Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ramona, mersi mult. Eu loc mult pentru flori nu am, ca vreau sa pun legume mai mult. Dar regina noptii e cataratoare si o pun pe gard in spate, in backyard. O sa ma duc la Home Depot dupa ce ma mut si sap rondurile pentru flori (am doar 2) si vad ce gasesc. Mi-au placut mult trandafirii aia cataratori purple de la subiectul vostru cu gradinarul si cred ca o sa indraznesc sa o rog pe Petra sa imi trimita si mie daca mai are bulbi de lacramioare. Sunt innebunita dupa mirosul de lacramioare.

 

Amami, Eric a fost la fel cu piticutul tau. Si-a dat drumul abia dupa 3,5 ani in engleza, iar acum vorbeste fluent (face 5 ani luna viitoare). Romana, chiar daca noi in casa vorbim doar romana, el noua ne raspunde in engleza. Doar daca ii zic sa vorbeasca romaneste raspunde romaneste la intrebarea respectiva si apoi muta pe engleza. Insa cu tatal meu care e aici de 1 an vorbeste doar romaneste. La vreo luna dupa ce a venit tata, a inceput sa vorbeasca si romaneste (stie ca tata nu stie engleza), iar acum vorbeste destul de bine, nu perfect gramatical, dar intelegi ce spune, poti purta o conversatie cu el.

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

4 anisori...uraaa! id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen, regina noptii nu e cataratoare. Cred ca te gindesti la zorele. Daca vrei din astea iti trimit seminte ca am. In plic, nu tre' sa le mai culeg![:D]

Mi-am luat si eu niste trandafiri cataratori. Inca nu sint mari, sa vad cum or fi cind mai cresc. Le fac poze si daca-ti plac iti trimit "cuttings" ca astia se prind usor.

 

Amami, m-am luat cu florile si am uitat sa-ti spun sa nu-ti faci griji. Asa sint copiii bilingvi.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, zorele nu vreau, multumesc mult. Regina noptii e cea care seara miroase frumos de iti vine sa dormi afara, nu? ca eu parca asa stiam ca e cataratoare, dar daca tu zici ca nu e, asa o fi.[:)]

 

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

 

Ajutati-o pe Diana!id="red">

 

Povestea nasterii!id="blue">

 

4 anisori...uraaa! id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Sinzi, ala e viburnum opulus si nu merge pe caldurile din Florida. Unele dintre plantele comandate acum sint toxice. Cala sigur este. Eu am leandru, stiu ca si ala e... De aia ziceam ca m-am gindit sa-ti spun sa te gindesti si la asta cind alegi plantele.Lume multa, oameni putini
align="right" id="quote2">Nu imi plac plantele sofisticate[:D]...imi plac cele mai salbatice asa[:I]...si daliile[:D]. Cala chiar nu e pe lista mea de favorite!!!Eu am loc de flori pe langa garduri...cam 1 metru asa...si acolo vreau sa le pun...incerc sa iau ceva care sa creasca inalt sa se vada frumos!!! Vreau si eu trandafiri cataratori?? Cat de repede cresc??? Am pus si eu niste floarea soarelui din Romania, si cresc atat de repede si frumos!!!!Acum am gasit o floare, de fapt cred ca este copac...are niste flori atat de frumoase...a mea e mica inca, dar am vazut in alte curtii ce frumos cresc!!! ASta e: http://home-and-garden.webshots.com/photo/1168456341033729912KMApWG Abia astept sa se faca asa mare!!!![:D]TRebuie sa incep sa aranjez si fata casei...ca e dezastru!!!![:D]Eu ma plictisesc...David e liber azi si o are pe prietena lui in vizita...au inchis usa la camera si nu ma lasa sa intru deloc!!! M-au amuzat cu o discutie in masina:-David tie iti e frica de rattle snakes??-Nuuuu -Mie imi este...Daca tie nu iti e asa frica...ma protejezi si pe mine!!!-Imi este frica doar daca ma musca...asa ca am sa te protejez doar 10.000 de secunde!!!![:D][:D]Cavaler baiatu' lu mama nu????[:D][:D]Uf...ce plictiseala...afara ploua...eu mananc biscuiti cu ciocolata: le petit echoler (asa se scrie???)Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul[cool] varsta Davidid="size1"> [foto]id="size1"> id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooofff, voi vorbiti de flori frumoase si mirositoare! Asa vreau si eu...Orasul asta a inceput sa ma calce pe bataturi[:D]...

 

Cred ca hormonii mei acum au inceput sa-si faca de cap. Saptamana trecuta am fost suparata o zi intreaga ca nu am gasit sa inchiriem o masina(zipcar) sa mergem si noi la padure... Al meu a inceput sa zica, ca el nu mai vrea alti copii daca asa o sa ma comport[:D] A, si by the way, nu v-am spus ca la mine in burtica creste un baietel[olala]!

 

Andreea o nastere si o recuperare usoara!

 

Corina, sa stii ca si a mea mama, cand i-am zis ca poate o sa mai vreau un bebe mai incolo, mi-a zis ca 'dar tu toata viata vrei sa schimbi scutece?' Ce are frate, am timp sa si muncesc... Dar noi sa fim sanatoase si sa avem bebelusi sanatosi[:)]

 

 

 

Mami de Amalia si 20+ [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ramona J
Felicitari Bianca pentru baiat!Carmen, sigur nu sint cataratoare.Sinzi, pai nu ai comandat pachetul de plante din linkul lui Alina de ieri? Ca acolo e si cala, de aia ziceam. Vorbim ca turcii pe aici.[:D]Lume multa, oameni putini
align="right" id="quote2">hihi...nu...eu vreau doar dalii...calele alea nu imi plac[:D]Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul[cool] varsta Davidid="size1"> [foto]id="size1"> id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E vina mea, nu stiu de ce credeam ca ai cumparat plantele alea si ma tot chinuiam sa te previn...

Mie imi plac toate buruienile[:D], cred ca nu m-am intilnit cu o floare care sa nu-mi placa. De aia vreau sa le cumpar pe toate si o sa fac un talmes-balmes in gradina. Spre disperarea sotului![:D]

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca felicitari pt baitel! Cred ca sunteti in culmea bucuriei acum, cu o fetita si un baietel.

 

Si eu vreau sa mai am copii, inca doi, o fetita si un baietel. Mi-ar placea sa am doi baieti si o fata. Mi-ar mai placea sa fie gemeni (fetita si baietel), ca sa creasca amandoi si sa am o singur anastere. Hihi, cam multe pretentii.

 

 

Photo Album

FineArt gallery

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce subiect animat legat de gradinarit. :) Hai sa-mi pun si eu niste plante macar in ghiveci sa ma conversez cu voi :) Lasati-o mai pe Sanzi ca nu vrea cale, ei ii plac daliile. :)

 

Merci fetelor pt.impresiile legat de vorbitul puiului meu. Ingrijorarea nu e doar pt.engleza ci mai ales pt.romana. Chit ca romana o vorbeste mai bine si zice mai multe ca in engl. Dar o sa mai astept pana pe la 3 ani, poate-si da drumul mai bine.

 

Bianca felicitari pt.bebe baietel din burtica. Hai ca ai ajuns la jumatatea sarcinii.

 

Philip nastere usoara si bebe sanatos si mancacios. Recuperare rapida.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...