Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (185)


Recommended Posts

Fetelor va multumesc pentru gandurile bune [pup] Inca respir, cu greu dar respir [bang] aerul conditionat merge non-stop, m-am mutat pe canapea in living, aici e mai racoare, e mai aproape de aerul conditionat instalat in geamul de la bucatarie [:I] Sotu nu se plange, abia reusea sa doarma din cauza sforaiturilor mele [:I], l-am lasat singur in pat cu perna mea de gravida care-i place la nebunie. L-am amenintat ca o dau dupa ce nasc [:D].....nici nu vrea sa auda [:D][:D][:D] Sper sa se termine cu caldurile astea ca nu mai rezist, picioarele mele arata ca doi pepeni, abia calc, m-am umflat toata, maini, picioare, fata, arat ca un monstru [bang][bang] Am o stare de moleseala, dorm toata ziua, n-am pofta de mancare [bang] si uite asa ma "tarasc" de pe o zi pe alta, mai tai cate o zi din calendar si ma rog sa ajung la 36-37 de saptamani. http://community.webshots.com/user/Dragaica Graviduta fericita [gravired] 33+ de [baietel]Tudor Sébastian si [baietel] Félix Alexandru AMR 3 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dragaica, I feel for you, bine macar ca aveti aer conditionat! si pt celelate fete carora nu le prieste caldura! Sa indraznesc sa scriu ca mi-mi place caldura???? Just give me water and sunscreen! Cred ca din zecile de persoane cu care am vb, doar una mi-a mai declarat asta, o aglofona! probabil ca e si ea o slabanoaga cu circulatie perifirica proasta, careia daca i se pune mai tare arerul conditionat intr-o camera ii ingheata picioarele si rinichii! Nu radeti, eu acuma 2 saptamani eram cu geaca de primavara la lucru, ca sefa-mea avea audit si era stresata si cred ca ne-a bagat 15 grade...oaaa! Dar e adevarat ca o piscina prinde bine! Ma rog, la 30 grade, nu prea suna a invitatie :), dar eu am fost ieri la cea publica din NDG, si iesind am vazut o dama cu cosuri mari, sau niste leziuni, dumnezeu stie ce-o fi fost, pe brat... mi s-a facut piela de gaina si mi-am spalat cu sapun ca am zis ca mi se jupoaie pielea acasa! concluzia e ca - nu ma mai intorc acolo! Oana Gabriela, Am salvat linkul tau, cred ca e foooarte interesant. Tocmai ce vroiam sa imparatesc cu voi...sau sa va intreb... de ce nu se gasesc deo spray-uri pt femei in Canada? Mie tocmai mi s-a gatat stocul de 2 ani de Nivea spray. Si am gasit doar un spray, Secret, si scria mare pe el, clorhidrat de aluminiu... sper ca am scris corect...asa ca m-am gandit, ce naiba, ma dau cu aluminiu pe la sub-brat? (recunosc ca nu am citit nidiodata eticheta de Nivea, era cel mai eficient dintre toate ce le incercasem in Ro, si cu el am ramas) Si am luat un deo lichid, se sprayeaza, Crystal, fara aluminiu, fara parabeni, cu saruri minerale care impiedeica formarea bacteriilor...si pe desupra, mai este si eficient! Noi il avem in catalogul ce-l distrbuim doctorilor peste tot in Canada, asa am ajuns sa cunosc produsul: http://www.thecrystal.com/ Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am trimis ca sa nu pierd! in rest, in weekend am o petrecere in fiecare zi incepand de maine (in Ontarioooo), sambata isi lanseaza o pietena de-a mea propriul business (DACA VRETI THAI YOGA MASSAGE sau TECHNIQUES DE BIEN ETRE in NDG, MASAJ PT FEMEI INSARCINATE, sa-mi spuneti, eu am fost si e tare priceputa, e un ghem de femeie energica), iar duminica e petrecere de la revedere pt o prietena ce paraseste canada... si mai incercam sa inchirem apartamentul si sa ne gasim ceva pt noi... asa-i ca atunci cand se intampla - s eintampla toate deodata??? Nu stabilim o intalnire la un AQUA PARK? :) Sa aveti un weekend frumos si racoritor! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ionela, eu folosesc asta: (primul, Jason) http://www.jason-natural.com/products/deodorants.php il cumpar de la Loblaws, dar peste zi mai suplimesc cu servetele umide, pentru ca nu face fata la caldura ca si ceilalti deo, cu parabeni:(( lui barbatu-meu i-am cumparat ceva de la Lise Walltier, tot fara parabeni (cel putin pe eticheta) de unde ai cumparat Crystal? http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, de la jean coutu am cumparat Crystal. E bun si pt barbati si pt femei. Uite ca de "Jason" nici nu am stiut - notat! In seara asta am decoperit linkul de mai jos, destul de acid/sarcatic, dar adevarat in multe cazuri :) : http://www.tomifobia.com/ricky_blue.html in seara asta imi editez toate raspunsurile :) CE STITI DE BEACONFIELD? ne-ar tenta... Tocmai am citit de bulgarul ce si-a ucis familia, in rest nu prea reusesc sa gasesc nimic la subiectul criminalitate... in afara de condus pe highway 40, am vazut accidentul de acum 2 zile, intre cele 2 camioane...uf, am vazut cum incercau sa-l resusciteze omul ce a murit pana la urma... am gasit si eu cu ce sa inchei... Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ione - cred ca ai editat din nou - dar daca mai treci prin Calgary sa dai neaparat o strigare - poate ne vedem. Aici nu am prietene carora sa le placa DC-ul. N-au timp nici sa respire daramite sa mai scrie si pe DC. si ca tot vorbeam de prietenii - credeam ca aici scap de faza cu amalibitatile si schimburile de farfurii dintre vecini. IOC. tocmai ce am facut la repezeala un chec cu rahat si l-am trimis pe sot cu cateva felioare sa inapoieze o farfurie unei vecine, putin cam insistenta, care ne-a adus zilele trecute o prajitura. Dragut - nu pot sa zic - dar nu-mi placeau amabilitatile intre vecini nici in tara - aici nici atat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

IONE nu sunt eu poate cea mai nimerita sa-ti daufaturi de Beaconsfield, insa cunosc pe cineva care a stat si au fost tare multumiti. Ajungi repede cu trenul in centru, vecini calmi.Imprejurimi faine. De ce nu?! Cei care au plecat, au plecat caci si-au cumparat casa parca pe Insula Surorilor, nu stiu sigur, undeva pe o "ila" unde nu sunt case mai putin de 400000.[alcool][bang] ANDREEA, mult a fost, putin mai este! Curaj
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...