Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

DBUNNY La multi ani ,draguta !!! sa fii fericita,implinita,sa ai tot ce iti doresti alaturi de familia ta minunata !!! MAYAIONE ce poze frumoase,ai un copil superb ! mi s-a blocat,nu stiu de ce la mine merge greu siteul asta de poze de cate ori deschid ,f greu...si nu am apucat sa vad toate pozele,de tine inca nu am dat,astept sa se deblocheze pagina sa continuu..ca nici nu mi se mai inchide,nici nu mai vrea nimic. noroc ca am vazut cateva . DBUNNY ziceai de curatenie.cu doi copii se poate,dar acum la mine e dezastru,nu mai suport !! dar nu e din cauza ca nu poti cu doi copii,ci cu burtaaaaaaaa ,cu raul,mi-e un rau de cand am veniti in caldurile de aici de nu pot sa fac nimic,abia merg. bagajele nu le-am terminat,sunt in geamantane,trebuie sa calc iar tot ca sunt deja sifonate..si nu sunt in stare sa stau in picioare,abia spal pe jos din cand in cand.. e naspa rau acum spre final,mai am 3 saptamani. sunt calduri mari,peste 40 si cred ca imi scade tensiunea,stau numai sub aerul condi,ma doare-n gat o sa patesc ca tine,dar altfel lesin. nu ma deranjeaza senzatia de cald,dar mi se face rau ca simt ca lesin.. nu pot sa ies la cumparaturi,nu pot sa merg decat in parc si acolo ma prabusesc pe banca.. si mai am atatea de cumparat,carut,hainute.. ma enerveaza rau limitarea asta si ma ia depresia,mai ales cand vad casa asa.. schimb lenjeria la mine zilnic,ca fac ei ce fac si mi-o murdaresc.nu mai pun si covertura ca ma saturasem sa spal diiiitai aia grea la 2 zile. fetele de perna,tot.. covorul de la mine-am acum unul care incape la masina,la 2 zle il spal [bang] covoarele celelalte sunt stranse,nici nu indraznesc sa le pun pana nu imi revin,ca in 2 zile mi le fac praf,cu suc,cu pishu lui Andres ca uita de oala..NU MAI POTTTTT ! DECI,CASA MEA E UN MARE DEZASTRU ACUM,tot sper sa imi revin pana nasc..sa fac curat.. [gravi] 37+ [baietel] [zana]Sofia (2ian2007) ,[copil]Andres(22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am zis ca intru mai tarziu, dar nu asa tarziu.[:D] Despre noi...mai avem 2 saptamani si plecam la mare, apoi vrem sa mergem la munte 2-3 zile, nu ne-am hotarat inca unde ptr ca vrea sa vina si verisoara-mea si varul meu cu familiile...de bine ce ne hotarasem noi ptr noi la o vila mica in Moeciu. Apoi...am o rugaminte mare la fetele din Iasi: recomandati-mi si mie avocati buni in Iasi , si mai "ieftini" la onorarii, si seriosi, si...stiu ca multe vreau...[alcool] Nu stiu daca v-am spus ca vreau sa ii chem in instanta pe nesimtitii de la agentia care mi-a anulat rezervarile, Giramondo, am vorbit cu un avocat de aici dar mi-a spus ca el nu poate veni la Iasi, imi poate recomanda avocat de acolo, dar vreau sa ma interesez si eu. Maya, am vazut pozele, greu dar le-am vazut, stiu ca ai scris unde ai fost, dar mai spune-mi o data, arata bine din ce vad eu. Si pe tine nu te-am vazut , unde erai, n-am gasit eu sau te-ai ascuns, ca am vazut doar pozele mai vechi, in rochia aia alba. Aelita, nu te mai agita, stai linistita, vrei sa nasti mai iute? Lasa ca faci tu curat asa usurel....eu de exemplu fac seara mai mult ca-i mai racoare. Dodo, spui ca-si strang ei jucariile???? [wow] Cum ai reusit sa-i convingi, da-mi si mie pontul ca la mine cele mari strang doar atunci cand le spun ca n-au voie afara decat dupa ce aduna tot, sau atunci cand mai ma apuca si incep si urlu de ma aude tot blocul, asta dupa ce le zic de 3-4-5 ori si aud peretii doar, [:D] iar Calin....cu el e si mai si...[bang][bang] e adevarata sarbatoare cand il fac sa stranga, in general pune mainile-n sold ca babele si spune foaaaarte clar:" nu veau io....na...." de-mi vine sa-l jumulesc putin ( mai mult chiar[alcool]). Apoi...mai sunt si faze de genul " dar n-am imprastiat eu", sau " nu-i al meu, ptr ce sa-l duc EU la locul lui????"[bang] cand imi vine sa-i arunc pe geam pe toti 3 odata. [bang] Bamboletta n-a mai dat pe aici, ea cand trebuie sa nasca? Gata, ma duc la culcare. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, las [cit] si ceva [pepsi]
Citat:
citat din mesajul lui roxana c. [br Dodo, spui ca-si strang ei jucariile???? [wow] Cum ai reusit sa-i convingi, da-mi si mie pontul ca la mine cele mari strang doar atunci cand le spun ca n-au voie afara decat dupa ce aduna tot, sau atunci cand mai ma apuca si incep si urlu de ma aude tot blocul, asta dupa ce le zic de 3-4-5 ori si aud peretii doar, [:D] iar Calin....cu el e si mai si...[bang][bang] e adevarata sarbatoare cand il fac sa stranga, in general pune mainile-n sold ca babele si spune foaaaarte clar:" nu veau io....na...." de-mi vine sa-l jumulesc putin ( mai mult chiar[alcool]). Apoi...mai sunt si faze de genul " dar n-am imprastiat eu", sau " nu-i al meu, ptr ce sa-l duc EU la locul lui????"[bang] cand imi vine sa-i arunc pe geam pe toti 3 odata. [bang]
Eiii nu-ti inchipui ca din proprie initiativa...trebuie sa-i amintesc lui Bogdi...iar Isabella e la faza cand il imita si pentru ca o laud insista[:D]Mai sunt si zile cand spun"ok,le strang eu dar maine sa nu-mi ceri nimic"...si sa vezi atunci ce sare sa le adune [:D] [pup][flo]all
[pk][bum][url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=2"] Votati dod-1 si dod-2[/url][bum][pk]
[url="http://bazar.desprecopii.com/advancedsearch.asp?search=1&catid=0&SearchStr=&AllAnyExact=all&customs_criteria=1&cfs_txt_UMANITAR=Da+-+cumparatorul+alege&cfs_txt_UMANITAR=pt+Bogdan&PriceFrom=&PriceTo=&StartFrom=&StartTo=&EndFrom=&EndTo=&ExcludeStr=&IsAuction=on&OrderBy=end_desc&MaxResults=50&sbmtAdvSearch=%3E%3E#results"]Bazar DC pt Bogdan si nu numai[/url]
Blogul [url="http://sperantamoareultima.wordpress.com/"]Speranta moare ultima[/url] Blogul lui [url="http://gabi2mama.wordpress.com/2008/02/08/inceput/"]Bogdan Andrei [/url],[url="http://goblenurisidragoste.wordpress.com/"] goblenuri[/url],[url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url],[url="http://lb2f.lilypie.com/rG0Pp3.png"]Varsta Isabella-Elena[/url]
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ROXANA ce bine ca plecati la mare !!! ce sa fac curatenie seara,ca sunt 30º in casa..bag aerul cu orele,merge si 8-10 ore pe zi ,cred ca am sa platesc luna asta de imi fuge barbatul de acasa.sunt peste 40º afara asa ca nu mai face fata nimic.. nu ar fi bai daca nasc,am deja 37,dar nu am eu norocul asta,ca amandoi au intarziat peste 40. Bamboletta trebuie sa nasca dupa mine,asa ca sa stea la rand[:D] cu jucariile,cand vad ca nu vor sa mai asculte sa le stranga,ma duc cu matura si farasul peste ei si adun tot.atunci sar ca soarecii sa isi recapete ce mai apuca. oricum ce gasesc mic,la gunoi direct ! eu nu mai pot cu surpizele si jucarioare minuscule ..si mereu se aduna! Andres insa se face din ce in ce mai nepasator la ce spun..nici macar la faras nu mai alearga[:)] jucariile din parc le strange Sofia singura.el zici ca e patronul parcului,a inceput sa ia si jucarii de la copii si sa nu vrea sa le mai dea inapoi(ca la Dani de Dbunny)si acum ii spun despre furt si cum fura el jucarii..vad ca asta nu prea ii place,lasa capul in jos ,sau zice ca el nu fura,dar e cu jucaria in mana. sper sa reusim in timp sa se faca baiat de treaba si el[:)] [gravi] 37+ [baietel] [zana]Sofia (2ian2007) ,[copil]Andres(22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aelita lasa-le-n mama lor de rufe necalcate! Eu chiar calc odata pe luna! si si-atunci in juma de ora am terminat! Ai uscator de rufe? ala chiar lasa hainele atat de moi, si daca le scoti imediat ce-a terminat masina programul nu trebe calcate! jur pe mama! Eu calc doar camasi...sau rufele care le-am uitat pe ste noapte in uscator[:D] Covor?? acu vara?? strangele toate si in debara cu ele... Patul si eu il schimb mai des acu din cauza de transpiratie la greu. Dani lasa balta pe cearceaf efectiv noaptea...dar niciodata nu calc cearceafurile, cica adue noroc sa dormi pe cearceafuri necalcate[:D] roxana ai tai dau vina unul pe altul cu jucariile, Dani e singur si zice ca nu el a imprastiat jucariile[zz], mergeti si la mare si la munte?[alcool] mai ce nivel...Bafta cu avocatii! maya faine pozicile de la mare, dar cam putine... bambo e colega de odisee cu aelita, nu? deci mai are si ea vreo 2-3 saptamani...zic eu.... multumesc inca o data pt urarile de ieri [pup] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup] Eu la munca , cu treaba la greu. Vazut pozele Mayei - fromasa fata, frumoasa vacanta-da ai fost cam zgarcita cu nr lor. Angi, Roxana - da aveti concedii fetelor nu gluma. Cat despre jucarii - a mea zice sa le strangem impreuna, ea strange 2, eu restul - asta in cel mai bun caz... [pup]x100000000000 toate fetele si fug la treaba [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am fost zgarcita dar nu am rabdare sa le uploadez ca sunt mari si dureaza. Am 600 de poze, nu ma faceti sa le pun pe toate[:D]. Am fost la dr, bb e ok, nu s-a ridicat prea sus dar nici praevia nu e. Si la 27 sapt are 1.203kg, destul de mare, d-aia am eu ditai burta. Cu plecarea dr nu stie inca data, dar nici mari sperante nu sunt, a zis probabil ca va mai sta pana nasc, vorbim. Daca se remediaza problema cu piciorul bagam o nastere vaginala, daca nu, cezariana. Mi-a zis sa ma gandesc daca fac sau nu RMN sa aflam ce am, dar nu as vrea sa risc nimic. Poate trece de la sine totusi. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DBUNNY pai nu mai am covoarele acum,le am stranse,spalate.am doar unul care intra in masina,langa pat,unde se joaca ei mereu.nu mai calc lenjeriile de pat de cateva luni,de cand nu mai pot cu burta,ca eu calcam tot ,si prosoapele de bucatarie..acum m-am mai calmat,calc ce apuc,si eu tot cam la o luna,dar se aduna multe de la 4...plus alea de bebe,le-am scos din cutii,spalat si calcat doar o parte,nu am reusit tot...Nu am uscator ,cand m-oi muta la o casa mai mare imi iau si eu aici nu am unde sa il pun. da,e colega Bambo,cu mine,la DELFINI,are dpn dupa mine,pe 27 august.are cam 36 saptamani acum. cald rrrrrrrau. am iesit cu copiii in parc vreo 2-3 ore,pana la 13,era mai racoare acolo ,apoi cand a venit soarele si acolo,fuga in casa la masa,nani,si acum ei dorm si eu stau sub aerul condi ,in chiloti. si gafai. frumoasa descriere,ca de purcea[:)] as manca ceva dulce si nu sunt in stare sa imi fac..ceva rapid si bun,dar sa nu fie nutela pe paine[:D] nici nu am pretentii:as manca un tort de casa ,dar cineeeeeeeeeeeeeeeeee?????????? [gravi] 37+ [baietel] [zana]Sofia (2ian2007) ,[copil]Andres(22mai2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aelita tarta de galletas tu faci? ca noua ne place tare mult, si mai nou fac cu crema de lamaie ca-i mai racoros(crema din: 400ml leche condensada, 300 sau 400 gr philadelphia sau similar si vreo 2 lamai stoarse, si blenduit). Stratul de biscuiti (neaparat Maria) ii inmoi in ce va place(suc de fructe indulcit, lapte caldut, sau cafea[pofta]) sau clatite (poti cumpara si gata facute) umplute cu branza stil Romania din Aldi...sa-ti mai dau idei?[yami] maya de sexul copilului n-au mai zis nimic? Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny roxana ai tai dau vina unul pe altul cu jucariile, Dani e singur si zice ca nu el a imprastiat jucariile[zz], mergeti si la mare si la munte?[alcool] mai ce nivel...Bafta cu avocatii!
[:-)))] Pai normal ca nu el le imprastie.....mi-a zis mie o pasarica : tu te joci cu ele si dai vina pe bietul copil[:D] Aelita[pup], curentul de la aerul conditionat sa nu-ti faca rau, ai grija, stai si tu mai intr-o parte, sa nu bata in tine. Despre prajitura...eu m-am specializat in tarta: cu visine, cu piersici, cu caise. Se face usor, am cautat sa pun link aici dar nu-l mai gasesc. 6 oua 1+1/2 cana de zahar 6 linguri apa rece 6 linguri ulei 1+1/2 cana de faina praf sare esente Albusurile se bat spuma cu zaharul (le arunc in robot pana se face tareeeee), se adauga galbenusurile, apa, uleiul si la urma faina in ploaie. Tava se unge cu ulei si se tapeteaza cu faina. Acum...eu fac o reteta si jumatate ptr ca am tava de la cuptor maaaare, si fructe folosesc 2 kg ptr ca-mi place sa fie plina cu fructe. In cazul visinelor : se dau prin zahar, se scurg , se tavalesc prin faina cica sa nu se lase la fundul tavii. Eu nu le-am dat prin faina, dar le pun dupa ce bag aluatul cateva minute in cuptor. Chiar daca se mai lasa la fundul tavii...asta e, tot nu ramane nemancata. [:D] Singura chestie nasoala e ca trebuie folosit cuptorul....[bang] deci...tot seara o fac, apoi oricum nu mai folosesc bucataria pana dimineata. Iesencelor, nu va inghesuiti sa-mi ziceti avocati? [alcool] Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...