziarul primariei. Nu cred ca sunt unici, am vazut si in Terbonne ca este asa o zi. Si smantana aia o folositi ca sa gatiti? Adica nu se branzeste la temperatura mare? Ca asa pateam cu cea care se numeste aici creme sure. Ica, merci, nu e asa aproape , oricum sa-l scot din scutece intai, ca se pare ca e un mare esec. Gradinita mi-a dat chiloteii inapoi, mi-au zis sa faca o pauza pentru ca se opune si se apuca de plans... asa ca mai asteptam, si cat e in scutece nu e primit la gradinite gen scoala sau Montessori. Ma duc pe la mamici, ca vroiam sa mai raspund si pe acolo ceva. cu lista de spital[:D]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, la mine cu imaginatia mai putin[:I]... dar a iesit foarte bun la gust. Lorelai, nu am vazut retetele decit a doua zi, dar am cautat in schimb blatul de la Caciuli rusesti si crema de la O noapte la Venetia si asa a fost tortul, cu ele doua. Multumesc, mult a iesit tare gustos si usor (eu am pus mai putin unt in crema, ca sa nu fie prea grea crema pentru copii). Pentru miine seara il fac pe cel de portocale, mai ales daca l-a incercat deja Roxana si iese. Mai am de citit, dar nu mai am timp, sint intre doua drumuri... Pe linga multimea de treburi de facut si rezolvat, sint in acea perioada, cu acei nervi si, cel mai rau, luna asta, din nou cu durerea aceea inumana de cap. Cumplit, nici nu va ma descriu senzatiile, ca ma trimiteti la psihopupu... asta-noapte, de durere, se deforma realitatea din jurul meu, usa se lungea, simteam ca trage cineva de cap si de perna si le lungeste, asa, intr-un mod ciudat si greu perceptibil... Mare mi-ar fi mirarea sa nu am totusi ceva la cap sau prin alta parte, ca nu se poate sa te doara atit de inuman capul numai de la un ciclu amarit... sau de la oboseala. Ca stiti si voi, ca aici soarele e cam rar... Nu mai pot scrie, ca deja mi s-a facut greata dupa 10 minute de uitat in monitor. Tudora e bine, a avut doar in acea seara febra 39.5 si o stare generala de rau, ieri nu a avut febra, dar a fost mai moale asa... iar astazi dimineata mi s-a parut palida si adormita, dar nu a vrut sa stea acasa. Ma bucur, a inceput sa-i placa si ei la gradinita, dar acum a trecut in extrema cealalta, vrea si simbata si duminica... Cred ca ii este frica ca il fura cineva pe David...[:D] Valen, multa sanatate si sa mearga totul bine luni![pup] Sanatate si fetelor care au probleme, mai mari sau mai mici![pup] Mikiion, ca sa nu se brinzeasca smintina, nu pui niciodata smintina peste mincare, ci mincarea peste smintina. Si la ou la fel... Adica pui intr-un castron smintina sau ou sau si una si alta, freci un pic, si apoi iei cu o lingura din mincare sau din supa si pui peste smintina, frecind usor incontinuu... pina cind maestecul din castron ajunge la temperatura celei din oala/cratita. Apoi torni peste restul (eu merg chiar pina la capat si apoi mut totul pe oala depe foc) si lasi la foarte mic, amestecind incontinuu, sa fiarba. Daca e doar smintina, eu nu fierb mult, ca se brinzeste chiar si la foc mic, dar daca e ou, pe asta il las mai mult sa fiarba. Mai voiam sa mai zic, ca intre timp am citit tot... dar ma doare prea tare capul.[pup]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia, am vazut pozele. Vai cat de schimbati sunt toti si ce scump e Lisandru! Tudora e de nerecunoscut, iar Agatei ii sta f bine fara breton, e mai mellow. Ma uit la ea si am asa un feeling ca te-asteapta lupte grele cu ea, sper sa ma insel, dar tare pare stapana pe situatie in poze. Mergi la urgenta si exagereaza cand ti se mai intampla daca nu te baga in seama atia, fa in asa fel incat sa primesti un scan. Nu-i de joaca, nu vreau sa intru in amanunte, caz in familie, si nu a fost bine deloc cu administrari de aspirine si piramidoane prea mult timp cand nu s-a depistat diagnosticul real. mikiion eu iau western, dar cu 40% grasime si nu se branzeste. Si noi am facut 2 garage sale la casa cealalta, a fost fun. Dar copiii n-au spirit de comerciant, nu s-au inghesuit acolo, tac-su a ran the business.
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am plecat, ca nu pot, ma doare capul de nu vad pe unde merg si mi-e frica sa plec singura cu copilul, ca apoi trebuia sa-i iau si pe fete... mQQm, nu ma speria! Peste tot pe unde am fost pe la doctori am spus de durerea mea de cap si cind am fost insarcinata cu Tudora si mai ales cu Lisandru, ca atunci a fost cel mai cumplit, am tot cerut scan si nu am primit... Acum astept sa intru la medicul de familie la care e Octav, poate imi da ea. Nu pot sa ma duc la Urgente acum, Octav e prins la servici (si in paranteza: e nasol de tot la el la servici, mi-a spus dimineata ca astazi s-ar putea sa fie ultima zi, ca s-a cam saturat... l-am rugat doar sa fie calm si sa rezolve cu diplomatie situatia la care el mi-a raspuns ca doar stiu ca diplomatia e una din calitatile lui[:D]... si nu mai stiu nimic)., eu trebuie sa iau fetele si sint cu copiii toata dupa-amiaza... dar daca diseara pe la 7-8 ma doare la fel, ma duc la Urgenta, promit! In ce-o priveste pe Agata... cred ca pozele spun mai putin decit spune realitatea![:D][bang]
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pitilache,ica,denisam,[pup]pai voi va luati dupa mine?![:D]eu una zic si alta fac!Daca ar fi totul dupa mine poate ca as fi in stare sa ma tin de promisiuni ,dar cand depind atatia de mine...nu stiu pe ce sa pun mana mai intai[alcool] dar voi gagici nu iesiti afara la un greblat,la smuls o iarba,vopsit o terasa ceva? stati aici pe DC si scrieti capitole intregi?[:D]eu nu ma duc sa va citesc din urma pt ca am auzit "din barfe" [:D]ca ar fi iesit cu bataie de rosii[bibe] si la cat ma stiu eu tare-n clantza mai bine stau pe fesele mele cuminte aici, pe pagina asta[:D] bunnnn...Pitilache,dau p.m. Sunt interesata sa-ti cumpar din marfa pe care vrei sa o scoti la poarta.Dar vreau en gros si cu chitanta de mana[:D]Uite asa incet,incet parca vad ca ai sa vinzi totul pe aici. Valen,Dana,Daiopri,m-am tot gandit la voi.Tin pumnii sa veniti cu vesti dinte cele mai bune. nelia,simi si am uitat[bang] sa va creasca copii sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii din partea lor.La multi ani! mikiion,bafta multa! ica,daca erai mai aproape de mine ti-o cresteam eu pe Soricica.Sunt convinsa ca ti-ar fi placut la mine si de mine[:I] Pt cele interesate sambata si duminica la Colisée de Laval este spectacol de circ.Am cupoane pt copii(pt spectacolul de duminica de la 11 sau 15,00 si parca mi-au ramas 2 cupoane pt sambata) gratuite date de Cpe.Noi mergem duminica de la 11,00.Cine este amator sa spuna. www.cirqueestival.ca Acum altceva;vreau sa tapitzez niste fotolii Ikea(le am in Solarium si din cauza soarelui sau decolorat ca naiba;din rosii au devenit un roz in degrade).Aveti idee unde as putea sa fac treaba asta?Sau este vreo doamna pe aici care are masina de cusut si ar putea sa ma ajute in sensul asta? Simona,pai de ce nu bagi in viteze si nu dai o fuga pana la mine sa mancam amandoua la pauza mea?hai luni.ne dam hutza,hutza pe balansoar de-i cald,mancam un crevete ceva,bagam un kil de cola cu niste cipsuri,o barfa mica si iaca-ti trece de plictiseala.[:D] Carmen,ai plecat? Drum bun si lin catre Romania.Imi pare rau ca nu am ajuns la intalnire.Am avut alte prioritati...[bang] Daiopri,Mona,Olga cum e cu bebe mic?merge,merge treaba?[pup] weekend relaxant tuturor. a!mimitete,toate bune?[:p]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ange ica,daca erai mai aproape de mine ti-o cresteam eu pe Soricica.Sunt convinsa ca ti-ar fi placut la mine si de mine[:I]
Fara nici cea mai mica indoiala [:)] Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru pe fuga... Daiopri ce faci? Mona am primit cartea. [pup]Acum sa mai cumpar si scula. Bregovic- vreau si eu! Cred ca o sa merg cu fosta mea sefa (da aia cu care ma luam de cap acum vreo 6 luni)[:D]Am mai fost la un concert de a lui in Cluj si am avut funul vietii mele. Am cantat si dansat ca o besmetica. Nelia si eu am migrene cumplite. Azi m-a apucat una urata de tot. Cred ca e si vremea. Eu mi-am facut MRI ca bunica si strabunica mea au avut amandoua brain tumor. Mi-a zis doctorul ca e groasa cand e o schimbare in paternul durerii. Eu pana acum nu am gasit tratamentul in afara de somn, intuneric si liniste (la mine toate cad) Cami merci de intrebare. Supravietuiesc. Ma razboiesc cu un toddler gelos, o pitica toata colici, o hemoragie care nu se termina. Astept vremuri mai bune [:D] S-a trezit pitica. Multa liniste a fost. Va pup. Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olga,sa nu-mi spui ca Tony e gelos? Il trimiti la gradi sau il tzii acasa cu tine? Cat despre migrena si prietena mea zace lata cat patul de 2 zile.O doare capul urat de tot.I se intampla asta destul de des.Nu miroase deloc a bine. Sa ai multa grija de tine ca stii tu,de nu suntem noi in picioare se prabuseste totul![:D] cge,cu mare placere iti dau 2 cupoane.Suna-ma sa-mi spui ce ai hotarat.Sunt acasa pana pe la un 17,00 apoi ies cu copii sa mancam pe undeva,fac si o piatza ca asa-mi e sila sa ies sambata la cumparaturi!!![bang] Oana,la Mayrand(asa-i spune?) au si ulei de floarea soarelui? eu iau de la Adonis cate o sticluta cu 10$... apropo de rahat tot de la Adonis il iau.Costa in jur de 4$ cutiuta si ajunge pt 2 cozonaci sau 2 batoane de salam de biscuiti. ica,[:I] Diana,zi si tu ceva.toate bune? Monicutza,aaaa pai stai mai ca ma dau si eu mare acum![:D]Si la mine vine mama pe 10 iunie[bis] Abia o astept sa-i predau din 95% din sarcinile mele[:D] Abia o astept.Atunci sa o puneti de intalniri ca voi fi prima pe lista indiferent de zi si ora[pk] Acum ceva special.Scoala copiilor mei participa la campania pt ajutorarea copiilor cu leucemie.Fiecare elev al scolii are misiunea de a aduna cati mai multi banuti pt amaratii aia de copilasi.Daca se face un don peste 10$ Asociatia va trimite persoanei respective o chitanta pt impozit. Eu nu-mi las copii pe strazi sa bata din usa in usa in schimb sunam la toate cunostitele si la toti prietenii in speranta ca fiecare are acolo pe contuar la bucatarie aruncati 2$ sau 3$. Ce ziceti,o incurajati pe Maia sa ajute copii bolnavi? O punem de o intalnire?[:I] Cand am vandut ciocolata asta iarna pt clubul de patinaj al Maiei la sfarsitul campaniei a avut loc o tragere la sorti iar castigatoarea am fost eu[:D]Am primit o ciocolata imensaaaa.In viata mea nu am vazut asa ciocolata mare.Cred ca are 30 cm pe 20cm.O pastrez pt ziua lui Robert pt a face un fondu. pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...