Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aveti timp de sex?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
degeaba organizezi si stabilesti prioritati daca nu ai cu cine [bang] Al meu pleaca de dimineata la 6:30 de acasa si vine seara dupa ora 20:00. Mananca si se culca. Mai nou lucreaza si sambata, il cheama patronul la el acasa sa-i faca diverse lucrari, pe gratis, fireste. Iar eu ma impart intre servici, copil, casa, curte, 3 caini, una pisica. Si bani de menajera nu am, o chem doar la curatenie generala, de Paste si de Craciun. Week-end-ul este o munca fara sfarsit si caut sa rezolv tot ce nu s-a rezolvat in cursul saptamanii. Asa ca seara la ora 23:45 cand in sfarsit pun si eu capul pe perna chiar ca nu-mi mai arde de prestat [bang] Ingrid si Cristi 6 ani
Iaca-ta, doamnelor pisiholoage, ca mai sunt si alte motive de lipsa de sex, nu numai cele ggghicite de voi...[:D] Nu toate au soti care vin acasa la ore rezonabile pt a presta impreuna ceva pt placerea amandurora...[:D] Altele au copii care adorm mai tarziu, iar ele pica de oboseala, inainte de a mai apuca sa-si imbratiseze barbatul. Motivele sunt diverse, nu doar 2-3...[bibe] Ultimele mesaje sunt ale unor persoane care le dau peste nas celorlalte ca nu au si ele barbat ca al lor : sic [alcool]. In afara de conchita. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa Ultimele mesaje sunt ale unor persoane care le dau peste nas celorlalte ca nu au si ele barbat ca al lor : sic [alcool]. lisaelisa
Cred ca treaba cu "datul peste nas" a fost o gluma. Degeaba le dau peste nas, daca tot ele sufera. Sigur ca nu poti avea chef si nici timp de sex in fiecare zi, totul depinde de nevoile si ritmul partenerilor. Problema apare atunci cand cel putin unul dintre parteneri devine frustrat din acest motiv. Aici trebuie cautata cauta si gasita solutia. La fel e de adevarat ca nu suntem 7 zile/saptamana la fel de ocupati, ca doar nu gatim si nici nu facem curatenie zilnic. Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mariamunteanu, Este adevarat ca trebuie cautata problema si data solutia, dar astea nu se vor intampla daca unele dintre noi se umfla in pene ca niste pauni : ia uite ce pene mari si frumos colorate am ! Hihihi, ale tale sunt asa de ponosite...[:D] [alcool] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Cokk
tare.. mi-au placut mesajele voastre si ... am aceiasi problema. Nu am timp de sex, lucrez si fac naveta 70 km/zi. Cand ajung acasa sunt deja obosita, mai gatesc ceva si la ora 22 dorm dusa.Si sotul meu e suparat.Sa pun ceasul dimineata sa sune mai devreme nu am chef.Deja ma trezesc la 5,30. Am uitat sa spun ca baiatul meu are 13 ani, deci seara nu se pune problema sa gasim timp si spatiu.Deci... Coca,
dar in we baiatul vostru nu merge la vreun film, ceva? in plus, poate ar fi bine sa renunti de 2 ori pe sapt sa zic, la gatit seara pentru momente de relaxare - nu neaparat sex, nu se poate mereu - dar conteaza si un alintat la tv sau o sedinta de glumite [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen
degeaba organizezi si stabilesti prioritati daca nu ai cu cine [bang] Al meu pleaca de dimineata la 6:30 de acasa si vine seara dupa ora 20:00. Mananca si se culca. Mai nou lucreaza si sambata, il cheama patronul la el acasa sa-i faca diverse lucrari, pe gratis, fireste. Iar eu ma impart intre servici, copil, casa, curte, 3 caini, una pisica. Si bani de menajera nu am, o chem doar la curatenie generala, de Paste si de Craciun. Week-end-ul este o munca fara sfarsit si caut sa rezolv tot ce nu s-a rezolvat in cursul saptamanii.Asa ca seara la ora 23:45 cand in sfarsit pun si eu capul pe perna chiar ca nu-mi mai arde de prestat [bang] Ingrid si Cristi 6 ani
imagineaza-ti ce fain ar fi ca una din zilele de we sa o sacrificati pt activitati placute: odihna, relaxare etc chiar nu cred ca pica cerul daca nu muncesti non stop sau daca lasi unele treburi nefacute. e pacat, sanatate si buna dispozitia nu-s pe toate drumurile si chiar nu-mi imaginez cum treburile casnice pot fi mai importante decit armonia. drept e ca eu n-am fost niciodata premianta la gospodarie (dar nici repetenta) si am intr-adevar prietene care daca nu scot covorul la scuturat o data pe luna spun ca-i cocina in casa. in conditiile astea, chiar ca nu ai timp de altele - dar e pacat, zau asa - nu merita covorul mai mult ca familia ta [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita doamnele astea se duc singure sa gateasca. ce e asa de dificil de priceput ca voi aveti casnicii normale, iar altele, cele despre care discutam, nu?
Ei, vezi, ai inteles care-i normalul, conchita...in "duel" cu mine n-ai vrut sa recunosti...[:)] Si, incet-incet incepe si subiectul sa capete contur (cam greu, dupa 20 si ceva de pagini). Inteleg deci, dupa replici masculine si feminine, ca da, oboseala nu duce decat la somn, in nici un caz la sex (pasiune), dar ca depinde de fiecare ce alege. Interesanta mi se pare ideea ca femeile n-au chef si din alte motive si-si cauta de munca, ca sa nu aiba timp/chef "oficial", cu explicatii logice...sau sunt ajutate de puturosul de sot, dar cheful nu vine neam! Concluzia mea este ca, daca cheful de sex nu exista, motivul nu-i chiar acolo unde zice lumea, decat in parte...mica. Altele-s bubele. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui conchita doamnele astea se duc singure sa gateasca. ce e asa de dificil de priceput ca voi aveti casnicii normale, iar altele, cele despre care discutam, nu?
Ei, vezi, ai inteles care-i normalul, conchita...in "duel" cu mine n-ai vrut sa recunosti...[:)] Si, incet-incet incepe si subiectul sa capete contur (cam greu, dupa 20 si ceva de pagini). Inteleg deci, dupa replici masculine si feminine, ca da, oboseala nu duce decat la somn, in nici un caz la sex (pasiune), dar ca depinde de fiecare ce alege. Interesanta mi se pare ideea ca femeile n-au chef si din alte motive si-si cauta de munca, ca sa nu aiba timp/chef "oficial", cu explicatii logice...sau sunt ajutate de puturosul de sot, dar cheful nu vine neam! Concluzia mea este ca, daca cheful de sex nu exista, motivul nu-i chiar acolo unde zice lumea, decat in parte...mica. Altele-s bubele. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[/url][foto][url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email "] Surpriza 2008[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Intr-o emisiune de-a lui Oprah s-a discutat la un moment dat ceva asemanator. Era prezentat cazul unui cuplu casatorit de cativa ani. Pentru ca sotul nu se implica mai deloc in activitatile casnice, iar sotia ducea tot greul in spate (job, gospodarie, etc), se ajunsese in situatia in care sotia refuza sistematic sa aiba relatii intime cu sotul, pentru ca simtea ca nu merita si nu are motive sa-i acorde aceasta placere/recompensa, considera ca intr-un fel isi pierde controlul si autoritatea in fata lui. Au facut terapie de cuplu si spuneau ca in prezent sunt pe calea cea buna, pentru ca ambii soti doreau sa continue casnicia. Cel mai interesant lucru mi s-a parut cand sotia a spus ca totul s-a imbunatatit in momentul in care (la sfatul consilierului de cuplu) a incercat sa nu mai detina controlul absolut in casa si i-a delegat sotului anumite responsabilitati (el a acceptat sa le preia, tot la sfatul consilierului), pe care trebuia sa-l lase sa le rezolve cum se pricepea, fara sa intervina cu critici si comentarii, dar laudandu-l cand indeplinea de bine/de rau o anumita responsabilitate asumata. Deci pana la urma exista si motivatii in subconstientul femeilor atunci cand nu vor sau nu au chef de sex, conditionate in parte de modul in care sunt ajutate si intelese de partener. In plus, cum tot intr-o emisiune Oprah am vazut, la unele femei preludiul poate sa inceapa si cu 3-4 zile inainte, prin mici gesturi de afectiune, tandrete, ajutor, etc. oferite de sot in anumite momente. Sunt femei care prefera o tactica de seductie prin "invaluire" decat una directa/brutala/sub impulsul momentului/partenerului. Asa ca da, Rufus, ai partial dreptate in ultima fraza... Si partea cea mai proasta este ca in anumite situatii se ajunge intr-un cerc vicios, in final unele femei ajung sa nu-si mai doreasca sau sa aiba repulsie pentru relatiile intime, libido-ul lor ajunge la 0, considera ca este ceva josnic sa faca sex sau ca sunt folosite doar pentru ca partenerul sa-si satisfaca placerile... Iar cu inaintarea in varsta apar uneori si modificari hormonale, care influenteaza negativ foarte mult libido-ul, pe langa modificarile corporale(complexe legate de aspectul fizic, impresia ca nu mai sunt atragatoare, etc.). Daca cititi cu atentie prima postare a autoarei topicului, spune la un moment dat "...a devenit un stres gandul ca trebuie sa nu adorm ca sa-l satisfac. nu mai este o dorinta care vine de la mine; si decat sa o fac de dragul lui, mai bine nu". Pana la urma cred ca titlul subiectului ar fi fost mai corect "Aveti chef de sex ?", iar raspunsurile si comentariile ar fi fost partial diferite fata de ce s-a scris pana acum...pentru ca pana la urma timp se (mai) gaseste, totul e sa fie si chef...din partea ambilor parteneri... Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
mariamunteanu, Este adevarat ca trebuie cautata problema si data solutia, dar astea nu se vor intampla daca unele dintre noi se umfla in pene ca niste pauni : ia uite ce pene mari si frumos colorate am ! Hihihi, ale tale sunt asa de ponosite...[:D] [alcool] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Nu s-a laudat nimeni aici cu sotul din dotare. Am vorbit strict din perspectiva noastra, ca daca ma apuc sa vb despre cate face barbatul meu, trei sferturi din forum s-ar inverzi de invidie. Cu toate acestea, sa nu crezi ca n-am experimentat oboseala, am si eu un copil si stiu ce spun. Scuze poti gasi oricand, daca vrei. Mi se pare iarasi ciudat sa spunem ca sa facem sex pentru a ne salva casnicia. Pai ce sex e asta, daca il faci din mila, frica...mai are vreo valoare? Revin si arat ca e important sa-l faceti pentru voi. Ca sa va simtiti voi bine, sa aratati mai bine...in sfarsit, nu vreau sa tin o prelegere despre beneficiile sexului, le cunoaste toata lumea. Ingrid S si Diana [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28_photo"] FILME 1 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo"] FILME 2 [/URL] [URL="http://www.dropshots.com/Ingrid28photo1"] FILME 3 [/URL] Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

,,ordinea prioritatilor.." cred ca asta-i raspunsul.Mentalitatea-i de vina ca trebuie ca ,bucataria sa straluceasca,masa pusa ..copilul verificat la teme.. Cred ca am invatat ceva, si anume... TREBUIE SA LAS DE PE UMERI TOATE ACESTE RESPONSABILITATI.Sa-mi fac timp pentru mine si de ce nu pentru sex lejer. Coca,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...