Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Cluj 39-intalnire


Recommended Posts

fetli..nenea kovaccs de la budapesta..mia spus ca nui tragedie FSH meu si il voi tine sub control.prolactina la tratamnet treb sa fac si restul analizelor..si apoi sa merg la budapesta om vedea ce face alinahu anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pogonici la fsh peste 10 se recomanda sa faci si amh-ul poate fi suspiciune de rezerva ovariana scazuta si atunci conteaza sa stii amh-ul daca nu il faci, risti sa iei un tratament usor la primul fiv si sa iesi cu un singur folicul, urmind sa ajustezi tratamentul la al doilea fiv ps de obicei fshul creste dupa citiva ani cind amh-ul e mic (deja amh-ul mic indica rezerva scazuta si raspuns mai prost la stimulare)
Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977
help....sunt disperata..imi vine sa plang dar sunt la munca si nu pot a reusit vreuna din voi cu un FSH de 11,4??????????????? caci si acesta e pest limita normala mai am vreo sansa anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele! [q] ce rau imi pare ca nu am fost si eu la intalnire! caci la cat mi-s de nevorbita de cand sunt aici..nu apucati nici una sa vorbiti[:D]!insa ma bucur ca v-ati simtit bine![pup] georgie-hai scoate nasucu afara fata frumoasa!ne e dor de tine! bruni-ma bucur ca ai ajuns cu bine!acum poate putem vb cand ai timp!dupa recuperari[:D]!in orice caz,cand plec de-aici iti fac o vizita oriunde ai fi![pk] petru-multam ptr nr de tel!o sa te sun cand pot sa fug de la munci! mara-ma bucur ca mai dai si tu cate un semn de viata!tu cand incepi din nou? despre madutza mai stii ceva?imi e tare dor de voi! uff..la mine situatia e cam aiurea..ptr cca a dat afara de la locul de munca-pe motiv de criza..si nu stiu ce va fi..insa banuti de un fiv am..acum sa vedem cum mai strang ceva banuti ptr inca unul..in caz de ceva..sa nu incep din nou sa disper!astept[:D] insa analizele-mi se pare ca mai e un car de ani pana pe 12 iulie..insa nu am incotro-astept!!sa vedem ce va fi!sper ca luna asta sau viitoarea sa fie cu noroc ptr mine!ptr ca de la munca au zis ca-mi fac contract..asa as avea sansa sa fac fiv gratuit aici..insa o-m vedea..daca nu..fiv in ungaria!astept und[:D] verde de la dr..desi cred ca ma poaste o histerosccpie! vroiam insa sa va intreb..ptr cine a facut histeroscopie-se poate face fara anestezie? ca eu nu mai vreau anestezii!vreau sa vad ce imi fac astia si ce mi se intampla! criadema,moni,enni,cristina,cris,denisu,dedus,jovana,julia,kry,anamy,lili,turqoise si fetele noi si pe cele vechi va pupacesc cu drag si abia astept sa aud de reusita fiecareia!Doamne ajuta![pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Va pup,da ,intr-adevar timpul a fost cam scurt,poate data viitoare stam mai mult cu toatele... Brunadria,turqoise va asteptam data viitoare si pe voi si pe celelalte care n-au venit acum. Bruni,super misto traseu,bravo pt.vestile bune ce ni le dai:in primul rand ca incepi analizele si cea cu casa. Pogonici,bine ca i-ai scris doctorului. Pogonici,alinuta nu are net aici in ro,sa speram ca e [gravired] Kry si [bibe]pupici Corina,edennoa pupici Uratica,nu are rost sa te uiti,ca dupa aia te sensibilizezi,asa am patit eu,odata cand mi-a luat mult sange m-am uitat pana la capat si acuma intotdeauna imi vine sa lesin,acum numai pe pat mai poate sa-mi ia sange si inainte de a ma uita n-aveam nimic cu lesinul;ce sa va mai zic ca mi-e o groaza de nastere cu atata sange,ca aproape nici nu ma pot gandi;sa raman numai ca apoi oi vedea eu cum o scot la capat. Uratica,nu mai ai asa mult pana in 12 iulie,tinem pumnii,mergem toate cu dumnezeu inainte. Eu ma gandesc sa refacem spermograma dupa ce am auzit ce a patit si corina,dar in primul rand ca a iesit prima data la policlinica grigorescu cam proasta si si incompleta(lipseau ceva rubrici importante pe formular),a doua oara la interservisan a iesit cica normospermie,ma gandesc ca totusi cand am facut IA mi-ar fi zis micu si marilena ca nu e in regula,daca aveau ceva spermatozoizii. In plus o prietena s-a intalnit cu o prietena de-a ei ginecoloaga si a zis doamna respectiva ca daca motilitatea nu e buna pot eu sa-mi fac IA pana la sfantu' asteapta ca tot nu iese nimica;cica motilitatea asta e super importanta. Va pup si va doresc o sambata si duminica frumoasa. [pup]la toate "Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata.. cristina vad ca te ai trezit inaintea mea[flo] [cafea][cafea][cafea] pt toata gasca.. alinutahu sa dea d zeu sa vi cu beta mare , trebuie sa reusesti sa prindem si noi curaj.. kry mamica fericita , ma bucur ca ne vizitezi.. ce face printesa ta? turqoise[pup] georgicule ce faci iubita? sper ca esti mai bine. fetelor va doresc tuturor un weekend minunat[pup] "Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bruniid="red">,multumim de cafeluta si de melodii[pup]

Cred ca suntem pe aceeasi unda cu muzica("la musique"[:D]).

Cu muzica parca e viata mult mai frumoasa [:D]

[pup]la toateid="red">

 

 

"Destinul nu este legat de noroc; este mai degraba legat de alegere. Nu este un lucru pe care trebuie sa il astepti, este mai degraba un lucru care trebuie realizat."

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...