Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 109


Recommended Posts

samira, cred ca trebuia intrerupt Vitex-ul cu 2 zile inainte de analize. Cred ca analizelel tale au fost influentate de el, dar nu asta e problema ca in 2-3 zile efectele dispar fara problema. Doar sa tii minte ca in ciclul cu FIV-ul, cum iti vine cm, trebuie sa intrerupi total Vitex. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu nu cred asta motzishor...si luna trecuta am facut hormonalele tot peste Vittex...si au fost aprox egale cu hormonalele mele "obisnuite". cred ca totusi Vittexul este pentru femeile cu probleme cu LH,FSH mare...nu sunt sigura...mai cercetez nitel si e posibil sa le intrerup...daca si luna viitoare tot asa imi ies...clar le intrerup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asb77, Scuze pt intarziereA cu care raspund. Da la Gyor la dr. Korosi. Este un dr. EXCEPTIONAL, si cred ca merita asteptarea. Iti recomand sa insisti in a te programa la el. Nu vei regreeta. Este al 3-lea FIV. Primul a fost la Debrecen, al 2-lea la Budapesta al 3-lea la Gyor. La prima intalnire medicul mi-a spus ca de acum eu trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca voi avea un copil si de restul de ocupa el. Dumnezeu sa ii dea sanatate, iar mie UN COPIL SANATOS si o sarcina usoara. A AVUT DREPTATE BAFTA si nu renunta.
MTHFR C677T Heterozigot, anticorpi antifosfolipidici pozitiv, FIV 1 Debrecen nereusit, FIV 2 Budapesta nereusit, FIV 3 Gyor, cu noroc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaura, eu am avut o sarcina biochimica, dar beta nu a fost in crestere. Primul beta a fost 10.15 si al doilea 2 parca. De ce te intereseaza exact cat scade beta? Ma gandesc ca nicio sarcina nu seamana cu alta si nu cred ca vei gasi un raspuns clar la intrebarea asta. Daca iti administrezi pregnyl sau ovitrelle poti afla in cat timp se metabolizeaza hcg-ul, dar la sarcina biochimica... [gravi] 12+ incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu credeam ca vitexul regleaza prolactina, ca o prolactina mare este contraceptie naturala, cum se intampla cand alapteaza mamica. dar daca iti scade LH-ul, nu inseamna ca nu se mai sparg foliculii? nu cred ca e pentru tine [:-/] tare complicat [:-/] napraznicul stiam ca e progesteron [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iaura si paunas, trombofiliile se fac la laboratoarele private si costa in jur de 12 milioane toate analizele. la spitalul coltea este dr. avram, iar la spit fundeni este dr uscatescu. acolo te duci dimineata, dai sange si seara iei rezultatele la principalele analize de trombofilie. nu ti le face din start pe toate, ci pe cele mai importante: proteina C/S, antic lupic, anticorpii cardiolipinici si inca vreo 2-3. important e ca ti le interpreteaza dr. nu costa nimic. samira, chiar nu stiu ce sa raspund, tu esti mama naturistelor. E2 mic nu e asa o tragedie, si eu il aveam 18 si PK a zis ca e bun, chiar daca e sub rata minima. mami, vbeste cu ngh sau cristal! stiu pe cineva care pleaca abia in august. Adi [gravi]+16
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui paunas
buna fetelor[flo][flo][flo] mamivreau-sunt din bucuresti si voi pleca la sf lunii august ,daca te pot ajuta?
saru'mana mult dar am nevoie ceva mai devreme... dar voi tine cont ca ma pot baza pe tine si daca mai aman fiv-ul iau legatura cu tine pana sa pleci! [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mami: eu iti cumpar cu mare placere orice iti trebuie. Problema este ca aici nu se da nimic fara reteta, adica nu au vrut sa-mi vanda seringi desi aveam reteta de injectii!!! Cand am intrebat-o pe farmacista cum propune ea sa fac injectiile, a dat din umeri si a zis sa-l intreb pe medic. Deci, revenim, daca iti pot lua ceva ce nu necesita reteta, spune-mi. Pupici Aly-"2010 va fi un an norocos... pentru noi 2"
MTHFR-Mutatia A1298C genotip heterozigot, Proteina S la limita superioara, nici o sarcina, 6 FIV+inca 2 ET. Urmeaza FIV 7-Dr Kovacs, Budapesta-iunie 2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Din 17 oute, au fost fertilizati 12 si au iesit 9 embrioni. A zis PK ca ma suna joi, sa-mi spuna cum sunt, si dc imi face transferul la 3 zile sau la 5. Am o intrebare. El mi-a zis ca surplusul mi-l congeleaza dupa ce imi face transferul. Voi ce stiti? Care sunt mai puternici la decongelare? Cei congelati la 3 zile sau cei la 5 zile?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...