Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ikea e printre cele mai ieftine. Daca vrei sa iti pastreze apartamentul suna-i si vb cu ei, sau email... uneori daca platesti un fel de avans (cateva sute) iti tin apartamentul pana cand il inchiriezi, daca e vb de cateva saptamani. Daca e in centru, nu e departe de ucsd? ____________________ Alina, Mama to Luc 3/08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zenobia, daca nu va pastreaza apartamentul pina atunci cauta si extended-stay hotels, noi asa am facut cin ne-am mutat aici. Astea se inchiriaza saptaminal. Mi se pare chiar mai bine asa si cauti apoi un apartament care sa-ti placa, sa fii sigura ca esti multumita de locatie etc. Daca faci lease mai lung poate ca-i greu sa iesi in caz ca nu-ti convine. IKEA sau cum a zis si Lidia Target si Walmart sint bune ca si one-stop deals pentru ce-ti trebuie prin casa. Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca ati avut un 4th of July frumos! [usa] al meu sot a lucrat, dar ia bani buni.. asa ca nu am fost decat cu mandra acasa si artificii am vazut la tv (aaa si aseara cateva dar eram in trecere ca mergeam la niste prieteni), alea din NY de la Macy's.. superbe!! si inca o data ma gandesc mai cu jind asa la orasele mai mari.. ehh.. Mihaela, mami de [ispita]Andra - 29 martie 2008 [url="http://family.webshots.com/album/570774585USjozM"]Mica dansatoare[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@RamonaJ Mi-ai dat o superidee cu extended-stay hotels. Avem un prieten in San Diego care ne cauta casa, dar vad ca nu mai zice nimic, asa ca e mai buna ideea ta. Multumesc mult! @LucasMom E cam departe universitatea, insa sotul meu are research grant, nu teaching, asa ca mai mult va sta pe'acasa, iar din centru am vazut ca exista conexiune directa cu zona SDSU. Prietenul nostru ne-a spus ca zona respectiva nu e tocmai stralucita. Si ma gandesc ca scutim si niste bani cu transportul, nu de alta, dar mi se pare ca downtown-ul nu e urias si se poate merge usor pe jos pe unde ai treaba. Ma apuc de cautat hoteluri, sper sa gasesc. Exista vreun link cu o lista de astfel de hoteluri? Tot ce stiu eu e Booking.com. Multumesc din nou pentru sfaturi! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zenobia, bun-venit si multa bafta. Imi place atitudinea voastra [:)] Ramona si Armina, eu nu mai vin cu voi in Ecuador, doar in vizita. M-am speriat. V-am zis io de frumosii astia din Ecuador care vin aici. E, al mai mare dintre ei, presedintele companiei, de cateva luni e in Miami. Si era cam secretoasa asa chestia, nimeni nu stia exact ce face el acolo. Noa, si azi am aflat: a fugit practic din Ecuador pentru ca a primit amenintari ca ii sechestreaza copiii - si ii sechestrasera deja o nepoata, pe care au reusit s-o recupereze, in schimbul a jumatate de milion de dolari. El s-a mai dus de cateva ori in tara 'clandestin', dar avand in vedere ca grupul respectiv (care nu se stie daca e ecuadorian sau columbian, dar ce mai conteaza) nu doar a amenintat ci a si actionat deja, nu se stie daca se vor mai putea intoarce vreodata cu copiii acolo. [q] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zenobia, centrul San Diego-ului nu e mare deloc si se poate merge pe jos. E chiar si un centru comercial acolo, dar nu e prea mare. Pentru a ajunge la celelalte, trebuie luat autobuzul/condus cu masina. Din centru, exista un troleu care merge pana in campus la SDSU (este o statie subterana) si ia cam 30 de minute sa ajunga acolo. Felicitari pentru bursa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elle_23 Daca nu ai plecat inca, mi-am adus aminte numele hotelului din South Beach din Miami la care am stat noi acum patru ani. Se cheama Cavalier. Nu este nemaipomenit, seamana foarte mult a hotel european: camerele sint foarte mici si cu amenitati minime. DAR, cind am fost noi in aprilie era destul de convenbil, de la $100/ noapte si e situat chiar pe main drag, adica in buricu lui South Beach. Pt. ca noi eram cu bebelica pe vremea aceea, am cerut o camera cu feresterele away from the ocean si from the street si a fost destul de liniste. Dar daca vrei the full experience, ia-ti camera cu vedere la strada sa auzi noaptea tobele si freamatul strazii, sa vezi gagicile imbracate la tzol festiv, etc. Daca cauti doar un loc de dormit in punctul de atractie din Miami, asta e. Alfel, daca vrei comfort, fie platesti mai mult, fie stai mai a periferie. In Florida noi am mai vizitat St. Augustin. Este, cred, unul dintre cele mai vechi orase din SUA. E dragutel, dar nu merita mai mult de o juma' de zi. Fetele din Fl. probabil ca stiu mai multe amanunte. Smaranda Ioana, 3.11.2005
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330"]Povestea nasterii [/url]
Info utile despre cresterea copiilor
[url="http://www.askdrsears.com/"]Dr. Sears [/url]
[url="http://www.positivediscipline.com/"]Disciplina afirmativa [/url]
Breathe, count to ten, think happy thoughts, and count your blessings.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...