Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)


Recommended Posts

noki, ati recuperat ceva...? eu inca ma minunez cum de mai am masina... dar sa-ti intre asa, tam nesam in casa... brrr...

 

lavi, faine relatarile despre calatorii. nu te-ai gandit sa scrii serios despre ele? uite aici un exemplu, poate ti-ar place sa colaborezi.

 

mada, [s]!

noi plecam la vama veche. anul asta nici acolo nu-mi faceam sperante sa ajung. plecam cu buget fix, cand se termina venim acasa.

 

Cristina

Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste

Proba saptamaniiid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello ! Nah, daca tot ma laudarati ca stau cam mult pe forum, iaca m-am aglomerat si eu la serviciu si de-abia mai prind cate un moment liber...

 

La ce ati scris deja, nu mai am mult de adaugat.

 

CristinaN, acum am descoperit pozele de la semnatura ta. Impresionant albumul cu Supravietuirea - sper sa vina momentul in care sa poti sterge cu inima usoara toate momentele neplacute de-acolo. Sanatate multa puiului mic si tot mai voinic si refacere rapida tie. Chiar ca numai caine la picior nu-ti mai trebuia [q].

 

Ina, wow, postari si poze excelente, m-ai molipsist si pe mine cu optimismul tau. Si ce silueta...[bravo, bravo] Si cocheta si aranjata... Plus casa de vis, gradina, copii frumosi si veseli... Wow.

 

Lavi, au trecut deja 2 sapt?? Faine relatari, si eu de-abia astept sa vad pozele [;)].

 

CristinaMH, chiar magna cum laudae pentru patzania cu masina [:-)))]. Pe de alta parte, te inteleg perfect, si eu sunt la fel de zapacita, mai ales cand trebuie sa fac fatza la 2 zmei, plus bagaje, plus... Noroc ca lasam masina in curte [:D].

 

Catutza, tu esti in vacanta, cu Bia?

 

Roxi, urata cazatura. Sper ca v-ati revenit intre timp [flo].

 

Madau, La multi ani fericiti! [flo] Daca nu sunt prea indiscreta, care a fost cadoul care te-a fericit cel mai tare? [:D]

 

Noki, m-am bucurat sa-ti mai vedem roscovana frumoasa, mai ales in compania lui Titi si a Dariei. Mamicile lor ce mai zic?

 

Noi... iarasi avem "ceva". De fapt, cred ca fazele de pana acum n-au fost decat etape din infectia cu eritem infectios / parvovirus. Habar n-aveam ca exista si boala asta a copilariei. Daca-o fi asta, bine e ca acum suntem in faza finala - eruptia pe fata.

M-am saturat, de cand am venit de la mare sunt ba unul, ba altul cu febra, simptome de raceala, eruptie... Faza derutanta e ca si eu am avut ceva viroza care a prins nas-gat-urechi-ochi, si socrul (care a mai stat si el cu copiii). Nu mai inteleg nimc, iar doctora vad ca se fereste de diagnostice, merge tot pe simptomatice... De-abia astept sa ne vedem la liman.

 

Si am mai dat un rateu azi: am facut cale intoarsa de la scoala de vara in germana la care il inscrisesem pe bandit. N-a vrut sa ramana si pace. Si cum eram cu Ana agatata de un picior, urland ca ea vrea pe leaganul de-acolo, si cu Cristi agatat de celalalt, urland ca vrea acasa... am cedat nervos si am abandonat [:(].

Alinush, nu sunteti voi singurii care nu reusiti nimic. [:(]

Acum dezbatem strategii de imblanzit urlatorul, ar fi pacat sa-l lasam sa faca numai ce vrea el [bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce de vesti pe aici, si bune si mai putin bune. Cami imi pare rau ca ai pierdut sarcina. Iti doresc sa te refaci repede si sa incerci din nou, daca asta este ceea ce-ti doresti. SI eu am RH negativ dar din pacate nu mai tin minte exact care erau masurile de precautie. Tin minte ca desensibilizarea la prima sarcina (fie dusa pina la final, fie nu) este foarte importanta. Nu mai tin minte exact ce trebuie facut la urmatoarele. Noki Naspa. Imi pare rau sa aud de spargerea casei. E un sentiment ingrozitor sa stii ca un strain ti-a umblat prin lucruri. Pe un ton mai vesel, aratati amindoua fetele foarte frumoase. Ina Wow... bine ai revenit! Mai lasa un pic de carne pe tine. Nu de alta dar sa aibe barbatul ce sa apuce! :-)Roxi belea mare cu Matei. Daca nu a varsat si nu a facut temperatura in primele 24 de ore, probabil ca nu are nimic. Oricum, mai urmareste-l. Alinush[/b] ce burtica frumoasa! Ce bucurie ca o sa ai inca o fetita! (vezi mai jos [:D])Noi am fost plecate la munte saptamina trecuta. Doar eu cu Smaranda, la cabana unei prietene, vecina mea cu cele doua fetite. A fost relaxant pe de o parte, dar stresant pe de alta pentru ca fetele sint cam rele cu fii-ca-mea. Totusi a fost o lectie buna pentru toate trei. Domne, tot ce pot spune, si poate Delia si Lavi sa confirme, este ca fetele in general sint foarte dramatice si rele intre ele. Si cind zicem ca, hop, am trecut de perioada de drama, vine alta: mai intii sint the terrible twos, apoi perioada scolii, apoi prepubertatea, apoi pubertatea, apoi debusolarea primei tinereti, hormonii inceperii vietii sexuale, dramele sentimental ale femeii adulte, din nou hormonii de nastere, alaptare, crescut copii mici, apoi cind ziceam ca am scapat de drame, da menopauza peste noi. Deci, de scapat, nu scapam! Am pus copiii intr-un camp de trei ore pe zi, timp de patru zile, iar noi mamicile am fost pe lac, la paddle boarding - nu stiu daca in Romania a ajuns, dar aici a luat foarte mare amploare sportul asta in care stai in picioare pe un board si vislesti. E foarte misto si simplu. Mai greu e cu pus echipamentul pe masina si scos de pe masina. Dar ne-am descurcat! Fetele au incercat si ele sa visleasca si chiar au reusit. Cele doua fete ale prietenei mele stiu sa inoate, dar Smaranda nu. De aceea, toate au fost bune si frumoase, a stat in picioare pe board, a inaintat dind din visla, apoi a primit socul vieti ei cind a sarit in apa (ca sa faca exact ca prietena ei) si a constatat ca nu atinge fundul. This was the end! A doua zi nu a vrut sa mai stea pe paddle board decit in genunchi, nu a vrut sa mai sara in apa si se panica de cite ori vedea ca nu mai vede fundul de pe board. Asta e. Probabil ca ii va lua ceva timp sa-i treaca frica, dar nu am ce face. Asa sint si eu. Pina cind nu ma conving eu ca e safe, nu ma bag. O alta veste este ca ieri i-am luat o bicicleta ceva mai mare. Iar hazul cel mare a fost ca la magazin a declarat: "Eu nu pot sa merg cu training wheels. Mi-e frica." Mai tirziu, am mers cu ea pina la o plaja mai indepartata, vreo 2 mile, spre care a trebuit sa trecem pe un pod ingust, pe linga calea ferata si pe niste pietre, si s-a descurcat fii-mea fara nici o treaba. Iar premiul cel mare a fost ca la intoarcerea de la plaja, Smaranda a mers pe bicicleta alaturi de toti ceilalti biciclisti, cinci adulti, pe strada. Aveam emotii mari, ca ieri era weekend si era mult trafic si ea inca nu stie regulile si nu are control sa mearga perfect drept pe banda de bicicleta, dar a fost bine. I-am spus ca orice face, sa mearga in urma prietenei mele si a ascultat. Foarte mindra am fost de ea! Smaranda Ioana, 3.11.2005

Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

Dr. Sears

Disciplina afirmativa

Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte: Lavi, m-ai distrat teribil cu clasificarea tarilor in functie de locurile de joaca gasite [:)] [cool]. Si eu am ramas uimita cand am fost in DE ultima oara cat de multe pot sa fie: practic ude erau 3 mag pe un colt, in fata obligatoriu aveau si ceva hutzane. Chestie pe care inainte sa am copii evident ca nu as fi observat-o [:D].

 

Bic, wow, ce vacanta aventuroasa ! Pentru mine sunt povesti de pe alta planeta - ce sporturi organizate, ce hobby-uri cunosc eu ?? [bang].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, bine v-ati intors! [grup] Si eu abia astept pozele!!

 

Noki, tu esti mereu atat de zambitoare in poze, esti molipsitoare! [flo] Iar Saralina, desi observ c-a ramas cataratoare sefa, are totusi in ea un aer de domnisoara draguta [olala]

 

Roxi [pup] Imi pare rau de experienta nasoala, sper sa va scapati de belele.

 

Maria-Alexia, bafta sa iesiti si voi la liman cu bolile!

 

Crissy... acuma am vazut si eu pozele. Va sustinem in continuare cu muuuulte ganduri bune! [flo]

 

Bic, sa va fie de bine vacanta aventuroasa!

 

Catutza, iar puroi la unghie??? Eu ti-am spus ca am trecut prin asa ceva, deci il compatimesc. [pup] fetele.

 

Madau, ce ma bucur ca ai avut o aniversare frumoasa! Si Rianna incepe azi cursul de inot, are 8 clase, sa vedem cum o sa fie la final.

 

Si sa va mai povestesc ce mestereste fata mea... I-am luat foarfeca din-aia mica pt copii ca e innebunita dupa decupat si mi-am zis ca pot avea incredere deja in ea s-o manuiasca cu siguranta. Ei, a manuit-o foarte bine, ba chiar prea bine! Si-a tuns parul. Vineri. Liniste de mormant la ea in camera, eu bucuroasa ca fata mea si-a gasit ocupatie cu coloratul si apoi decupatul desenelor colorate. Cand intru in camera, cateva suvite de par pe jos! Noroc ca si-a taiat mai mult din partea din fata, asa ca acum are breton. Insa intr-una din parti si-a taiat un smoc mai gros, dar e dedesupt cumva, chiar langa ureche, si nu se vede aiurea decat daca-i pun parul in codite. Arata asa de shod ca nici nu am putut-o apostrofa cum trebuie, ca m-a pufnit rasul. Insa m-am straduit sa raman serioasa destul cat s-o fac sa inteleaga ca nu mai primeste veci "foarteca" (asa-i spune ea [:)]) daca se mai atinge de par cu ea.

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Ina ce schimbare in bine, esti frumoasa de numa... dar opreste-te din slabit, vba lui Bic.

 

Eu sunt fara fete de 3 zile, pt inca 2 saptamani... sunt la munte cu mama si matusa-mea.... mor de dorul lor.

 

In rest nu ma laud cu nimic, probleme financiare la greu.... dar ceva soare pe strada sufletului.... viata merge inainte, oricum

 

Va pup pe toate, sper sa gasesc dispozitia sa va spun mai multe despre noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai redus mormanul de bagaje [biz] din mijlocul casei! [bis]

Poze inca n-am apucat sa selectez sa pun pe net, insa le-am descarcat aseara cu Virgil pe toate si am sters rateurile si dublurile, au ramas "numai" 1966. Virgil n-a rezistat pana la sfarsitul operatiunii, l-a luat somnul. Adevarul e ca-s multe rau.

 

Alinusid="red"> vazut ieri pozele cu voi 3 pe terasa, tare mi-au placut, degaja o atmosfera tare linistita si placuta! Iti sta f bine graviduta! Ah, si bravo pentru ritmul de vizitatoare prin Paris!

 

Nokiid="red"> vazut ieri pozele, tare faine! Abia am recunsocut-o pe Erica, a crescut mult! Ce sa mai zic de Tzitzi si Daria?! Ce mai fac Mitza si Mimi?

Ghinion mare cu spargerea, mai ales pt verigheta, nasoala treaba.

 

Morganoid="red"> ma bucur ca esti un pic mai bine cu sufletul, se vor rezolva toate, una cate una!

 

Mariaid="red"> sanatate multa copiilor, sa scapati de ciudatenia de boala!

Ma bucur tare mult ca v-ati simtit bine in concediu cu copii cu tot, ati "spart gheata" la concedii cu amandoi copiii! La mai multe si mai departe [;)]!

Glumesc si eu, important e sa te simti bine acolo unde mergi.

 

Mandyid="red"> v-ati intors? M-am gandit la voi cand am traversat Ungaria!

 

Bicid="red"> ce sa zic si ale mele se mai cearta dar apoi se impaca. Ne-am contrat o data eu cu Virgil in vacanta si zice Nati: mama, si tu cu tata va certati dar apoi va impacati, ca mine cu Silvia?

Mie mi se pare mai sanatos sa se certe si sa se impace decat ca una sa ii accepte orice celeilalte. Invata si ele negocierea sociala [:D]

 

Meemsid="red"> tare faza [cool], la aceeasi varsta Silvia a tuns-o pe Nati daca va mai amintiti. Deci "e normal la varsta mea" as zice. Tot asa, pe fond de liniste. [:-)]

 

Crissyid="red"> am vazut poze cu minunea mica, multa sanatate ii doresc! Va creste mare si puternica, ai sa vezi!

 

Inaid="red"> e curat fotomodeala, am mai zis!!! Bravo, tot respectul meu, arati excelent!

 

Roxiid="red"> lasa depresia si gandurile negre, se vor rezolva toate! [pup]

 

Catutzaid="red"> [pup] si eu sunt tare revoltata de scaderea salariilor bugetarilor, ce sa mai zici [bang] Sanatate lui Mihai!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guten morgen!

 

Meems, hi hi hi, ce motrosheala a copt Rianna pe ascuns! [:D]Bine ca nu s-a soldat treaba cu tuns la chelie.[8D]

 

Maria- exista boala asta si la oameni/ Habr nu aveam, dar stiam ca e f frecventa la caini - de-aia nici nu ai voie sa-i scoti afara pana pe la vreo luna, oricum, pana la vaccin, ca fac carcalac de-asta de viroza si mor. Sanatate multa![pup]

 

Ina- INCREDIBIL cat ai slabit. Ia sa faci bine sa ne dai reteta. Da' io m-as opri din slabit, ca te-ai ascutit deja. [8D]Arati de nota 10![olala]

 

Alinush- suuuper sexy burtica ai! [flo]

 

Lavi- Mitza e bine, cu treaba cat cuprinde, iar Mimi e si ea bine, cu plodaraia pe cap.[olala]

 

Catutza + CristinaMH - nu am mai auzit nimic de la politisti. Tacere totala. Asa va si amane cazul, in mod sigur. Eu nu eram acasa, eram plecata in afara orasului in acea zi, iar Sarah era la gradi. [:-@]

 

Ma cam streseaza treaba cu tabara. Don'soara nu prea mai vrea sa se imbrace singura, de facut dus nici nu mai zic. Tare mari emotii am. Da' ma gandesc ca or avea aia grija de ea, doar n-o lasa-o in fundul gol.[:D]

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...