Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Relatie in impas...


Recommended Posts

Ma bucur ca esti de acord cu mine , Trinity. Barbatii sunt niste copii mai mari, va trebui sa iei tu fraiele daca iti doresti cu tot dinadinsul aceasta relatie, si ai toate sansele sa o duci pe fagasul normal. Mult succes! [url="http://community.webshots.com/user/SuperMami_1?vhost=community"]Albumele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Trinity, eu am trecut prin asa ceva cu multi ani in urma. Am avut un iubit a carui sora se comporta la fel, ba chiar mai mult. Am ripostat si astfel i-am cazut in dizgratie si nu s-a lasat pana nu ne-a despartit (nu numai ea a fost cauza, s-au adunat mai multe, ea fiind cauza pricipala). Cand ea nu era de fata, prietenul imi dadea dreptate, cum aparea ea, se schimba total, nu-l mai recunosteam, ba chiar faceau front comun. Diferenta era ca el era dependent financiar de ea, poate de aceea nu misca in fata ei. Atunci am suferit enorm... Iti doresc sa gasesti cea mai buna solutie!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu mi se pare nimic rau in ce face sor-sa. Se pare ca sunt o familie mai unita, cu nasul unul in treburile altuia. Oricum, nici unul dintre exemplele date nu mi se pare cine stie ce. Tu mi se pare ca esti geloasa. Macar dc. erati casatoriti, dar deocamdata ei inca au o relatie puternica pe care tu te pusesi sa o rupi. Sigur ca si ea ar putea sa ii dea mai mult spatiu, dar in mare asa, nu mi se pare nimic mega nelalocul sau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare asa: modelul familial e de vina. parintii taie si spinzura in continuare in viata copiilor - posesivi. nu mi se pare normal sau de respect fata de copilul meu sa imi arat eu reactiile negative fata de alegerile lui in materie de parteneri. daca si-a gasit pe cineva cu care se intelege, respect asta, chiar daca am retineri in ceea ce-l priveste sora fiind mai mare a luat atitudinea parintilor desi nici ei nu ii convine - dar alceva nu stie. fratele fiind cel mai mic e obisnuit probabil sa o incaseze si sa taca. tu, trinity - ai frati sau surori? nu am inteles. sau o prietena buna pe care cand o suni, nu o intrebi "ce faci, fata? pe unde esti, ce ai mai facut?" din dorinta de a sti despre ea. ei, asa sunt si fratii, numai ca mai strins un pic. creezi o rivalitate intre voi doua si o distanta intre ei - ceea ce nu e ok, te joci cu focul. de ce nu o lasi tu pe sora sa isi faca mendrele si sa profiti? de exemplu, puteti avea o noapte plina de amor, relaxati si fara griji, fara sa fiti obositi de la curat si gatit. si dupa, mai aveti si desert![:)] relaxeaza-te si profita![flo] eu [gravired], cu [fetita] (DPN 27.08.2010), andi [bat] si tati [roker] _________________________ [url="http://traduceri-asistenta.webs.com"]traduceri si asistenta[/url] ________________________ "Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxij iarta-ma ca iti spun, dar pari sa te contrazici singura. Pe de o parte ii dai dreptate, pe de alta parte recunosti ca se baga unii in treburile altora; pe de o parte recunosti ca ea ar trebui sa isi cam vada de treburi "Sigur ca si ea ar putea sa ii dea mai mult spatiu", dar pe de alta parte consideri ca e totul ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitzinuca, daca asa ar sta lucrurile sa se sune sa se mai intrebe ce mai fac si sa stea sa palavrageasca pe diverse teme ar fi ok, repet NU M-AR DERANJA DELOC, dar tocmai asta-i baiul, discutiile lor telefonice(cateodata si cele face to face), cum sa o pun sub o forma ok?; ea, in discutiile lor, zici ca e o persoana care vrea sa afle TOT, deci nu e o discutie in care fiecare mai zice ce a mai facut; este o discutie gen raport (ea intreaba, el raspunde; daca el comenteaza, ea il pune repede la punct). In legatura cu cealalta chestie pe care ai argumentat-o ideea este ca noi vrem sa facem diverse chestii impreuna ca sa ne formam impreuna, iar asta, cred eu ca, ne ajuta in timp sa devenim mai apropiati si mai implicati in aceasta relatie. Ori daca noi stabilim ca facem CEVA si ea vine si face acel lucru tocmai ca noi doi sa nu ajungem in postura de a face acel ceva impreuna, eu ce sa inteleg din asta??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa o lasi in amaru' ei si sa faceti ALTCEVA impreuna, ca nu-i un singur CEVA unic si irepetabil. cum a zis cineva mai sus, profita ca va face ea treaba si faceti altceva, tot impreuna. si zic ca n-ar strica sa-i spui si ei asta, poate afland ca ti-a facut placere alta data nu mai face [:)] da' totusi, voi doi nu va mutati impreuna pentru ca...? Asculta, priveste si taci!... Din brate fa-ti aripi de fier Si zboara cu ele spre cer!...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna nu ne-am mutat inca impreuna din motive financiare, si, in plus, abia acum, de cateva saptamani(cam de cand am refulat eu si i-am spus ce mi se pare anormal in relatia lor) am discutat despre acest subiect si am inceput sa ne facem planuri. Spun motive financiare deoarece el are un credit pentru masina care ii mananca jumatate din salariu, iar eu abia acum am reusit sa ma angajez desi am cautat luni bune un job. Totodata un astfel de pas, pe care de altfel ni-l dorim amandoi, implica multa responsabilitate. Acum am inceput sa avem discutii despre ce implica asta, desi se pare ca in timp ne-am gandit amandoi la asta, dar nici unul nu a avut curajul sa admita. Eu consider ca inainte de a ne muta impreuna trebuie sa ne gandim la costurile pe care le vom avea (chirie, intretinere, mancare, etc), cele necesare in casa (masina de spalat si frigider in general sunt deja in casa cu pricina, dar sunt aspecte pe care nu trebuie sa le excludem; unele din chestii deja le am eu - am invatat de la mama sa nu irosesc banii pe "prostii", ci sa iau intai ce trebuie in casa si uite asa cand mai aveam cum mai cumparam cate ceva necesar in acest sens). In principiu de curand am discutat sa facem pasul asta; acum trebuie sa facem calculele de rigoare pentru a nu ne arunca cu capul inainte si apoi sa punem in aplicare planul stabilit. Multumesc pentru sfat[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui trinity2kro
Adela, de cate ori am incercat sa ii spun ei ceva legat de el reactia ei a fost, cum am spus si in primul post: "auzi fata eu vorbesc cum am chef cu frate-miu si nimeni nu are dreptul sa comenteze, da?" sau "nimeni nu-l cunoaste pe frate-miu mai bine ca mine ca eu am crescut cu el, da?", iar acestea sunt doar 2 dintre reactii. La acest sfarsit de saptamana, de exemplu, s-a intamplat urmatorul lucru: -Toata saptamana a insistat si a tot insistat sa vina si sa ii gateasca ( parintii lor fiind plecati la tara pentru o saptamana). Atat el cat si eu i-am spus ca o sa gatim impreuna (adica eu si el), doar ca iubitul meu nu a vrut mancare gatita DELOC toata saptamana, altfel cu drag faceam. Vineri el a sunat-o si a rugat-o daca poate si nu o deranjeaza sa ii cumpere ea mancare pisoiului si sa i-o aduca, el avand o treaba de rezolvat in oras si nu stia cat dureaza. Ea i-a spus ca vrea sa faca salata de beof acasa la ea si, daca nu il deranjeaza, daca ii aduce si lui putina. El a zis ca, da, sa ii aduca. Acum, chestia cu sa ii aduca salata a fost doar o chestie sa il pacaleasca pe el deoarece ea a venit la ai lor acasa, a gatit, i-a facut desert, a facut curat in casa, etc.; cu alte cuvinte ceea ce el si eu i-am spus si ceea ce, de fapt, ne doream sa facem impreuna s-a dus pe apa sambetei pentru ca asa a vrut domnia sa. De precizat este faptul ca el a insistat ca ea sa nu mai vina sa ii gateasca DELOC deoarece vrea sa faca asta el sau noi doi (atunci cand nu sunt parintii lor acasa). Ce reactie as putea sa mai am?
sa zici mersi...vreau si eu un cumnat/cumnata care sa vina sa faca curat si desert la sfarsit de saptamana si sa imi strice mie toate planurile de curatenie cu sotul...[:D] io cred ca deja te invidiaza juma' de forum [olala] Iti dai seama ca ea a urzit un plan...cum sa faca, cum sa faca sa va strice voua tot weekendul.Si a zis asa...ia sa ma duc sa fac curat, mancare, desert si uite asa ii incurc![alcool][bang] Hai ma....[:D] Eu cred ca voi aveti alte probleme mult mai grave si va impiedicati de sora ca sa gasiti nod in papura. Faza cu incheiatul la sutien...suna bizar la prima vedere. Avand insa in vedere ca au impartit aceeasi camera atatia ani banui eu ca s-au vazut si in ipostaze mai intime si is cumva imuni la masculinitatea respectiv feminitatea celuilalt. Nu stiu nu am frate.... P.S Plusurile mele si alte prostioare au ramas in camera noastra ( a mea si a lui sora-mea) dupa ce eu am plecat la facultate. Tot acolo au ramas si dupa ce m-am maritat ca doar nu era sa imi car toate catrafusele de acolo intr-o garsoniera. Intre timp s-a casatorit si ea si camera a ramas a noastra....de amintiri. Asa ca da...mi se pare normal ca fata sa nu isi ia inca lucrurile de acolo. Larisa [gravi] 36+ cu [baietel] Nectarie si mamica de Alexia [zana](13 iulie 2006) [ruga] AMR 3+ saptamani pana la [bebic] http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...