Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV in Ungaria 109


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui bombi
buna iaura, problema asta ma framinta si pe mine de multa vreme si nu am reusit sa gasesc un raspuns satisfacator. cica timpul de injumatatire ar fi in jur de 36 h, dar nu stiu daca este vreo diferenta intre HCG injectat sau produs natural tu ai mai facut pregnyl/ovitrelle si dupa transfer, sau doar inainte de punctie?
buna draguta [pup], am citit pov. ta, intr-adevar una mai deosebita ...e greu pt. noi toate care ne luptam cu infertilitatea mai ales ca sunt atatea nebuloase pe care nu ni le explica dr.(pt. ca nu prea stiu nici ei ,toti)si nu stim ce sa mai facem... nu am luat nimik dupa ET doar utrogestan 6 /zi,de aceea vroiam sa stiu daca ar fi aczul sa iau ceva sau sa fac ceva inainte de urmatorul ET, din august sper eu,daca nu ma dereglez....deci eu am avut ciclu normal de 3 zile dar dupa aceea tot pete care nu ma mai lasa... si inca ceva ,in ungaria de regula se transf. 3 embrioni sau in functie de varsta sau altceva? "intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

iaura, bun venit, ne stim de dincolo, eu o incurajam pe mocanitza... as face anticorpii si trombofilia pt a elimina din necunoscute(asa m-am cunoscut cu mocanitza, pe hol la hematologie). ti-am scris si atunci ca beta 56 a insemnat sigur ceva si anume o sarcina.numai daca ai facut ovitrelle sau pregnyl intre Et si test sa fi avut eroare, altfel nu. Adi [gravi]+15
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristal, Doamne ajuta sa iasa [bibe][bibe]sanatosi! [ruga] Iaura, eu spun da intrebarii tale privind analizele de trombofilie ... Ngh..wow!!!! Esti adevarata!!!!Bravo! [gravi] 12+ incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am revenit la viata :), caci dupa ce am facut 17 oua, mi-a fost cam rau. Am avut niste dureri groaznice, dar acum imi e mai bine. Cel putin pot sta in fund in pat, ceea ce azi la ora 15 era imposibil. Sper ca pana maine sa ma pot ridica din pat! Maine aflam si cati s-au fertilizat. Dr. PK mi-a zis ca putem miza pe 13.... Pupici la toate fetele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari ngh, ii asteptam pe toti maine [si-eu] [invazie] [si-eu]inmultiti [flo] telefonul meu este in orange, am activat roomingul, cand am fost in budapesta am sunat si-n oras-budapesta si acasa in bucuresti. nu am primit telefoane pentru ca nu m-a sunat nimeni. nu vor fi probleme cu el cand voi fi acolo, nu? adica, ma poate suna pk si sa-mi transmita noutatile. mai trebuie sa fac ceva la telefon? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaura, la budapesta transfera 2 sau 3 in functie de varsta. niciodata peste 3, niciodata transfer la 48 de ore. este normal sa nu vina ciclul ca inainte de FIV, sunt niste hormoni care au fost bagati fortat si organismul isi cere momentul de recuperare. nu te grabi, stai linistita, fa trombofilia, mergi la hematolog pt a interpreta rezultatele, caci ginecologul nu poate. poti metge la bucuresti la dr uscatescu la fundeni, e gratis, le faci dimineata si la 4-5 ti le da si iti si spune ce si cum. si mai cauta-te si de PGR pana la urmatorul ET, ca sa stai linistita.nu te supara pe dr cu care faci fiv daca nu-ti spune astea, si noi facem dupa capul nostru multe, fara sa ne zica dr. pt dr, abia de la 3 fivuri nereusite reincep investigatiile, ceea ce pt noi este insuportabil. sami, te astept maine cu hormonii, cu trombo, cu amh, plus prelegerea despre PGR, ca vad ca multe fete intreaba. tin pumnisorii Adi [gravi]+15
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristalina-bebelina, bravo de 3 ori, doamne ajuta! ngh, ce closca veritabila! bravo, las ca trece baloneala, ce nu faci tu pt o burta de bblusi! DD sa aiba grija de voi si sa va auda rugaciunile! simonia, fa si tu proba cu sotul tau cand ajungeti la budapesta sa vezi daca suna tel tau. in principiu, nu ai de ce sa iti faci griji. daca roamingul e activat, e ok. mami, sami, sonya, speranta, [pup][pup][pup][flo][flo][flo] Adi [gravi]+16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristal felicitari pentru cei 3 muschetari! [cavaler][cavaler][cavaler] asteptare usoara pana la test... ngh ce de outze!!!! bravo!!! bafta in continuare samira na ca ne-ai dat apa la moara cu progesteronul! [:D] asteptam sa ne scrii despre el... si bineinteles ca asteptam rezultatele la analize... [pup] deci cine preia stafeta de la cristal si ngh? sonya, motzishor, simonia si mai cine? ia spuneti voi prima zi in care mergeti la budapesta ca sa facem o listuta!!! adi [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...