Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 27


Recommended Posts

lyly - [:-)))][:-)))][:-)))] eram prercisa de o asa reactie, stai bre ca doar nu asa anunt [:D], ia vedeti pe la pagina 17spe si pe mama matzelor [flo] Raluca, mamica de Remus Andrei[buburuza](8 nov '09) [foto][url="http://picasaweb.google.com/bogdanralucam"]Poze BUBU[/url] [url="http://lb1f.lilypie.com/KI5u.png"] asa creste Bubu [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare, Inainte de toate transmit si eu [pup] fulgusorilor sarbatoriti, asa incet, incet ne indrepam spre 8 luni. Sunt fercita. Am citit mai pe dunga din lipsa de timp( nici acum nu stau foarte bine)si am obs. ca in mare fulgusorii sunt bine, lucru care ma bucura tare mult. Suntem in plin sezon de cununii, nunti etc., pana acum ne-am descurcat cumva cu Vlad, dar duminica este musai sa stea cu mama. Am mari emotii de cum va fi, la tara statea cu mama, se jucau dar cannd dispaream noi din aria lui vizuala, incepea sa planga. Vom vedea. Im mare si Vlad este bine, prin pat merge bine in patru labute, pe jos nu vrea, incepe sa rada si nu se mai misca, dar este foarte fericit cand este sustinut de manute si face pasi. Si el ma musca de tzitzi, dar nu cand suge ci cand ia tzatza, ma gandesc cu groaza cand va avea si dinti sus cum va fi. Despre dormit la noi este amestecat, sunt nopti cand doarme numai la el in patut, sunt nopti cand doarme pana la primul supt(3-4 dimineata), dar sunt noptii, din ce in ce mai multe, cand doarme cu noi. Poate si din comoditatea mea dar si ptr. ca de adormit intotdeauna a adormit la noi in pat si uneori imi este asa drag de cum doarme ca nu-l mai mut. Am fost criticata de priteni ca gresesc ca-l las sa doarma cu noi, insa nu-mi pasa, mor de dragul lui, asa ca........ De luni disparem iar din Buc., daca nu mai ploua[:D], dar sper sa mai pot intra pe net. Acum fug sa pregatesc masa. Pupici fara exceptii mami de [copil] Vlad (29.10.2009) [url="http://picasaweb.google.com/margabirtalan/Marga?authkey=Gv1sRgCI28oZ_xzNqfnQE#"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helo again Raluci chiar e emotionant sa iti aduci aminte trairile de atunci...adica a fost pt mine emotionant sa citesc postarile alea, d'apoi pt voi (tu, Ramonik, Licuriciul) ... va astept cu vesti de-astea: II Lylyana categoric melancoleala are legatura cu vremea asta, las' ca se indreapta vremea, vine si Monis acasa si o sa iesiti iar cu toatele ca sa va invidiem noi, astea din provincie [:D] [pup] Strumfy saru'mana de link-uri, dar nu am gasit nici unul bun...primul e ala tras in cinema iar celelalte sunt fake-uri...oricum merci de intentie ...ce face Andra? de ce asa rar pe la noi? (eu vorbesc [:-@]) Monis mi-a trecut starea oarecum...adica nu am incotro, eu sunt o fire care ma imbarbatez singura...sper ca o sa iasa soarele si pe strada mea odata si odata, pana atunci nu o sa stau numai cu capul in pamant ca strutul [:I] [pup] aaaa, mai nou si la noi in oras se mai sting luminile...pe anumite strazi...asa se face economia mai nou? sau ce? [:-@] v-am pupicit, ne auzim mai pe seara
_________________________________________________ Anca mamica fericita de [copil] Sabina Ioana (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"]Comoara mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupixuri pt toata lumea la discretie!![pup] Noi ne-am intors de la tara, am plecat ieri pt cateva ore (a venit familia iubitului sora-mii sa o peteasca[olala]) si ne-am intors azi acasa. A fost asa frumos..si aseara era asa placut afara ca nu am mai rezistat tentatiei de a ramane cu toti greierasii[:)]. Raluci, cate emotii[olala]...imi amintesc ca anul trecut pe 9 aprilie am aflat ca sunt insarcinata. Eram cu sotul meu acasa, era dimineata si intarziase (nimic spectaculos mai ales ca nu era o data fixa pt "musafiri"). Cand am dat buzna in dormitor si i-am spus vestea, a inmarmurit, dar nu a sarit in sus de bucurie..de teama (cu 5 luni inainte am pierdut o sarcina de numai 3 saptamani..a fost teribil de greu. E adevarat ca nu am facut eforturi uriase ca sa fim parinti, dar ne doream un prichindel. In acea seara am petrecut cu toata familia, Sebi suna la toti prietenii, nasi, fini etc, s-au adunat toti la noi acasa, muzica, totul frumos..numai ca dupa 2 zile am avut sangerari, ca un ciclu normal si am ajuns la spital, unde nu se vedea nimic la eco..am refacut restul de sange si cantitatea de hormon era in scadere[q][q]). Tocmai din acest motiv sotului meu ii era frica sa ne mai bucuram de noua veste..le-am spus parintilor mei si atat. Pe 13 aprilie, la dus..ce sa vezi: o sangerare. Am crezut ca mor...l-am strigat, deja plangeam, urlam, el incerca sa ma incurajeze, ca poate e ceva normal, eu nu si nu, ca asa a inceput si in urma cu cateva luni...dar totul s-a dovedit a fi NORMAL. Avusese loc nidarea, sangerarea a fost ceva infim cantitativ..sperietura groaznica. Dar Doamne Doamne ne-a iubit si ni l-a daruit pe zapacitul asta de copil. Sper ca nu v-am plictisit..sau ametit (ca mai am si talentul asta[:I]), mi-a fost drag sa va povestesc.[flo] [s][s] La Multi Ani [*] sarbatoriti astazi!!![s] Referitor la co-sleeping acum: Matei doarme singur, in camera lui, in patutul lui,inclusiv pe timp de zi. E una din chestiile la care am tinut f mult si vad ca pana acum nu a fost deloc un chin pt el[:)]. Tind sa cred ca nici nu ii place sa doarma cu noi in pat, pt ca nu are stare, incepe si se catara pe noi, se invarte pe toate partile[alcool]. Obisnuim ca dimineata, dupa ca ne trezim (mai bine zis: cand ne da trezirea si il auzim ca se miorlaie prin baby phone) sa il luam la noi in pat sa ne chicotim. Dar atat. Nici pomeneala de somn..cu toate ca asa am mai dormi si noi...[8D] Ziua adoarme in brate, apoi il pun in patut si doarme cca 30 min-1h 30min. Mai des in jur de 30 min[:D]. Seara adoarme de obicei la san, dar atunci cand nu ne iese asa, il pun in patutul lui si dupa ce se mai invarte pe ici pe colo, adoarme. In patut ii are pe Tiger si Eeyore din Winnie the Pooh, se mai joaca cu ei dimineata la trezire. Nu am nimic impotriva co-sleepingului, insa in cele 2 nopti petrecute la tara, toti in aceeasi camera (acolo i-am luat un patut pliant de la Miniblu), ne-am dat seama ca..e grele taica[:-@]. In sensul ca ne chinuim sa nu ne frecam in pat sa nu facem prea mult zgomot, la TV cu volumul la minimum...nu iesim de prea multe ori pe usa etc. Plus ca eu cu tontul meu ne mai chicotim in pat, ne muscam, facem trante, suntem mai zgomotosi...sotul meu pana se culca fumeaza 2500 de tigari, mai vine in pat, mai pleaca la bucatarie sa bea un Pepsi la sticluta etc...si cred ca l-am deranja pe Matei din somn. De cate ori a fost nevoie, ne-am trezit, am mers in camera lui, l-am alaptat, a adormit si ainapoi la el in pat. Si recunosc, nu de putine ori am vrut sa-l iau in pat (pe cand se trezea din 2 in 2h) sa il alaptez si sa pot dormi si eu fara atatea intreruperi. Si inca un amanunt..sotul meu are 130kg...moare de frica sa nu-l striveasca[:D]. Iar eu una nu concep sa dorm departe de sotul meu...ori oti..ori deloc. Si directoarea noastra, a dormit cu baiatul ei pana la varsta de 14 ani, fara sot, ca nu vroia altfel copilul. Si acum copilul a crescut, normal, are gagica si nu mai vrea sa auda de asa ceva. Iar matusa mea, doarme si acum cu baiatul cel mic in varsa de 10 ani. Cand vine sotul acasa (e sofer pe TIR) el doarme pe jos[bang]. Nu vreau sub nicio forma sa ajung asa. Daaar, nu cred ca e valabil pt toata lumea, noi suntem momentan ok asa.[flo] Pupi!!! [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5443701719035548482"]pozici botez 07.02.2010[/url] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Ralu_seby#5433992365726122498"]poponitzu' meu Matei-Andrei[/url] Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor azi am reusit sa stam un pic pe afara printre ploi, foarte instabila vremea asta Monis- i-am dat piscot din comert amestecat cu iaur , branzica si biscuiti populari. Mai alaptez mai ales dimineata la 5-6 papa numai titi pupici tuturor Natalia,[mamica] fericita de [bb] [url="http://picasaweb.google.com/fulgusori2009/Na_boNataliaMamiDeAmalia#"]Amalia Maria[/url]!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONIS deci ai facut foc in soba in luna iunie? [alcool] LAURAIRINA...bre da' matalutza ne-ai pus gand rau cu roesnkrantzu ala...Ce-am mai salivat la el...[pofta] RAMONAC cand ziceai ca vine tati? RALU SEBY....tare mi-a placut mesajul tau cu pupici la discretie.[pup] SHTEPHY nu mai ne zici nimic? Cum esti? Eu mi-s in butoi ca azi am fost la medic si mi-a zis ca daca gatul meu isi mai face mult de cap imi scoate amigdalele...[q] Lidia [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa..sa va spun si eu de la echo: totul este f bine..tot fetita este (nu s-a schimbat intre timp [:D])..masuratori toate bune..ma mai duc dupa 10 zile pt morfofetala..va [pup][pup][pup][pup][pup] pe toate
alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)[ruga] si [gravi] 19+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[url="http://picasaweb.google.com/monis.monica/Diverse?authkey=Gv1sRgCIr8tI6Nkv-m9AE#5487845608734290290"]raspunsul la ghicitoarea de dimineata[/url] - sageata la dreapta [pic] acum ploua si mai tare in continuare. daca eram la camp scoteam apa din bucatarie, nu din gradina [alcool] Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai trist si mai trist este ca am ramas fara lumina si aici la capatul lumii poate sa dureze si 1 zi pana ii dau din nou drumul; masina nu stiu daca o pot scoate ca s-a facut un mare baltoc prin care am patinat si ieri; baterie la laptop am putina [alcool][alcool][alcool], copilul e cam marait, de fulgerat fulgera [foto]... am toate ingredientele unei seri reusite [:D][:D] daca mai vine curentul pe aici si mai prind niste baterie, macar e vreouna din voi sa am cu cine sa-mi beau amarul? [:D] Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui monis5
mai trist si mai trist este ca am ramas fara lumina si aici la capatul lumii poate sa dureze si 1 zi pana ii dau din nou drumul; masina nu stiu daca o pot scoate ca s-a facut un mare baltoc prin care am patinat si ieri; baterie la laptop am putina [alcool][alcool][alcool], copilul e cam marait, de fulgerat fulgera [foto]... am toate ingredientele unei seri reusite [:D][:D] daca mai vine curentul pe aici si mai prind niste baterie, macar e vreouna din voi sa am cu cine sa-mi beau amarul? [:D] Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)
da' cum sa nu...sa vina ea lumina, ca bem tot amarul ala...[:D]
_________________________________________________ Anca mamica fericita de [copil] Sabina Ioana (03.11.2009) [url="http://picasaweb.google.ro/anca.brodoceanu"]Comoara mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...