Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti timp de sex?


Recommended Posts

Zina, daca barbatul considera ca trebuie doar sa aduca bani in casa, atunci sa dea bani ca sa va luati pe cineva sa va ajute la menaj. In felul asta nu trece nici el peste parerile lui bine inradacinate si nici nu mai esti tu sclava. Atunci s-ar putea sa aveti timp si de alte lucruri. "We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ancammatei
La mine sotul meu nu are deloc initiativa de ma omoara cu nervi, o facem si o data la 4 sapt, pt ca fiecare asteapta ca celalalt sa inceapa si uite asa trece timpul si ne mancam nervii
Nu sunteti singurii..... "Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo] http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"nu ma ajuta la treburile casnice" - urasc expresia si mentalitatea asta autodistructiva a femeilor! gospodaria e treaba egala a cuplului, nu a femeii exclusiv, caz in care barbatul ar fi doar de ajutor. barbatul se ajuta pe sine cand are grija de partea lui de gospodarie! e datoria sa, e treaba sa. auzi, "sa ma ajute"...pai daca femeia gandeste ca barbatul e minunat cand ii face EI o "favoare", "ajutandu-o" intr-un domeniu care ar fi al ei exclusiv, nu-i de mirare ca nici barbatul nu incearca macar sa iasa din nesimtire si sa considere ca nu e treaba nimanui altcuiva sa-i adune lui ciorapii ingalati de pe podea, decat a sa personala. si da, ar exista solutii pentru fiecare femeie in situatia asta, dar e vorba despre o schimbare de mentalitate, inradacinata in egala masura la femei si barbati. bineinteles ca si la femei, altfel nici ele nu ar inghiti atatea nesimtiri de la barbati, nu s-ar face singure slujnice in casa, singurul lux fiind defularea pe net. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de acord cu sanziana72 100% . conchita - nici nu-l poti obliga sa faca smotru daca el la masa n-a facut! 1 - o face prost si 2 - s-ar putea sa inceapa sa urasca viata cu tine daca ii impui asta! In cazul in care nu va permiteti o menajera, sau din diverse motive nu vrei tu o menajera, atunci le faci pe rand, si le mai lasi pe a 2-a [:D] Stiu ca sunt unele care nu suporta sa lase vasele murdare de pe o zi pe alta sau nematurat, sau aragazul putin patat...da-l naibi de aragaz ca nu crapa daca mai sta asa cateva zile! Eu cu pretenul meu am avut o discutie grava pe acest motiv! "Pai tu stai si faci smotu in bucatarie iar seara cazi lata?! Pe langa asta ma mai "obligi si pe mine" ...pai in situatia asta consider ca tie iti place mai mult sa fie bec bucutaria si cada si geamurile si parchetu' decat sa ne iubim noi!" -- si i-am dat dreptate! A nu se intelege ca le mine e cocina, insa le mai las balta cateodata si credeti-ma ca nu moare nimeni!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita
"nu ma ajuta la treburile casnice" - urasc expresia si mentalitatea asta autodistructiva a femeilor! gospodaria e treaba egala a cuplului, nu a femeii exclusiv, caz in care barbatul ar fi doar de ajutor.
Ai ceva dreptate aici, numai ca nu prea inteleg chestia cu ura. Din cate am vazut eu (si nu ma refer doar in familia mea, poate am crescut in greseala), treburile sunt cam impartite intr-o gospodarie normala, desi tu la "gospodarie" cred ca vizezi mai mult treburile casnice (calcat, spalat, ordine, curatenie, mancare). Altfel, dupa convingerile tale, probabil ca si un barbat ar astepta aport egal la nevasta privitor la munca de intretinere (casa-curte), intretinerea masinilor din dotare, veniturile familiei si, de ce nu, taiat lemne, cosit iarba si culegerea recoltei. Eu zic ca fiecare are ceva de facut intr-o casa si problema e cand unul din soti vrea doar sa stea, nu faptul ca femeia face mancare si curatenie, iar sotul face (repara) gardul de la curte. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vezi cand strang spal curat dupa ele. Unde mananca acolo lasa eventual arunca in chiuveta vasele, farfuriile. Hainele peste tot. Patul nestrans. Platim pentru spalat curatat calcat. Huh? Cum e? [url="www.marius.rdsor.ro"]Pagina familiei[/url] /[url="http://secure.smilebox.com/ecom/openTheBox?sendevent=4e5449344d7a51784e4877784d4441324d7a51334f413d3d0d0a&sb=1"] Tot noi[/url] / [url="http://community.webshots.com/user/mariuspernes"]Mai multe...[/url] / [url="http://www.youtube.com/user/mariuspernes"] Video [/url] [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus Ai ceva dreptate aici, numai ca nu prea inteleg chestia cu ura. Din cate am vazut eu (si nu ma refer doar in familia mea, poate am crescut in greseala), treburile sunt cam impartite intr-o gospodarie normala, desi tu la "gospodarie" cred ca vizezi mai mult treburile casnice (calcat, spalat, ordine, curatenie, mancare). Altfel, dupa convingerile tale, probabil ca si un barbat ar astepta aport egal la nevasta privitor la munca de intretinere (casa-curte), intretinerea masinilor din dotare, veniturile familiei si, de ce nu, taiat lemne, cosit iarba si culegerea recoltei. Eu zic ca fiecare are ceva de facut intr-o casa si problema e cand unul din soti vrea doar sa stea, nu faptul ca femeia face mancare si curatenie, iar sotul face (repara) gardul de la curte. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
ai inteles gresit, Rufus. daca femeia face mancare, iar barbatul repara gardul, e perfect ok. numai ca gardul ala nu cade zilnic, dar femeia face de mancare zilnic. este vorba ca daca un barbat ar locui singur, sa zicem, ca poate se intelege mai usor, el si-ar aduna din urma, el ar spala in baie dupa ce o foloseste, el si-ar pune farfuria la masina, si-ar arunca hainele la spalat, si-ar aduna gunoiul, si-ar calca camasile, si-ar pune hainele pe umerase, ar curata unde mananca, ar curata casa, etc etc. deci, ingrijirea proprie si a locuintei i-ar reveni integral. cand se insoara, se schimba total situatiunea, dar si pentru ca nevasta ii permite sau nu clarifica asta de la inceput: adica lui ii era greu sa continue sa aiba grija de sine si de mizeria proprie singur, dar nevasta e obligata sa-l preia si pe el, si pe copii, si locuinta, si cumparaturile, si dusul copiiilor la doctor, si alergat prin oras la cozi la platit billuri, pe deasupra jobului, cele care au. ura era la adresa exceptiilor de la regula, desi ma indoiesc ca acestia sunt exceptii, iar regula e buna. mai degraba cred ca tu esti exceptie in sensul bun, iar cazurile povestite aici formeaza, de fapt, regula. deci nu despre tine si cei ca tine discutam, ca nu iti cunosc situatia. acum vad ca se simte si Marius atins, desi repet, daca voi sunteti asa, e perfect ok, eu am reactionat la mesajele celor care descriau atitudini diferite, deci, va rog, nu aveti nici un motiv sa va simtiti atinsi. urasc stima de sine redusa a femeilor romance, desi in cele mai multe cazuri sunt cu doua capete deasupra masculului ca valoare umana si ca responsabilitate si spirit de sacrificiu pentru casa si familie. din punctul meu de vedere, centrat pe experienta, desigur, femeia romanca merita mai mult decat un barbat roman. ca tipologie, desigur o generalizare, dar va rog, no offence. e parerea mea de profiler. [8D] Guestus, ai facut un comentariu atat de [:-@], ca nu ma obosesc sa-l combat. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Femeia face mincare zilnic....astea sint iar povesti. Daca atit poate...adica sa stea la cratita zilnic sa face ciorba proaspata atunci e problema ei...ca doar se poate face mincare si in 20 minute si se poate sta si 24h in fata aragazului. [:D] Si aia ca plateste billuri atita timp cit se poate plati pe internet e iar problema ei...din partea mea poate sa stea la coada de la 1 noaptea sa fie prima. Si cumparaturi ce mare filozofie sa cumperi simbata pt 1 week...da sorry..trebuie sa fii einstein sa faci asta. astea sint din ciclul hai sa-mi fac viata un calvar si sa fiu compatimita de conchita pe forum
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...