Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

FIV in Ungaria 109


Recommended Posts

  • Răspunsuri 234
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Samira, imi pare rau pt descoperire, dar pe de alta parte cu clexane o sa ai fiv reusit! Ia sa vezi!! [flo] [gravi] 12+ incepand cu anul 2010 voi fi [mamica] fericita de copilas sanatos![ruga]
MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate... Dupa Ademar Barros, poet brazilian.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui paunas 2.are idee cineva: in Germania exista PRG DEPOT dar este si mai mic de 250 mg?am cautat pe site dar nu gasesc nimic,sincer nu inteleg germana
nu am gasit decit de 250 mg: [url="http://www.med1.de/Apotheke/Produkt/Suche/progesteron/"]prg depot 250 mg[/url] alte medicamente cu substanta activa PRG: [url="http://www.med1.de/Apotheke/Wirkstoff/Progesteron/"]crinone, utrogest[/url], [url="http://www.med1.de/Apotheke/Produkt/HOMEDA-Progesteron-C30-10-g-1825613/"]ceva homeopatic???[/url] tu pe ce site ai cautat? pot sa te ajut eu cu tradusul, daca ai nevoie Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc fetelor [flo][flo][flo] !!!! bombi -deci am inteles bine [:D]ca exista doar de 250mg-prg depont. -si pe site-ul care l-ai trimis tu,aici ar fi cel mai ieftin? -ce inseamna "stuck"=bucata ? -se poate vinde in germania fara reteta prg ? -un prospect in lb.eng ptr prg depont unde as putea gasi(pe ce site)?ptr ca am cautat si numai in germana am gasit. [pup]multumesc ptr ajutor !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui paunas -deci am inteles bine [:D]ca exista doar de 250mg-prg depont. -si pe site-ul care l-ai trimis tu,aici ar fi cel mai ieftin? -ce inseamna "stuck"=bucata ? -se poate vinde in germania fara reteta prg ? -un prospect in lb.eng ptr prg depont unde as putea gasi(pe ce site)?ptr ca am cautat si numai in germana am gasit.
- asa cred; sper sa nu spun prostii, dar cred ca e folosit ca contraceptiv - o injectie la 3 luni; in FIV se fac doze mai mici; eu am luat din Cehia Agolutin de 60 mg - site-ul ala face comparatii intre mai multe farmacii online; pretul la medicamente e controlat, nu sint diferente intre farmacii; poate alea online mai fac ceva reduceri, dar tb sa platesti transport (versandkosten) - corect - nu, se da doar cu reteta (rezeptpflichtig); pe site-ul pe ti care l-am dat, este un patratel roz daca ai nevoie de reteta - eu nu am putut nici macar in germana sa gasesc; daca ai tu, pot sa ma uit si sa fac rezumat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violeta70 Laura felicitari pentru decizia si curajul tau! dr. Elvira Bratila este aceeasi cu cea de la Euroclinic? Este buna pentru FIV-uri? Te intreb pentru ca am o prietena care este pacienta ei, si este gravida, nu prin FIV, insa a avut mai multe sarcini pierdute. Ea are 38 ani. Adriana
da, este aceeasi... ea a facut fiv-uri la sabyc inainte de scandalul cu ovocitele... acum face la byogenesys... mie imi place de ea ca medic... Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, Am reusit aseara si am facut injectiile, sotul mi le- a facut [:D]. Ati avut dreptate...nu dor, poate putin menopurul ca acul e o idee mai gros decat cel de la gonal pen si am simtit o mica intepatura, dar in seara asta voi incerca sa-l fac in picior. A mai facut cineva in picior? Motzishor [flo], luni seara voi ajunge in Budapesta, marti am prima eco Samiraaa [pup], astept un mesaj de la tine Adi, Mami_vreau [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui samira33
beyy....io azi am aflat ca-s trombofila....am Factoul V lEIDEN -genotip heterozigot-Gena 1691A[alcool][:D]
mai samirika mai... tu stii ca si io's un pic trombofila ca doar se vede la semnatura... nu-i un capat de tara... bine ca am aflat inainte si ca putem rezolva problema cu tratament adecvat... ca daca reuseam si eu intr-un final sa raman gravi si apoi pierdeam sarcina......... pai ma dadeam cu capu' de toti peretii... [bang][bang][bang] ai fost la uscateasca? intentionezi sa mergi? poop Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sonya chiar ma gandeam la tine in dimineatza asta... ma bucur ca te-ai descurcat cu injectiile... ai vazut ca e usor??? eu nu am facut in picior... dar de ce vrei sa le faci in picior? mie mi s-a parut mai comod in burtica mai ales ca in drum spre budapesta mi-am facut injectiile pe autostrada (stii povestea)... si a fost mult mai comod asa... ridici bluza, stergi, injectezi si... gata!!! p.s.: vezi ca te sun in dupa-amiaza asta! [pup] Laura
mutatia MTHFR C677T heterozigota
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...