Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)


Recommended Posts

Cameliaid="red"> imi pare rau! Numai vesti despre sarcini pierdute am aflat in ultima saptamana...si o prietena de a mea a pierdut/o saptamana trecuta,era prima sarcina,bucurie mare cand a aflat ca e insarcinata si ...nu a durat decat 8 saptamani totul [:(].Acum i/a spus sa faca o pauza de 2,3 luni si sa incerce iar....

 

Maica/mea de azi a plecat la Govora in statiune la tratament pentru laringita ei cronica...o chinuie de ceva ani buni si se declanseaza pe fond nervos la ea...Parca e casa goala fara ea...m/am obisnuit sa facem totul impreuna,dar macar bine ca Dan si/a luat concediu si poate plecam pe undeva si noi cateva zile...

 

Maraid="red"> ce mai fac nazdravanii?Acum ca e Flavia in vacanta se joaca impreuna?[:)]

 

Alinushid="red"> bravo tie ca ai asa o energie cu burtica dupa tine ! [olala]

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Camelia, o imbratisare si de la noi [grup]. Sper sa-ti revii cat mai curand. [pup]

Daca Lavi e in concediu, ii preiau eu rolul [:p]: tot e bine ca v-ati incumetat pana la urma la bb2 [flo].

 

Coralia, si nu v-a venit asa un gand sa mearga si Andreea cu buni in vacanta ? [:D].

 

Alinush, chiar frumoase pozele voastre, frumoasa si burtica, si terasa... Sa va fie de bine plimbarica! Si pe mine m-au impresionat cele de la Marea nordului, intr-adevar e un peisaj (uman, in primul rand) total diferit decat ceea ce cunosteam.

 

Feli, chiar fain Szosopolul din pozele voastre.

De data asta vad ca a prins si al nostru cap de familie interes pentru zona, a studiat-o pe google earth, se pare ca e tare fotografiata in general. Asteptam sa se mai coaca, poate-poate il vedem si noi live [:D].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eee..Mariaid="red">...normal ca ne/a strafulgerat ideea asta ,dar ne/am gandit ca o sa se plictiseasca Andreea acolo de numa.[:D]..nu e chiar o statiune frumoasa Govora..te duci doar in caz de nevoie nu de placere [alcool]..Daca mergea altundeva cred ca mai mult ca sigur se plotojea cu Andreiutza [8D]...

Ce mai fac ai tai copii?Sunt mai bine?

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, multi pupici de incurajare! Se mai intampla, nu e o chestie pe care o putem controla. Io-s unul din cele mai bune exemple cu sarcina de 4, 5 sapatamini pierduta si ramasa insarcinata luna urmatoare si acu' cu un mandru baiat in dotare[pup][pup] Fa-ti niste analize, vezi dk esti ok si mergeti inainte. Oricum e super ca v-ati hotarat sa-l faceti pe-al doilea:)

 

Noi suntem bine, am dus copiii la socrii de duminica, dupa doua saptamani petrecute impreuna. Este una din cele mai frumoase perioade pe care le traiesc langa ei, sunt asa de cuminti, frumosi, ascultatori, haiosi, etc, etc. Noah, sunt o cioara veritabila[:D]

 

Pup pe toata lumea[flo][flo]

 

Maria (29.11.2005), Stefan (31.10.2007) si Ioana

 

1 an

 

Iulie 2008

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru gandurile bune!!![flo]

Ce sa zic, incerc sa accept lucrul asta, desi nu e usor!

Am o mare problema - eu avand RH negativ ...

Dupa ce am nascut-o pe Daria am facut vaccinul acela (imunoglobulina anti D), insa acum nu stiu daca mai trebuie facut. Ma duc sa faco dozare de anticorpi sa vad daca a crescut valoarea. Un medic din Bucuresti, pe care l-am consultat telefonic cu privire la asta mi-a zis ca nu ar fi nevoie, sarcina fiind mica. Medicul meu mi-a zis ca nu e cazul sa ma vaccinez in cazul unui avort spontan.

Am citit zilele astea de mi-au iesit ochii pe tema asta! Am inteles ca, si fara sa fac vaccinul acum, as putea sa duc o sarcina fara probleme - urmarind titrul de anticorpi pe toata durata sarcinii, si daca, Doamne fereste, ar fi probleme se poate face vaccinul acela in timpul sarcinii.

Beleaua e ca e si foarte greu de procurat si se facein maxim 72 de ore de la nastere/ avort/ chiuretaj... [q] Nu stiu cum sa fac deloc!

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, din cate retin eu:

- cam 30% din sarcini se pierd inainte de 7-8 saptamani, pe vremuri femeile nici nu-si daudeau seama ca erau insarcinate. Din cauza ca in dezvoltarea embrionului ceva nu merge cum trebuie - motive variate.

(vezi aici, sectiunea "How often...")

- investigatii si pb. se pun doar daca lucrul asta se intampla in mod repetat

- RH-ul nu cred sa influenteze ceva la varsta asta, oricum n-ai ce face in privinta lui acum

- lasa-te mai bine pe mana unui dr de incredere. Scormonitul pe internet nu face bine deloc psihicului si nici nu rezolva problema.

Multa putere si optimism, o sa fie bine ! [pup]

 

Scuze pentru liniute si pt ca sunt atat de seaca [:(] Offf, inca suntem virusati, acum eu si Cristi mai rau, Ana pare sa-si revina. Maine iar ne controlam la dr. A 4-a vizita de cand am venit din concediu [bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Morgano, Ioana, Maria, va multumesc din suflet pentru sustinere![pup]

 

Acum am alta belea (medicul meu fiind in concediu) mi-a spus ca in caz ca am vreo urgenta sa merg la dr X, pe care nu l-am gasit ieri.

Intre timp am ajuns ieri la un alt medic - prin intermediul unei bune prietene - acesta dupa ce m-a consultat si mi-a facut o eco mi-a zis clar ca a fost un avort spontan care s-a eliminat complet, sangerarea pe care o am acum fiind una ceva mai usoara, fata de cum am eu la menstra in general... mi-a dat un tratament cu Zanocin la 12 ore si ergomed fiole (pe care le beau).

Mentionez ca nu am dureri (in timpul menstrei am dureri mai mari) sau febra, sau vreo alta stare de rau)

Astazi, am zis sa merg si la medicul X pe care mi-l indicase medicul meu initial - ("doua pareri nu strica" imi zic eu ... atunci cand coincid adaug acum !)

Acesta mi-a zis ca sa ma duc maine sa ma interneze (pentru 3 zile) sa ma chiureteze, sa ma tina sub observatie ... ca daca e cumva vreo extrauterina! (eu stiu ca extrauterina nu se chiureteaza)

Am cerut ceva lamuriri si i-am spus si ca am o alta parere de la alt medic si el si-a sustinut parerea.

Mi-a zis sa ma gandesc pana maine dimineata si daca ma hotarasc sa ma duc sa ma interneze.

Sa va mai spun ca prina consultatie m-a costat 70 lei si cea de-a doua, la o clinica privata, ce-i drept, 200 lei. Nu e vorba de bani, dar nu ma vad trecand si printrun chiuretaj acum (mai ales daca n-ar fi cazul).

 

Deci sunt bulversta total...Nu stiu deloc ce sa fac! Instinctul meu imi zice sa merg pe mana celui dintai, atata timp cat eu sunt ok din punct de vedere fizic.

 

P.S. Imi cer scuze ca am postat aici, dar simteam nevoia sa "vorbesc" despre experienta asta si mi-a venit mai usor sa o fac aici...

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...