Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Colectia de toamna - iarna 2005, acum mari!!! (10)


Recommended Posts

Ana are eruptie in continuare. De fapt, e un nou val, sau cine mai stie... Am fost cu ea din nou la medic (a 5-a oara!). Cica e sau alergic, sau de la ceva paraziti.

Bine e ca starea ei e excelenta, are pofta de mancare, e extrem de vioaie... O sa incercam si pe caile astea, am primit antialergic si helmiflores, sa vedem cum ne merge.

Ma innebuneste bajbaiala asta [alcool].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corap, ah, da, si acolo era ghetar, dar ma gandesc ca si de-asta rezista atata, ca e frig.

Cum se simte Gabi dupa operatie, s-a rezolvat problema?

Ordinea in sifonier era faza cu scosul hainelor de vara? Ti-am zis eu ca acusi vine toamna si nu mai are rost...

 

Oricum eu sunt mandra ca am reusit aseara de am golit toate valizele si le-am pus la locul lor.[biz]

 

Maria, aoleu, chiar ca e nasoala bajbaiala dar asta este, medicina nu e o stiinta exacta. Vorba ta, bine ca starea generala e buna. N-or fi bubite de la caldura? [:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI, LAVI![s][s] Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi![flo]

 

Corap, arata super canapeaua ta! [cool]

 

Maria, sanatate multa! Tinem pumnii sa scapati repede de bubite!

 

[mamica]Cami & Alexandra Daria [hop] (02.01.2006)id="Script MT Bold">id="size2">

id="black">

Cid="red">rid="blue">eid="limegreen">sid="purple">cid="green"> sid="orange">iid="red"> iid="purple">aid="red">rid="green"> cid="black">rid="orange">eid="blue">sid="purple">cid="green"> ... id="red">!id="size2">

 

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)
id="size2">id="black">

 

Pixy's Style - Fimo-mania, margelute, cercelusi fel de fel...id="size3">id="Script MT Bold">id="purple">

 

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata! id="black">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, cum arata exact gashca de bubite? Baga o descrie plastica, te rugam.[:D]

 

Doresc aer racoros de la cota 2500 la mine-n birou unde e o zapuseala de moooori. Mor IO, va dati seama atunci cum ar muri alde Maria sau alte fete di pi la munte.[pk]

 

 

 

Poze cu noi [colegi]1 si 2

Filmuletze poznase id="blue">1 2 3 4 si 5

Varsta Sarah

 

 

There are no shortcuts to happiness!id="purple">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ok, sa va povestesc de bubite [:p]

tura asta a inceput fix de o saptamana, cu "obraji palmuiti" = ultra-rosii si fierbinti, tari... dupa vreo 3 zile au inceput sa apara pe brate eruptii dantelate. (din cate am citit eu, e patern clasic de boala a 5-a/parvovirus, mai ales ca in urma cu o sapt o tratasem si pentru o "raceala".) apoi s-a tot extins pe brate, de alaltaieri a prins si trunchiul, de ieri coapsele...

nu stiu cum s-o descriu: eruptie rosiatica, plata, nu bubite rotunde ci model dantelat, pe suprafete marisoare.

Doctora e de parere ca nu e boala contagioasa, caci ar fi avut si gatul/limba urate, starea mai proasta, un pui de febra... Ar fi luat si Cristi ceva, la o adica, sunt tot cap in cap. Mergem pe varianta cu alergia si/sau parazitii deocamdata...

nu e de la soare, nici de la caldura, bubitele acelea i le cunosc.

 

e dubios cu bubitele astea, am citit despre destule cazuri in care x medici de la infectioase au dat tot atatea diagnostice pentru un caz. daca ei le confunda, eu ce sa mai zic... [alcool].

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

- Cristi & bunicul & moi am avut doar "raceala" = o viroza care a prins nas-gat-urechi-ochi si care la mine & bunicul a trecut in 4 zile cu paracetamol cand imi aduceam aminte [:p]. fara eruptie, fara pb. La Ana otita a fost ff suparatoare, a primit antibiotic. Si Cristi a primit, caci venea w/e si parea sa-i calce pe urme.

 

- argumente in favoarea alergiei la Ana: lipsa de Ca (domnisoara bea maxim 150 ml lapte pe zi, iaurt - maxim jumatate, branza sa nu vada etc etc [bang]). ingurgitat diverse chestii cu nume sonor de alimentara, de cand am fost la mare incepand.

- argumente in favoarea parazitilor: deja e a doua eruptie, lungita... obicei cu bagat in gurita toate cele, pofticioasa etc. etc.

- argumente contra bolilor contagioase am dat. totusi, tot citesc si mie tot asta mi se pare ca se potriveste cel mai bine la ce are Ana. Doctora nu e de aceeasi parere. Ea a vazut mai multe la viata ei, asa ca prefer sa o cred.

Oricum, mare diferenta de abordare nu e. Starea Anei e buna, deci regim usor, multe lichide, ferit de soare...

 

scuze, nu va mai plictisesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...