Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Multumesc, Baby. In mai nu m-am dus la ziua lui barbat-su, ca de obicei, s-a zis cu petrecrile si gratarele in curte cu ei, petrecerile de Craciun impreuna, duminicile in familie. Fiu-sau e liber sa se duca, dar nu se duce... O evita si o respinge... Cred ca e trist si pentru ea. Aduna in ea atata ura si furie ca e respinsa, ca imi imaginez ce-o fi pe capul ei de suparare. Insa cand da un telefon, intr-un minut reuseste sa faca zece reprosuri, sa arunce un jet de otrava si sa dea macar cateva indicatii. Tot ce scapa de sub controlul ei o face sa-si piarda mintile. Am inteles si am acceptat: are o problema cu capul si ea insasi este o chinuita. De cand am vazut ca relatia mea merge foarte bine in continuare fara binecuvantarea ei, m-am mai linistit. Parca mi-am luat o povara de pe umeri, aceea de a ma tot duce intr-un mediu de oameni turbati, vesnic ametiti de bautura, rautaciosi sau ironici pana la sange. O sa aiba nora cand o sa se poarte civilizat. N-am nevoie sa fie si calda sufleteste, ca nu e. Dar o rautate daca mai scoate,la adresa mea sau a mamei mele, la familia destramata si la cartierul in care am crescut ii mut gura la spate. Apoi plec, dupa mine potopul! De altfel nu mai cred ca o sa se mai ajunga acolo. Ea a avut manifestarea asta, pt ca eu eram speriata ca de bombe cand deschidea gura. Ca sa nu mai zic ca faceam toata ziulica curatenie si mancare, calcam, stergeam praf, spalam fiecare vas ca pe nu stiu ce, de teama ca vine ea si vede ca n-am facut. Asta e o prostie, ce faceam eu, pt ca eu sunt si raman o gospodina ambitioasa si fara stresul ca vine soacra in control. Acum fac aceleasi treburi[:D], dar am iluzia ca le fac ca vreau eu, nu ca trebuie. Cred ca sta acuma si-si scuipa-n san, ca i-a fost dat si ei sa fie infruntata. Bineinteles, intr-un mod cu totul nou pentru ea, si anume fara urlete sau cuvinte urate. Ha! Asta da ciudatenia naibii[:)] ayleen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...