Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Jocul vine cu incarcator. Restul sunt fitze...Eventual o case ca sa l protejati, vezi ca au unele si cu un soi de buzunar in care si poate tine cartrige urile.

 

Vezi ca am inteles ca acum a aparut ceva model nou cu camera foto n el si care se poate conecta la internet, daca tot ii iei ia l pe asta ca sa nu te trezesti ca vrea copilul in scurt timp pe cel nou. Raluca il cere dar ma fac deocamdata ca nu aud, ha ha.

 

Don't throw with stones if you live in a glass house.

 

corina mama Ralucai

 

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seminte de:

 

- grasita sau iarba grasa sau portulaca:

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=portulaca&item=386&category=1&subcategory=409

 

- urzica:

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=stinging%2bnettle&item=877&category=205&subcategory=262

 

- regina noptii (nu am cumparat, nu sunt sigura daca miroase ca a bunicii [:D]; ea avea alba, nu colorata; cred ca se gaseste si in alta parte, o mentionez mai mult pt. denumire):

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=nicotiana&item=1211&category=58&subcategory=109

 

- macris:

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=sorrel&item=383&category=1&subcategory=408

 

- papadii:

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=dandelions&item=951&category=205&subcategory=230

 

- patrunjel radacina:

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=arat&item=648&category=205&subcategory=265

 

- loboda (daca va tine punga [:)], eu nu am comandat; la fel, trec pt. denumire):

 

http://www.johnnyseeds.com/catalog/product.aspx?scommand=search&search=orcah&item=2709&category=1&subcategory=48

 

 

- stevie (FREE, trimiteti doar plic in plic [:)] si cititi conditiile; in functie de zona in care locuiti o plantati acum sau la toamna si mai asteptati dvs. 2 ani pana s-o mancati):

 

http://www.motherearthnews.com/Real-Food/Easy-Perennial-Salad-Greens-Patience-Dock-Sorrel.aspx

 

 

Take jid="green">oid="red">yid="navy">! (poze)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O liniste p=aici ceva de speriat!!!!! Si nici nu a inceput vacanta inca!!! Unde sunteti toate????[:D]

 

Andreea, noi i-am luat nintendo la 6 ani...pana atunci am avut leapster l-max (au jocuri pt copii 3-7 ani).

Daca nu e obisnuit cu jocurile eu te-as sfatui sa incepi cu un leapster (si cele obisnuite mai ieftine vreo $60) l-max cred ca e vreo $80 si nu merita diferenta...

 

La noi ploua, imi e somn de nu mai pot[:D]...am uitat pachetul copilului acasa[bang]...sper sa ii dea o pizza[:D]...dar am reusit sa alerg cu cainele juma de ora dupa care l-am pedepsit si l-am intors acasa, ca nu vine cand il strig[:D]

 

Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul

[cool] varsta Davidid="size1">

[foto]id="size1">

 

 

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

va salut asa din zbor ca deja intru in criza de timp. Azi am ultimul examen, ma trezii la 5 sa mai citesc (nu se pune ca nu am dormit toata noaptea cu gandul la scoala), iar la serviciu e treaba cu gramada si eu am chef de munca precum magarul de fuga [bang].

Pe 21 plec acasa. Astept intalnirea cu Lucut cu mare emotii. Vad ca nu e deloc interesat sa mai stea de vorba cu noi. Noroc ca ne tin la curent parintii cu ce mai face. Socrii ma tampesc nu alta cu ale critici. Nimic bun nu au ce spune de copilul asta. Ai mei ... sunt la extrema cealalta. Trebuie sa vad cu ochii mei cum sta treaba.

Dar analizand asa la rece (neluand in calcul cat de dor mi-a fost de el) pentru copil aceasta vacanta a fost o experienta de neuitat. Mi-a trimis mama multe poze cu el de pe unde s-au plimbat. Locuri frumoase, cu multi copii care se joaca specific varstei lor. Ieri, el si o fetita, s-au jucat timp de trei ore cu niste pestisori ce stateau intr-o galeata. De nu i-au luat la analizat, sa vada cum respira ... ii citisem eu candva despre respiratia la pesti, eh uite ca acum o pune in practica, vede pe viu. Bietii pesti pana la urma au murit, ca mai mult stateau pe afara decat in apa [:D]. dar pentru ei a fost o lectie interesanta.

Acolo parcurile sunt pline de copii, aici dau cu tunul sa gasesc cativa, "de samanta". Toti au cate ceva de facut, ba gradinita, ba bone, ba activitati extra.

Cica pe 2 iunie se planuieste o excursie pe Valea Prahovei, cu gradinita. Ma intreba mama daca il lasam. Pai da, dar in spatele autobuzului in masina proprie si personala voi fi eu [:D].

Se va face si serbare de sf. de an si trebuie sa aflam data ca nu cumva sa se suprapuna cu mersul nostru la mare.

Noi il asteptam cu o noua tzicla, ca cea veche i-a ramas cam mica. El are acum 45 inches inaltime si 24 de kg. S-a lungit mult in Ro.

In prezent posedam 6 biciclete si 2 tricilete.

 

 

 

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)

Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Binecuvantarea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun o faza tare. Am fost azi la pediatru pt vaccinuri. Deoarece sunt intre doua asigurari de sanantate si nu stiu cand intra cealalta, am intrebat dc exista vreo reducere pt cei care platesc fara sa submita claimul la asigurare. In mod normal ei au bill-uit insurance-ul aproape 500 de dolari pt 6 shots, din care eu am platit vreo 90 de dolari.

Am ramas surprins asa aud ca dc platesc de una singura ma costa 10 dolari de vaccin, da numai 10 dolari (au un program special pt vaccinuri la copii)!! Nu vad care e logica, de ce taxeaza atat de mult la insurance?

Si daca merg la Department of Health sa le fac, sunt gratis.

Tot acolo am mers si pt AC, care in mod normal costa 60 de dolari o folia si am primit acelasi tip, chiar brand (eu luam generic pana acum), gratis! Le-am dus o adeverinta a venitului (bursa mea pe care nici macar nu o mai iau incepand cu 15 mai) si asta a fost tot. Daca vreau pot sa imi pun si sterilet gratis (care costa 700 de dolari la cabinetul doctorului meu).

 

Voua vi se pare normal sa existe discordanta asta intre preturi? Care este realitatea, sau care preturi sunt mai aproape de realitate? stiu ca cei de la Department of Health sunt subventionati de stat, dar totusi...

 

Photo Album

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

 

am ajuns inapoi pe teritoriul US.. si parca am visat excursia asta.. asa repede a trecut.. si ce frumos a fost.. Andra a dat reprezentatii de dans peste tot si i-a cucerit pe toti , manca-o-ar mama pe ea de dansatoare..

drumul a fost ff obositor, parca mai obositor la intoarcere decat la plecare.. si cum am ajuns in PHX ne-a lovit caldura.. ieri cand intindeam rufele mai grosute la uscat ma uitam si nu imi venea sa cred ca mai ieri eram in RO si acum suntem inapoi..

imi pare rau ca as mai fi avut lume de intalnit, dar nu am avut cum ca a fost scurt timpul.. si inca cateva mici probleme de rezolvat, dar asta e.. bine ca a fost si atat macar, decat deloc.. bineinteles ca la plecare si la Gura Humorului si la Craiova s-a cam lasat cu ochi inlacrimati si increzatori intr-o noua revedere.. dar asta e situatia..

Andra desi la inceput era mai timida un pic, atat de mult se obisnuise sa fie inconjurata de fetze noi, incat atunci cand am mers la Craiova la soacra-mea parca era de-a casei.. oricum s-a lipit imediat de toti din familie si de colo si de colo, cu vreo 2 mici exceptii.. si-a cunoscut si verisorii si s-au pupacit, s-au jucat care cum a putut si a luat si Andra un mic carcaiash de raceala ..dar nimic grav, numai niste mucisori pe care bineinteles ca nici eu nu i-am ratat!

nici nu mai stiu ce sa povestesc.. ca dau navala peste mine episoade de pe acolo..

ce sa mai zic ca ne-am "aurit" la maxim.. au innebunit toti sa ii ia aur fetei .. si iaca acum e mai bogata cu vreo cateva grame..

cu ce ne-am mai innoit.. aaa cu un dintisor sus, incisiv lateral..

de mancat a mancat de toate.. si am obs ca e carnivora inraita fata asta.. insa pe avion nu prea a vrut sa manance: apa si san la greu.. si cred ca a mai slabit, cel putin asa a zis si George..

ce sa va mai spun: 99% din cei cu care ne-am intalnit au zis ca Andra seamana si cu noi dar are clar ALURA DE AMERICANCA ..

poze avem cred ca vreo 1500, cat a dus cardul..

 

in rest sunt in urma cu toate, dar incetul cu incetul imi revin eu!

 

 

Mihaela, mamik fericit de [copil]Andraid="pink"> - 29 martie 2008

 

Pozici

Primul anisor

Povestea americancei

Povestea noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...