Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Prietene la bine si la greu - 28


Recommended Posts

seara buna, ma doare sufletul la povestile fetelor triste pe care le pup cu drag. Ii urez LA MULTI ANI fericiti lui Luci- sot de Lavi! Lavi, m-am tot gandit la problema ta, cea cu indemnizatia si ce as fi facut eu in locul tau, in plus de ce ai facut tu, era sa ma duc la protectia consumatorului sa vad daca acolo se poate lasa o plangere in acest sens, in audienta la primar si la o televiziune locala- poate chiar si la nivel national (un mesaj disperat de ajutor). sper insa ca sa se rezolva cat mai repede. Cuscrela [pup] am avut o noapte alba. A tot plans si i-am dat apa. Daca incercam sa ii dau laptic, lua o gura, adormit si apoi il vomita imediat. L-am tinut mult in brate, la 4 azi noapte a ajuns mama si m-a mai ajutat si ea. Azi dimineata, din nou a refuzat laptele din biberon, dar cu lingurita a papat vreo 40-50 ml. Buni si aia ca era nemancat de ieri de la 16. Cred ca renunt cateva zile la biberon si ne chinuim cu linguritele, desi e greu si pt el dimineata la 6 sa il pun in scaunel sa ii dau cu lingurita, ca la ora aia el papa si imediat mai adormea 1-2 ore. Mi se pare modificat mirosul la kk si consistenta. E mai moale, dar nu diaree. Cateva mamici mi-au zis ca refuza laptele ca ii dau eu prea mult (dimineata, la 16 si inainte de culcare). Cica la 8 luni is suficiente 2 mese de lapte pentru ei, dar bineinteles ca eu nu consider acelasi lucru. M-as baga la o analiza la kk si la un eco la stomacel, dar parca vad ca daca incep iara cu investigatiile astea dau in altele si tot incerc sa ma abitn. sper sa fie o pasa proasta si la el. Il iubesc mult mult 2-3 zile [:D] , mai ales ca de ieri zice intr-una "papapappaapapapapa"(si eu tot zic ca am copil destept ca zile multe cuvinte: apa, papa(mancare), papa (la revedere), papa(tata) [:D]). Ah... daca tot papa banana incearca sa i-o dai mai cruda asa cum zicea si Lumi si poate reusesti totusi 2-3 gurite de mar copt. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

seara buna tuturor suntem bine dar fara chef. Sunt oarecum depasita de situatie. Ieri era sa-i dau lui Mihnea pastilele pentru tata[bang][alcool][alcool][alcool][alcool] mi-a venit sa mor cand am realizat[bang][bang]. Capitolul CRA_CRA: Mihnea papa binisor, 2 mese diversificate pe zi, fara a inlocui vreuna de lapte. Am luat-o si noi la picior ( cu sustinere) si tare ne place. Stam bine in fundic fara sa ne mai dezechilibram ( asta de ceva vreme). Dam suzeta daca o cere mami si cerem lucrurile cu un marait [:D] cu ochi spre obiect apoi iar spre mami si tot asa. Lumi, sper sa merit praji... adica sa fii tot atat de multumita de firma asta ca si mine. Iesim la suc, la praji , la ceva cand te intorci... abia astept sa vad impresiile voastre despre Grecia. Noi am fost anul trecut in Creta si a fost foarte foarte frumos Andre, felicitari pentru micuta crestina si sa va bucurati sanatosi de familia voastra. Printesa aia mica a fost printesa in toata puterea cuvantului. Mami toata sexy... m-ai terminat ce bine arati!!! Ce sa mai: super mama, super femeie, super artista... numa'buna la casa omului[pup] Lyly, am regasit in pozele tale portul vechi din hania( sau kania) cu farul ala super. Se vedea din balconul dormitorului in care am stat acolo. Tare mi-a placut portul ala plin de barcute Licurici, iar citesc vesti proaste despre voi. Ufff Doamne! Pupam fetele suparate si mai ales rechinasa sa nu mai pateasca nimic. Inteleg ce spui cu nu mai stii ce sa-i dai... in locul tau as fi si eu tare bulversata... eu si fara sunt blocata la diversificare.... da la noi e simplu ca blocajul e la mine. Citind postarea 2 nu pot spune decat: off off mai mai... iar tzitzi e vinovata pentru medici... la ce o mai fi lasat D-zeu alaptatul asta ca numa' rele face!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![bang][bang][bang][bang][bang][bang][bang] citind postarea 3 spun si eu ca de la canini o fi toata treaba... ca toata lumea ma innebuneste ca aia sunt cei mai rai cand ies... saracutii copii..... oricum... nu tzitzi e vinovata lavi, scumpa de tine. bine ca e Raru ok. sa nu mai spui ca ne plictisesti, noua ne-ai lipsit... Tare rau imi pare ca iti merge rau cu banutii... macar de ar veni toata indemnizatia odata... sa stii ca faci ceva cu banutii gramada... macar la asta sa foloseasca tot chinul. Sper sa reusiti sa comunicati bine mai departe, tu cu sotul, ca greutatile astea sa nu duca la tensiuni intre voi ca si asa aveti destule pe cap. Condoleante pentru bunicul tau. te asteptam mai des Cica poate fii diareea de la dintisori... cuscri, CONDOLEANTE! Cristina, si tu? si voi? uff... cat ghinion! Pupam puiul mic si parintii ingrijotari. ALAPTEAZA!!! eu am alaptat si cand nu eram ok... e posibil sa ia si el o stare mai putin ok de la mami cica, dar iti spun din experienta proprie... mai mult decat un scaun mai moale nu are ce sa aiba... si nici asta neaparat!!! simina, bine ca e fetita vesele si umblacioasa si sanatoasa. Iti tinem pumnii sa mearga treaba cu afacerea! lavi, daca are diaree TZITZI cat cuprinde... asta tine si de foame si il tine hidratat. daca vrei neaparat medicamente atunci fabuloasa smecta... sau probiotice. Are mai mult de 5-7 scaune apoase pe zi? dar apoase??? tina, eu nici nu pot citi programari din astea... sunt peste puterile mele... sa le respect... cu atat mai putin Care e treaba cu obsesia asta a pediatrei pentru chestii care constipa si ingrasa??? probabil are exact opusul obsesiei mele care a re ca obiect obezitatea la copii diana, spor la munci si asteptam poze sa ne clatim ochii si noi, cele mai putin talentate gata, ma bag la nani ca si asa sunt pilaf/ varza/ tocanita.

Mami fericita de [copil]Mihnea [url="http://lb1f.lilypie.com/OPjGp2.png"]Mihnea creste mare[/url] (14.11.2009 ) [url="http://dn.daisypath.com/FTuGp3.png"]aniversarea nuntii[/url] [url="http://picasaweb.google.com/ionela.costel.luciu/Iunie#"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dozz laptele de capra mi l-a interzis pentru bacterii.in ziua cand am fost la cabinet ii adusese sotia un iaurt de capra.mi-a zis ca e foarte bun dar sa nu beau cat sunt gravi,alaptez si sa nu dau la bebe. din cate stiu eu,dextroza e un fel de zahar din fructe si se gaseste si in ceaiurile de bebei sau cereale.e mai putin periculoasa decat sucroza(care e zahar ). stephy,ma bucur sa te vad prin zona.spor la recuperari si la alergat dupa copii. andre ma bucur ca intre mii de ghinioane ai privit totul cu umor.sper sa te vedem in curand in zona. licuriciule m-am ingrozit de ce ati patit.traim in romania noastra eterna si vesnica.ce spui tu cu vene sparte am patit eu in bucuresti la grigore.au pus o rezidenta sa faca practica pe mine cand eram a cincea.ma operam de apendice.de atunci nu fac ananlizele decat unde stiu ca e ok.im pare rau ca ati trecut prin asta.speram ca rechinasa sa fie ok.felicitari pentru dintii fetitei. [s][s][s]la multi ani maria andreea pentru azi. la multi ani iulian si david pentru maine. sa cresteti mari ca frumosi si dulci sunteti deja.[s][s][s] lavi imi pare rau ca treci prin asta.rares poate sa faca diaree si febra pana in 38 de grade de la dintici.nu pot sa spun ca ma inteleg foarte bine cu soacra,dar ca si laura si noi ne mai imprumutam la socri si nu ne preseaza cu banii. raluci ti-am admirat feciorul care pe zi ce trece seamana mai mult cu mami. trimit si eu placinta. [mamica] de [baietel] George-Stefan (15.11.09) [url="http://picasaweb.google.com/105038517007457819848"]poze geo[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
seara buna, ma doare sufletul la povestile fetelor triste pe care le pup cu drag. Ii urez LA MULTI ANI fericiti lui Luci- sot de Lavi! Laura - no comment la faza cu spitalele, da ui asa mi-am spulberat orice gand de a veni cu broscoiul in vara asta la mare, desi stefi insista sa mergem si promite sa se ocupe el de fiu-sau in timp ce eu o sa zac ca o purica la soare. Lavi, m-am tot gandit la problema ta, cea cu indemnizatia si ce as fi facut eu in locul tau, in plus de ce ai facut tu, era sa ma duc la protectia consumatorului sa vad daca acolo se poate lasa o plangere in acest sens, in audienta la primar si la o televiziune locala- poate chiar si la nivel national (un mesaj disperat de ajutor). sper insa ca sa se rezolva cat mai repede. Cuscrela [pup] am avut o noapte alba. A tot plans si i-am dat apa. Daca incercam sa ii dau laptic, lua o gura, adormit si apoi il vomita imediat. L-am tinut mult in brate, la 4 azi noapte a ajuns mama si m-a mai ajutat si ea. Azi dimineata, din nou a refuzat laptele din biberon, dar cu lingurita a papat vreo 40-50 ml. Buni si aia ca era nemancat de ieri de la 16. Cred ca renunt cateva zile la biberon si ne chinuim cu linguritele, desi e greu si pt el dimineata la 6 sa il pun in scaunel sa ii dau cu lingurita, ca la ora aia el papa si imediat mai adormea 1-2 ore. Mi se pare modificat mirosul la kk si consistenta. E mai moale, dar nu diaree. Cateva mamici mi-au zis ca refuza laptele ca ii dau eu prea mult (dimineata, la 16 si inainte de culcare). Cica la 8 luni is suficiente 2 mese de lapte pentru ei, dar bineinteles ca eu nu consider acelasi lucru. M-as baga la o analiza la kk si la un eco la stomacel, dar parca vad ca daca incep iara cu investigatiile astea dau in altele si tot incerc sa ma abitn. sper sa fie o pasa proasta si la el. Il iubesc mult mult 2-3 zile [:D] , mai ales ca de ieri zice intr-una "papapappaapapapapa"(si eu tot zic ca am copil destept ca zile multe cuvinte: apa, papa(mancare), papa (la revedere), papa(tata) [:D]), nu ca in celelalte zile nu l-as iubi, da la noi extra iubareala da roade mereu [olala] Ah... Lavi, daca tot papa banana incearca sa i-o dai mai cruda asa cum zicea si Lumi si poate reusesti totusi 2-3 gurite de mar copt. Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper sa si reusesc sa postez ce urmeaza sa scriu [:D] (de la coada la cap ca de obicei) Tina f tare pediatra ta [pk]. Pariu ca si E-urile sunt facute pt adulti ca si Danone pt copii [:D][:D]. Dar ce fan faina este ea... asta e boala romaneasca, in loc sa mancam vegetale si fructe, bagam faina in noi... si eu greu m-am dezobisnuit de meteahna asta de a manca paine la orice masa.. si eu n-am treaba cu greutatea... No.. multe curiozitati in ce ti-a zis dr.... una peste alta important este sa ia in greutate, ca acuma nu mai sunt la varsta cand luau 1 kil pe luna [alcool]. ma intreb asa, in general despre doctori, oare chiar doar luatul in greutate ii intereseaza? aportul de minerale, vitamine etc nu? [:-/] Dozz si noi plecam in we spre Buc... as mai fi stat dar nu mai rezistam fara tati ca deja sunt 2 saptamani... dar ne vom intoarce curand, si tot il urc eu pe Iulian pe deal si o sa fac tot ce nu am reusit tura asta [:D] Lumi ce faci? ce faceti voi toti? chiar ma intrebam pe unde esti...[pup] Merci, Iulian a revenit la sentimente mai bune, papa legume cam ca inainte... tre sa ajung la Bucuresti sa-i dau si de alea verzi ca aici numai galbene i-am dat, ca n-am gasit ce altceva prin piata si am si zis sa fie dulce sa-i placa la copil [alcool] Sa stii ca si eu o amintire cu mama de la o sedinta cu parintii cand am constatat ca mama mea era cea mai frumoasa din calsa aia si era si f aranjata... Drum bun in Corfu si vacanta reusita!!! Licurici si mie imi pare drastic sa nu-i mai dai san ca sa manace de foame intensa legumele [q]. As pune pariu ca nici asa nu va fi mai entuziasmata de legume... cred ca unii sunt mai mancaciosi si altii nu, de la natura si nu poti sa-i faci din vorbe mereu, cum recomanda doctorii... Cred eu.. [:-@] Simina - felicitari pt Maya! si un [pup] ca esti si tu necajita ca si Lavi. Cristina_boc ce tari sunteti tu si Andrei! [pk][pk] stiu ca ne-ai povestit ca nu mai vrea sa pape la un mom dat dar nu stiam ca a fost asa 'groasa' situatia... in fine, important este ca va bucurati iar de [alap] Imi pare rau ca aveti si voi indigestie sau ce o fi... mi-e pediatrul mi-a spus sa alaptez copilul indiferent cum ma simt eu cu burta, si asa am facut, desi am avut in ultimele 7 luni de vreo 3 ori diverse deranjamente, ultima oara chiar f f nasol... [pup] Lavi zi-ne detalii cu dosarul ala al tau, poate ne vine vreo idee sa te ajutam cumva... [grup] Raluci este grozav Bubu cum dormiteaza el in lingurita [pk][olala][olala][olala] m-a induiosat foarte tare [pup] Licurici incisivi laterali sau canini? mai, caninii apar ultimii si muuult mai incolo [alcool]. anyway, sa-i foloseasca sanatoasa rechinasa mica si necajita [pup] mai aveam de spus, dar sper macar sa postez ce am scris... Monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ionela obsesia ta o am si eu.azi nu am inteles ce vrea.imi spune ca fi-miu e slabut din punct de vedere al graficelor [bang],dar e bine,avand in vedere ca acum 3 luni a luat fix150 gr intr-o luna.la capitolul vizic,ce copil bine proportionat.la capitolul laude pentru mine: -doamna doctor ii dau carne de 3-4 ori pe saptamana si in zilele in care nu primeste carne primeste iaurt sau branza. -foarte bine ati calculat proteinele si ce are nevoie copilul dar lui ii trebuie fier si calciu in fiecare zi(laptele meu cred ca ii ofera calciu,plus ce mai primeste din mancarica.fier ii dau picaturi.) cam atat. sunt indignata,dar nu am alt pediatru in buftea.cica asta e cea mai buna. [mamica] de [baietel] George-Stefan (15.11.09) [url="http://picasaweb.google.com/105038517007457819848"]poze geo[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang]si eu la fel de "varza, pilaf, tocanita" is, de am ajuns sa dau reply la un mesaj de al meu, pe care de fapt vroiam sa il editez [alcool]. Ma car la nani, la cosleeping , la iubareala [pk][pk]. Deja e 2 iulie, AMR 17 zileeeeeeee! Ramona [hippi], dependenta de dragostea barbatilor din viata mea: [copil][url="http://picasaweb.google.ro/DominicAndreiC/8Luni#"] DOMINIC ANDREI[/url](26/10/2009) si a lui tati Stefi[jamaica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monis, eu paine mananc doar dimineata 2 felii maxim si atat.copilul meu a inceput de o ora sa se trezeasca si sa geama in somn.banuiesc niste dinti.asa a facut cand au aparut cei 2 de jos.la ce interval apar cei de sus? [mamica] de [baietel] George-Stefan (15.11.09) [url="http://picasaweb.google.com/105038517007457819848"]poze geo[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multe lunite David, ai facut noua lunitzeeeeee. Sa fii sanatos si sa cresti mare.[pup] La cat mai multe lunitze Iuli si David. Mai ce flacai mari sunteti voi.[pup] Licuriciule cand am citit posturile tale m-a apucat[q].Degeaba avem cativa doctori cu daruire daca nu au unde profesa in conditii civilizate. Despre reactia fetitei la halat alb stiu cum e, pe Vlad si acum la 3 luni de la operatie il mai apuca.Va [pup] mult, sa nu mai tresare rechinasa. Cristina si voi ati cam tras, acum sa speram ca totul va fi bine[pup] Lavi, pe tine te imbratisez si iti zic sa mergeti mai departe, stiu este greu dar cumva va fi. [pup] pe mami si Rareshu mic. Tina 400gr. este putin la varsta asta? mie nu mi se pare, dar este parerea mea pam-pam[:D] Lili_a mai scoate si tu capul si mai spune ceva sau deja ati plecat spre Brasov? Distractie placuta [pup] Raluci ai niste baieti super iar poza din hamac este totala[pup] Dankutza noi am facut pasaportul lui Vlad, nu l-am trecut pe pasaportul nostru, nici nu stiu daca pe cele biometrice se poate trece copilul, iar cele simple nu mai sunt valabile decat un an si nu merita banii.Ptr. copii cele biometrice sunt valabile 3 ani si daca nu este cazul de divort, tutela, etc. nu trebuie sa aveti la voi decat certificatul de nastere si chitantele de plata. Nu se mai fac pasapoarte la sectiile de sector, totul se face in Iorga si sunt ghisee speciale ptr. copii la depunerea documentelor (la eliberare este deavalma) Daca va faceti acum si voi cu toate ca la bulgari nu se impune puteti sa depunti actele la ghiseul unde stati ptr. copil si aveti nevoie de CI si chitante. Am uitat sa spun ca la depunere ptr. copil trebuie sa fie ambii parinti prezenti. Nu stiu daca am reusit sa fiu coerenta[pup] Ma bag la [nani] NB mami de [copil] Vlad (29.10.2009) [url="http://picasaweb.google.com/margabirtalan/Marga?authkey=Gv1sRgCI28oZ_xzNqfnQE#"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...