Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

excursie in Bulgaria


Recommended Posts

am si eu o intrebare intrebatoare... ar trebui sa plecam vara asta in Bulgaria. Sotul meu are pasaport facut cu alta ocazie, pentru alta calatorie de afaceri. Eu si fetita mea de 3 ani nu avem. Trebuie sa ne facem pasaport pentru a trece granita la bulgari? sau trecem cu buletin/certificat de nastere? Multumesc! Elena si Antonia (03.05.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

elena, pasaportul fetitei va fi valabil 3 ani, daca il faci in varianta electronic; in total te va costa 266 ron (234 taxa pasaport ce se achita la CEC si 32 ron taxa "numaistiucum"[:D], pe care o achiti la trezorerie, stiu functionarele de acolo ce si cum sa incaseze); ai mare grija, ambele chitante sa fie emise pe numele fetitei, ea va fi titulara acelui pasaport ! e bine sa ai o copie a certificatului ei de nastere in momentul achitarii taxelor, apoi sa verifici daca datele sunt corecte si complete. la biroul pasapoarte vei avea nevoie de chitantele respective in original, certificatele voastre de nastere, de casatorie, de nastere al fetitei, in original si copie la depunerea actelor este obligatorie prezenta ambilor parinti, dupa verificarea actelor ramaneti la biroul pasapoarte pentru a fi fotografiata fetita dupa 2 saptamani pasaportul poate fi ridicat de unul dintre parinti, trebuie sa aiba asupra lui buletinul/cartea de identitate si certificatul de nastere al copilului, in original. Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...