Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti timp de sex?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui conchita mai degraba cred ca tu esti exceptie in sensul bun, iar cazurile povestite aici formeaza, de fapt, regula.
Nu, conchita...este chiar invers. Cunosc o multime de oameni (de, am o varsta), poate nu la toti e fix la fel, dar fiecare isi are treaba lui si si-o face. Avem cu totii derapaje, uite, eu cu Tora avem o chestie nescrisa, daca nu avem chef eu sau ea trei zile sa nu facem nimic, nu facem si gata. Bine, exagerez, in casa noastra chiar nu ne permitem sa nu facem nimic. Dar asa au fost bunicii mei, parintii mei, Tora are o vorba, eu ma duc la "vanatoare", ea are grija de casa si copii...este un fel de a spune ca anumite treburi ma privesc doar pe mine, iar anumite treburi doar pe ea, evident ca oricand facem si din munca celuilalt. Si amandoi am avut perioadele noastre in care am fost singuri cu cate un copil, stiu despre ce vorbesti. Dar, iata ca ea gateste, face curat, calca... Daca tot vorbim de idei paguboase, eu cred ca si asta e una dintre ele. Adica credinta ca lucrurile stau, in general, prost si trece si vreo exceptie pe-aici, sa dea lectii. Da, sunt femei nemultumite de soti inconstienti, le cred, e normal sa se planga. Dar zau, suna ca naiba, femeile gatesc zilnic, fac toata treaba in casa, iar barbatii isi lasa sosetele imputite pe unde trec. A, mai sunt si altfel de barbati? Cateva exceptii... Si ma intreb (si va intreb) daca asta ganditi, ce sanse au copiii sa iasa din acest tipar imaginar, din moment ce asta aud de cand sunt mici? Ce vina are un flacau care, atunci cand ii mijeste mustata, intai o ia la suturi pe prietena, ca asa a auzit el ca fac barbatii? Si ce vina are o fatuca care sta la sutuit, doar pentru ca stie ea ca asa sunt toti barbatii, ca doar n-o fi ea norocoasa sa dea peste o exceptie??? Imi cer scuze, m-am cam aprins putin...am trei fete si ma gandesc cu groaza peste ce-or da, daca asa crede lumea ca-i normal... [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus Imi cer scuze, m-am cam aprins putin...am trei fete si ma gandesc cu groaza peste ce-or da, daca asa crede lumea ca-i normal...
pai si eu m-am aprins, e uman. daca te uiti putin la Guestus, vezi ca am dreptate. nu a zis nici macar o data ca, lasa, barbatul normal e ala care mai trece si el prin gospodarie si altfel decat ca bulibasa, ca oricum femeii ii e usor sa le faca pe toate daca invata eficienta in bucatarie. intelegi? e treaba ei. pentru ca si femeia tot asa gandeste, ca este exclusiv treaba ei, iar barbatul cel mai tare e ala care "o ajuta". [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchita, eu zic ca nu are rost sa-l iei pe Guestus "pe bune", am impresia ca el doar animeaza spiritele for fun asa, pune un pic de sare si piper subiectelor ca sa ma exprim mai plastic daca tot e expert in bucatarie. Eu cred ca acasa el e exact pe dos [:D] de unde si experienta si expertiza in time management. [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita ... daca te uiti putin la Guestus, vezi ca am dreptate.
Daca ma uit la ce spune Guestus, ai dreptate. Problema este ca el este un glumet si, chiar daca ar vorbi serios, nu dupa parerea lui se certifica un adevar. Si, chiar in gluma, Guestus atinge puncte care dor, indiferent de partea cui e adevarul...de asta vorbele lui nasc polemici. In fine, asta e parerea mea. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita urasc stima de sine redusa a femeilor romance, desi in cele mai multe cazuri sunt cu doua capete deasupra masculului ca valoare umana si ca responsabilitate si spirit de sacrificiu pentru casa si familie. din punctul meu de vedere, centrat pe experienta, desigur, femeia romanca merita mai mult decat un barbat roman. ca tipologie, desigur o generalizare, dar va rog, no offence. e parerea mea de profiler. [8D]
Ai perfecta dreptate. Si imi place si tonul tau mai domolit de asta data. Nu mai dai cu paru'...[:D] Spre exemplu, barbatul meu este foarte comod din fire. Inainte de a fi cu mine, ii facea maica-sa mancare etc. Eu il instruiesc continuu ce treburi sa faca, ca altfel, "cade" casa pe noi, si el habar n-are... Nu zic ca este o placere sa-i spui continuu sotului ce sa faca si cum, dar atata timp cat noi ne toleram si cu bune si cu rele, casnicia merge mai departe. Nu exista potrivire % la % in nici-un mariaj. O casnicie se destrama atunci cand nu mai este respect si toleranta. E adevarat ca lenea unui sot numai respect nu inspira...[:D] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Femeia face mincare zilnic....astea sint iar povesti. Daca atit poate...adica sa stea la cratita zilnic sa face ciorba proaspata atunci e problema ei...ca doar se poate face mincare si in 20 minute si se poate sta si 24h in fata aragazului. [:D] Si aia ca plateste billuri atita timp cit se poate plati pe internet e iar problema ei...din partea mea poate sa stea la coada de la 1 noaptea sa fie prima. Si cumparaturi ce mare filozofie sa cumperi simbata pt 1 week...da sorry..trebuie sa fii einstein sa faci asta. astea sint din ciclul hai sa-mi fac viata un calvar si sa fiu compatimita de conchita pe forum
E, zau...[alcool] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui buli
mah, aici nu era subiectul despre sex? sau e sex pe masa din bucatarie? [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
sintem adinci acum si cautam radacina lipsei sexului...si se pare ca este de la prea mult stat in fata aragazului si a celor 2 sosete ce stau pe covor.
Hai, lasa-ma... Este de-a dreptul jignitoare minimalizarea acestor probleme.[bang] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui conchita ... daca te uiti putin la Guestus, vezi ca am dreptate.
Daca ma uit la ce spune Guestus, ai dreptate. Problema este ca el este un glumet si, chiar daca ar vorbi serios, nu dupa parerea lui se certifica un adevar. Si, chiar in gluma, Guestus atinge puncte care dor, indiferent de partea cui e adevarul...de asta vorbele lui nasc polemici. In fine, asta e parerea mea.
initial, eu am comentat ce-au spus celelalte doamne, nicidecum Guestus. el a venit ca cireasa pe tort, ca sa zic asa, adica mostra de mentalitate ca femeia nu are mare lucru de facut si ca atat cat face e dezastru, ca nu se pricepe sa-si gestioneze timpul. punctul care doare la unele ar putea fi ala cu netul, dar stii ceva? eu ma bucur din toata inima ca am descoperit si noi, romancele, minunea asta, ca ne-am mai desteptat. uite din discutii dintr-astea in contradictoriu si din povestile altora mai emancipate ne-am dat seama ca suntem intr-o societate macho si discriminatorie si am mai inceput sa ne luminam cum devine treaba cu nea gheorghe care vine de la slujba si gaseste papica pe masa, calda, si berea tot pe masa, rece, iar picioarele lui incaltate tot acolo. cu teveul la maxim, la fel ca si decibelii vocii lui de abuzator mediocru si primitiv. si e dreptul femeii sa isi petreaca timpul liber cum doreste, nu vad nici o problema cu asta. problema e ca inca se iau in ras dificultatile femeii romance si exploatarea la care este supusa din cauza mentalitatii de caverna inca existente. tu, Rufus, degeaba faci front comun cu natia masculina romaneasca, esti exceptie toata ziua, tu si Marius. de apreciat ca sunteti solidari si urmariti calea de mijloc, dar acum nu e cazul - cate compromisuri sa mai faca si femeia?? ca nu e nici robot, nici inferioara cum o vede macho Guestus. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...