Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie in impas...


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui oni_mihaela
Sincer, as pleca pentru ca nu mai suport sa aud cum sunt jignita si cum se tipa la mine... Dar il iubesc si ma gandesc ca poate este doar o alta perioada dificila si ca poate va trece... Poate ca alte experiente ma vor ajuta sa inteleg ce se intampla de fapt... Va pup si sarcina usoara tutror!
Este foarte important sa fi linistita pe timpul sarcinii. Daca ai unde sa te duci, de ce nu te duci cu el? Explica-i care e situatia, spune-i ca nu mai suporti, ca-ti face rau si tie si sarcinii, dar ca-l iubesti si cere-i sa vina cu tine, daca vrea sa aiba o familie. Asa vei vedea si daca este genul de "barbat" care ramane sub fusta mamei toata viata. Iar dupa parerea mea asta trebuie transata de la inceput. Ori constientizeaza ca trebuie sa isi formeze o noua familie, sa se dedice ei cu toate responsabilitatile ori inca vrea sa mai decida mama lui si sa ramana inca copilul parintilor. E bine sa stiti amandoi de la inceput cum e sau ce poate alege. Dupa parerea mea, daca asta nu este transata de la inceput, cu greu va mai fi putea fi taiata mai tarziu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

OK hai sa iti spun cum gindesc eu din punctul de vedere al unei mame de baiat de 25 ani. - in primul rind nu i-as fi tinut pe amindoi copiii in aceasia camera pina la virsta adulta, dar ma org poate nu au avut spatiu. de aici familiaritatea lor, imbracatul si dezbracatul in fata altuia etc... dar am mai vazut situatii din acestea in filme frantuzesti. -sora are un comportament de dadaca, probabil asa s-a obisnuit de mica, sa aiba grija de fratele mai mic. Evident ca daca a facut asta o viata intreaga i se pare ciudat sa vina o straina sa ii spuna sa i nceteze. Are si mult timp la dispozitie pt ca daca ar avea un servici, sot si o casa a ei, eventual copii de crescut i-ar trece cheful si timpul sa poarte de grija altuia, fie el din familie. Asa ca asta e temporar pina ce va ajunge sa aiba familia ei, ok? -camera in care au crescut copii, eu ca parinte, cred ca e a lor, a amindorura. Sora nu e casatorita si nu are un apartament al ei. Poate, teoretic, oricind sa se certe cu prietenul si sa vina acasa si sa isi reclame jumatatea. Deci eu ca parinte nu as fi de acord ca baiatul sa o dea afara din camera pe sora, mai putin daca sora e ok cu asta. In rest ca vine acasa si face mincare si desrest si curatenia in apartamentul parintilor, valeu, de ce n-am si eu o fata asa? Nu zau, e chiar reala fata asta? trimite-o la mine, ca eu nu ma pling :) Plus ca eu zic asa: apartamentul cu pricina e al parintilor lui (si al sorei lui). Nimeni, nici tu, nici el, nici sora nu are drept sa se plinga de ceva. Daca vreti sa fiti voi doi bot in bot sa va iubiti, mutati-va. Fiti adulti si actionati ca niste adulti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Atunci sa ramana cu sora-sa!!!!11 Ala e neintzarcat si oricum daca vrea menage a trois cu sora nu are decat.nu e pregatit pentru o familie si nu va fi.mai bine sa se termine totul. Madalina [mamica] de minunica [url="http://picasaweb.google.com/lhmadalina/EVAMARIA#"] Eva-Maria[/url] 14.08.2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monabella
OK hai sa iti spun cum gindesc eu din punctul de vedere al unei mame de baiat de 25 ani. - in primul rind nu i-as fi tinut pe amindoi copiii in aceasia camera pina la virsta adulta, dar ma org poate nu au avut spatiu. de aici familiaritatea lor, imbracatul si dezbracatul in fata altuia etc... dar am mai vazut situatii din acestea in filme frantuzesti. -sora are un comportament de dadaca, probabil asa s-a obisnuit de mica, sa aiba grija de fratele mai mic. Evident ca daca a facut asta o viata intreaga i se pare ciudat sa vina o straina sa ii spuna sa i nceteze. Are si mult timp la dispozitie pt ca daca ar avea un servici, sot si o casa a ei, eventual copii de crescut i-ar trece cheful si timpul sa poarte de grija altuia, fie el din familie. Asa ca asta e temporar pina ce va ajunge sa aiba familia ei, ok? -camera in care au crescut copii, eu ca parinte, cred ca e a lor, a amindorura. Sora nu e casatorita si nu are un apartament al ei. Poate, teoretic, oricind sa se certe cu prietenul si sa vina acasa si sa isi reclame jumatatea. Deci eu ca parinte nu as fi de acord ca baiatul sa o dea afara din camera pe sora, mai putin daca sora e ok cu asta. In rest ca vine acasa si face mincare si desrest si curatenia in apartamentul parintilor, valeu, de ce n-am si eu o fata asa? Nu zau, e chiar reala fata asta? trimite-o la mine, ca eu nu ma pling :) Plus ca eu zic asa: apartamentul cu pricina e al parintilor lui (si al sorei lui). Nimeni, nici tu, nici el, nici sora nu are drept sa se plinga de ceva. Daca vreti sa fiti voi doi bot in bot sa va iubiti, mutati-va. Fiti adulti si actionati ca niste adulti.
ideal e ca sotul ei sa puna piciorul in prag in fata familiei lui iar ea daca e nevoie in fata familiei ei...si daca se scapa vorbe grele eventual parinti pe copii se iarta...soacrele pun la suflet!asadar bafta[:D] Mama de[fetita]poznasa Suntem fani [dc] Mai bine "Toma Necredinciosul" decat ursul pacalit de vulpe[:D] just[vampa]and my[iepu]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...