Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)


Recommended Posts

Buna!

 

Lavi, multumesc mult de intrebare, sunt bine! Am fost la control azi dimineata si sunt bine, scap de chiuretaj sau alte interventii... Slava Domnului!

 

Maria, sanatate multa!

 

Noki, cum mai e Sarah? S-a linistit? Cat mai e pana se intoarce? Cred ca ti-e dor de ea ...

 

 

Roxi, bravo pentru regim si reglarea glicemiei!

 

 

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello! hello!

 

Lavi [majoreta]poze!poze!poze[majoreta] [;)]

 

Maria , ma intrebai ce fac cu Bia...o iau cu mine la servici cand este Mihai la munca, de exemplu astazi am fost dimineata sa-mi recolteze sange, apoi am venit la servici si apo mergem in parc[:D] si mama cade lata seara...

 

Roxana , felicitari pentru ambitia si taria de a tine regim! mai ales ca ai si slabit si tii si sub control glicemia. Ce mananci toata ziua, ca ultima oara cand am vb noi la tel spuneai ca atre greu iti este.

Cum se mai simt copii? ai inceput munca? poate reusim sa ne vedem intr-o zi cand vin cu Bia la munca, cand plec de aici sa ne vedem intr-un parc pe la macaralei sau unde vreti voi (nu Bia ca ea vrea in IOR[:D])

 

Alina , cum te mai simti? ce face burtica?

 

Cami , ma bucur ca esti bine [pup] Dariuca?

 

Noki , Slava Domnului ca nu erati acasa! ma socheaza cat tupeu au ca sa sparga o casa ziua in amiaza mare, sa nu le fie teama de vecini! iti e si frica sa mai stai in casa ca intra peste tine [:(]

 

CristinaH , baga poze de la munte sa vada si ochiul meu ca tare dor imi e de Busteni

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

azi am fost sa-mi fac analizele la sange, nu am mai fost de 3.5 ani [alcool] tare curioasa sunt cum vor iesi...

 

 

______________________________________

 

Cataid="purple"> si [8**] Bianca-Mariaid="red">(2.11.2005)

 

 

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copilid="limegreen">

 

 

Bucatareala

 

Bricolam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Howdy!

 

Lavi, nu te lalai cu pozele, ca trebe musia sa le revad, plus ca si colega mea e mai mult decat curioasa dupa ce i-am facut capul cat o banita. Musai pune pozele cu trufe! [pofta]Have fun diseara la sucaraie!

 

Cami- pai nu a plecat inca. Luni pleaca, numai ca io ziceam ca mi se pare ca e cam lenesa si fara chef de colaborare asa... inainte de plecare. [8D]

 

meems- ce fain ca voi aveti conditii super pentru practicarea atator sporturi! Alta mentalitate, nene, asta e adevarul.[:-@]

 

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am disparut o vreme..parca nu mai reuseam sa/mi gestionez cum trebuie timpul si eram tot in intarziere cu toate..[alcool].M/am obisnuit cu maica/mea acasa,sa le facem pe toate impreuna..dar nu mai am mult peste 2 zile se intoarce [pk]...Mi s/a parut ca a fost plecata 2 luni nu 2 saptamani ,asa greu a trecut timpul!

Ma gandesc serios sa/i mai gasesc Andreei ceva activitati pe langa inot din august cand va avea vacanta..m/am interesat de tenis,dar e cam scump sportul asta..1500 lei/luna.[alcool].cred ca o sa ne orientam spre altceva..poate dansuri sau balet..mai studiem un pic [:D].

 

Inaid="red"> super petrecere pentru Botitza!!![pk] Iar tu arati extraordinar ![olala]

 

Laviid="red"> bine ai revenit si,ca restul fetelor,astept si eu sa ma delectez cu pozele de prin vacanta.[olala]

 

Roxiid="red"> felicitari ca reusesti sa stapanesti glicemia doar cu regim ![pk]

 

Bicid="red"> ma bucur ca ati avut bafta si ai reusit sa o inscrieti pe Smaranda iar la inot!

 

Meemsid="red"> bravo Riannei ! Cu bagatul apei sub apa ..poate mai dureaza un pic dar o sa o faca si pe asta,important este ca nu s-a speriat ,inseamna ca e curajoasa [8D].

 

Acum Andreea de cate ori face baie cica face si scufundari,e tot cu capul sub apa si s-a prelungit jumatatea de ora de baie cat era inainte la peste o ora de stat in cada [bang]...Acum e cald ..dar ce m-oi face la iarna...ii fac eu caldura in baie dar nici sa stea la nesfarsit acolo [alcool].

 

Cameliaid="red"> Doamne ajuta ca esti bine si nu a mai fost nevoie de chiuretaj! Va veni si bb2 curand o sa vedeti![flo]

 

Crissyid="red"> pupici pentru bb Beatrice sa se faca mare si sa vina acasa la surioara ei repejor![pup]

 

Catutzaid="red"> bafta sa iese analizele OK! Si eu ar trebui sa mi le mai fac..anul asta am chiulit.[:I]

 

Nokiid="red">deci merge Saralina pana la urma in excursie [pk].O sa fie o experienta buna pentru ea...oare cand mi-oi face si eu curaj sa o trimit pe Andreea?[:I]

 

Va pup,[pup]

 

Coralia, mami de Andreea(14.11.2005) si Cristian (19.05.2009)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca m-am lamurit cum e cu inotul. Depinde si de personalitatea copilului. v-am spus ca prietena lu' fii-mea, care e cu doar trei luni mai mare, inoata. Adica se poate deplasa in apa peste cap si se poate scufunda. Am zis ca e o exceptie. Apoi ieri mi-a spus tatal unei alte fetite, care e cu trei luni mai MICA decit Smaranda, ca tot asa inoata, sare in apa peste cap, se scufunda, etc. Deci e vorba si de personalitate. Smaranda mea e curajoasa cu apa, dar cu limite. O sa o las sa faca ce vrea in ritmul ei. Ca oricum, pe copilul asta nu ai cum sa-l impingi. Ea tot ce-a facut vreodata a facut doar cind a vrut ea. Dar cind a facut, a facut perfect.Smaranda Ioana, 3.11.2005

Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

Dr. Sears

Disciplina afirmativa

Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, cred ca te subestimezi. te "citesc" de 5 ani si ceva, nu cred ca ti+am recomandat degeaba [:)]

 

cata, poze de la busteni n-am, ca doar am luat fata si am plecat. dar ne-am dus la sinaia, gasesti aici cateva poze.

 

in schimb ma gandesc din ce in ce mai serios la plecarea pe platou, si as vrea s-o organizez pe traseul miorita-piatra arsa-babele (pestera?)-vf omu. de dormit as vrea sa dorm la omu, dar mi-e teama ca trebuie sa dorm la babele, si e cams cump. poate la pestera e mai ieftin, si apoi sa ne intoarcem la babele, caraiman, ca i-am promis irisucai ca mergem la crucea "aia" de sus, si apoi omu, coborare pe valea cerbului. ce mi-am place sa polecam cu cortul in spate, dar copiii sunt inca mici, nu pot duce nimic, si e prea mult echipament pentru doua persoane...

 

bic, astept sa vad daca iris se tine d cuvant si, citez, "cum ajung la mare o sa sar direct pe la fund, ca sirenele!"

si asta a apucat-o asa, pe ea...

 

Cristina

Atelierul de creatie Biblioteca Nazdravanilor Naz si Ani, eroi de poveste

Proba saptamaniiid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, acum fac upload la prima tura de poze, din Croatia. Austria in una din urmatoarele zile. Inca n-am termint de golit bagajele [:I] dar macar am spalat o buna parte din ce am despachetat deja.

 

Cristinaid="red"> [flo]

Nici eu n-am fost pe traseul descris de tine dar m-ar tenta [;)].

Implica luarea unei telecabine? Cea din Busteni din pacate e teribil de aglomerata vara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, m-am apucat de scris impresii si am pierdut ditamai mesajul. [q]

 

Am pus pozele din Croatia. De data asta ne-am limitat la nordul tarii, peninsula Istria, unde nu am mai fost decat anul trecut cateva ore in Pola. Zona asta are o influenta italiana puternica, a fost sub dominatie venetiana si apoi, in perioada interbelica a apartinut Italiei. Populatia este mixta, majoraitari sunt totusi croatii, dar sunt inscriptii bilingve peste tot.

 

Ce sa mai zic, noi ne-am simtit foarte bine, e o tara care ni s-a lipit de suflet, ca si Spania si Slovenia.

Asa ca impresiile ne sunt subiective. Ne plac si peisajele si marea si oamenii si gastronomia locala :)

 

Ce mi-a placut la Istria - zona interioara, "green Istria" cum o marketeaza ei, dealuri cu vita de vie si livezi de maslini, ferme, orase frumoase, linistite si nu prea cunoscute turistilor. Pamantul este rosu, ca in sudul Spaniei, probabil de-asta e asa propice maslinilor. Am vrut sa fac o poza cu o livada de maslini cu pamantul rosu dar erau livezi mici si treceam pe langa ele cu masina pana sa scot eu aparatul.

Blue Istria = litoralul e mai turistic, pt ca e zona croata cea mai apropiata de Europa Centrala de unde le vin foarte multi turisti, e cea mai dezvoltata dpdv turistic, multe hoteluri, multe campinguri, multa lume pe plaja. Cu toate astea iti gasesti locsorul tau linistit daca il cauti.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-au impresionat din nou croatii la capitolul drumuri, drumul de 2 benzi cu lucrari pe lateral de anul trecut a devenit intre timp autostrada. Bineinteles au pus si taxa cu ocazia asta, sunt maestri la taxat autostrazi, dar pe de alta parte exista, sunt foarte bune si se construiesc in continuare, spre deosebire de tarisoara noastra draga unde spre exemplu eu ma tot uit la fiecare drum Bucuresti - Alba ce se mai aude cu centura Sibiului si inca nu-i gata. Se vad totusi ceva progrese, in 5 ani cred ca s-o termina.

 

Am trimis invitatie in contul comun. Pozele din Austria - peste cateva zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavi, SUPERBE pozele!!! Mi-au placut de numa', cladirile alea sunt parca desprinse dintr-o carte de istorie, tot la a doua-a treia poza imi ziceam in gand "wow, asta zici ca-i vedere".

In alta ordine de idei, mi-a placut cum tu si cu fetele erati imbracate aproximativ in acelasi stil in fiecare zi, ti-am mai spus eu tie ca tu arati ca sora lor mai mare! [flo]

Mi-a placut mult de Nati in rochita rosie, iar poza in care ea e mirata tare la meniul cu inghetate e haioasa foc [:)]

 

Meems & Rianna (16 dec. 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...