Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Ptr arsuri de la bebe stie cineva ce as putea papa? cu Raluca parca nu a fost asa si nici atat de repede...Don't throw with stones if you live in a glass house. corina mama Ralucai http://community.webshots.com/user/corinaraluca
align="right" id="quote2">Tums a functionat perfect la mine!Adriana si Aidan - 3 aniA ticket to hell has never been funnier"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele[hia]

 

voiam sa intreb pe cine stie, de fapt ma gandeam la cele cu gradina[:p] Ramona si Sanzi, daca stiti ceva despre legea asta Banning Organic Farming & Regulating Home Gardening, HR 875 & S 425?

 

Nu stiu daca a fost aprobata sau urmeaza, sunt cam uimita de asemenea masuri, sa nu mai aiba nimeni voie sa-si planteze acasa niste morcovi s-un patrunjel?[alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Macrina, auzisem si eu despre legea asta. De fapt legi, ca-s doua. Nu cred ca au votat inca.

In forma actuala e o ineptie, dar e nevoie de un control mai bun pentru "food supply" sa descopere mai repede in viitor sursa cind mai apare o salmonella, ceva.

 

Lume multa, oameni putini

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am avut arsuri dar inteleg ca tums e recomandat.

ieri a fost prima zi acasa si-am umblat brambura, luat masa in oras cu sotul la un super restarurant, apoi ajunsi acasa, eu am dormit si el a plantat rosiile, capsunile, busuiocul in gradina. amu sa vedem ce-o iesi...

si mie imi suna buflea cunoscut...poate a mai fost pe aici?

 

philip

37weeksbabyboy

mommyandreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Macrina
Stiti ceva despre legea asta Banning Organic Farming & Regulating Home Gardening, HR 875 & S 425?
Nu stiu daca a fost aprobata sau urmeaza, sunt cam uimita de asemenea masuri, sa nu mai aiba nimeni voie sa-si planteze acasa niste morcovi s-un patrunjel?[alcool]
align="right" id="quote2">
Macrina, si eu am primit emailul asta care cica dezvaluie ce se pregateste, dar pot sa iti spun cu siguranta ca e jumatati de adevar prezentate cu scopul de a crea o perceptie deformata. E adevarat ca tendinta e sa crezi, mai ales cand par a fi date concrete si credibile, si sunt atatea semne de "broken system" in tara asta. Insa de data asta informatia e un hoax si n-am muscat ca am avut tangenta profesional cu aceasta propunere de lege. Deci HR 875 nu e nici macar lege, e propunere de modernizare a agriculturii si FDA, mai ales din punctul de vedere a food safety, cum spune si Ramona (mai ales produce traceability, dat fiind ca au fost asa multe recall pt produce), si nu are de-a face cu patrunjelul tau din gradina[:D].

Uitati aici detalii:

"Here are a few things that H.R. 875 DOES do:
*It addresses the most critical flaw in the structure of FDA by splitting it into 2 new agencies –one devoted to food safety and the other devoted to drugs and medical devices.
*It increases inspection of food processing plants, basing the frequency of inspection on the risk of the product being produced – but it does NOT make plants pay any registration fees or user fees.
*It does extend food safety agency authority to food production on farms, requiring farms to write a food safety plan and consider the critical points on that farm where food safety problems are likely to occur.
*It requires imported food to meet the same standards as food produced in the U.S.

And just as importantly, here are a few things that H.R. 875 does NOT do:
*It does not cover foods regulated by the USDA (beef, pork, poultry, lamb, catfish.)
*It does not establish a mandatory animal identification system.
*It does not regulate backyard gardens.
*It does not regulate seed.
*It does not call for new regulations for farmers markets or direct marketing arrangements.
*It does not apply to food that does not enter interstate commerce (food that is sold across state lines).
*It does not mandate any specific type of traceability for FDA-regulated foods (the bill does instruct a new food safety agency to improve traceability of foods, but specifically says that recordkeeping can be done electronically or on paper).
"

http://www.foodandwaterwatch.org/food/foodsafety/background-on-h-r-875


Cristinaid="blue">, mami de Sophia Antonia id="red"> - 1 martie 2007

Mama e gata cu scoala!id="red">

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea,bine ai venit[flo]

io is nervoasa foc,nu suge fata asta numai cand are chef[bang][bang],stie cum,credeti-ma,dar bibe e mai buuun[bang][bang] si uite asa stau agatata de pompa toata ziulica,n-am vreme sa ma plictisesc[bang][bang],ce sa fac???

 

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...