Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Cluj 39-intalnire


Recommended Posts

Fetele,m-am intalnit astazi cu o prietena si-mi povestea de altcineva care a reusit la a-11-a fertilizare. CHIAR NU-I DE DORIT,DAR VAD CA SE REUSESTE[pk] [pup] "Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ioi doamne 11 FIV...dar a tinuto frate buzunarul si nervii si psihicul... dar saracaul organims a rezistat la atatia hormoni????? fetelor..sa stiti ca a fost dat un caz trist la TV , anul trecut, ...o tipa din bacau..a facut nnnnn FIV pana a reusit..avea saraca multe FIV facute si in cele din urma a reusit..a nascut o fetita..dar cand fata a implinit 3 ani mama ei a murit de cancer de col uterin, iar la necropsie, i sa spus ca a fost dozata cu prea multi hormoni... deci atentie..nici asa... mai bine adoptam un bebe daca nu reusim la 2-3 FIV ..cel putin eu asa gandesc anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cristinci..dar eu nu sperii pe nimeni..numai ca prea multi hormoni bagati in noi cu FORTA nu fac bine sa stiii sincer iti spun.. eu de 2 ori am bagat hormoni..si de 2 ori am fcaut hiperstimulare acum la FIV om vedea oricum e primul si ultimul FIV ca nu ma tine punga mai mult anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pogonici,mult,mult succes! E nasoala faza asta cu punga,statul ar trebui sa sponsorizeze dupa parerea mea,chestiile astea;adica sa vrea omul sa aiba copii si sa fie limitat de bani.... Statul ar trebui sa se ocupe si de copiii orfani si de batrani si de animale,si de fertilitate,etc.;dar asta ar fi idealul [:D] [pup]sa speram ca reusim [:D] "Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna elena, Noi am facut odata la policlinica grigorescu si cand m-am dus la doctorita mea de pe atunci,a zis sa repetam analizele ca lipseau cica de pe forumularul respectiv ceva rubrici importante ,veci nu ma mai duc acolo si ne-a trimis la interservisan;dar se fac si la gine1,musai iti trebuie la particular,ca eu zic ca daca la gine nu ies bine,atunci unde? [pup] "Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elena la Synevo(din incinta spitalului Oncologic ! NUMAI ACOLO! la celelalte puncte de recoltare din Cluj nu iti iau proba) poti sa mergi cu "recolta" la cutiuta daca ajungi in 30 de minute de la recoltare(deci scapi de un stres[:D])si rezultatele sunt ok atentie! intotdeauna este f multa lume ! nu trebuie sa iti astepti randul ! mergi la o asistenta care vezi ca e mai libera si ii spui ca vrei o spermograma si ca deja ai facut recoltarea! altfel daca stai la rand sigur o sa depasesti cele 30 de minute! bafta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...