Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (185)


Recommended Posts

Eu am avut dificultati la o toneta de inghetata [bang] Ma intreba ala daca vreau glace sau creme glace'e, daca vreau la cornet, mica, mare, in ce fel, si atata m-a ametit cu optiunile incat nu mai stiu ce i-am zis, si iata-l ca se apuca sa imi puna intr-o de-aia de plastic, eu am zis ca vreau in cornet, el cica m-a intrebat si n-am zis cornet... dar nu ne intelegeam, el vroia sa imi puna bula de-aia in cornet, eu vroiam inghetata de-aia modelata, stiti, de-aia la maneta, si imi venea sa ii dau cu inghetata in cap, mai ales ca nu mai stiam cat costa dracovenia, la atatea optiuni .... Dragaica - uite ca s-a racorit! Eu atata m-am zvarcolit azi-noapte, chiar la tine ma gandeam... Eu am avut ambele sarcini vara, le-am simtit din plin, cu 25 de kile + si nascut la sfarsitul lui august.... O placere, ce mai....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zavalita eu sunt din generatia lui casto sau castoc! [:D] Chiar n-am mai auzit demult termenul. Si eu aveam job in centru si toata ziua plang dupa el. Dupa concediul asta de maternitate ma intorc inapoi la birou, si daca ma mai vedeti ca accept sa lucrez de-acasa sa-mi dati cu ceva in cap, ok? Parca vad ca intoarsa la birou incep sa regret viata mea mult mai usoara de acasa. Mikion bine ai revenit! Chiar ma intrebam daca ai ajuns cu bine inapoi. Anka aia la maneta se cheama creme glacée molle [:D] Si mie mi-a luat ceva pana am invatat. Cornetul e tot cornet. Eu tot ziceam glace ca-n frantuzeste si toti se uitau la mine stramb. Si mie la inceput mi-era frica sa merg sa cumpar ceva la fast food ca incepeau sa ma ameteasca cu ce vreau si cum vreau, nu mai intelegeam nimic. [alcool][:D]
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] -DPN 15.02.2011 [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20love%20DC&page=2"]Victoria (des.1)[/url], fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza Canadiencele mele dragi [flo] MULTZUMESC din suflet tuturor celor care m-au tras de urechi sa ies din "butoiul cu melancolie" si de-asemenea tuturor celor care au votat "capodoperele" comune cu zanisoare (ale mele si ale lui Gabisor) de la concursul "I Love DC" [flo][flo][flo] Ce mai facem noi? Nimic nou... Acum sunt cu prunca acasa (ca e in vacantza)... si caut job-uri pe calcu... da' e "subtzire" tare piatza... adica mai nimic... Situatzia economica e cam "under the water"... La omul meu la servici au fost din nou restructurari si a trebuit sa-si gaseasca alt job (tot pe intern, dar in alt grup) si are acum o gramada de lucruri de invatzat si de rezolvat in acelasi timp... E foarte-foarte-foarte aglomerat si stresat. Colegii lui, din fosta grupa (care s-a desfiintzat complet) in 6 luni sunt pusi pe liber (daca nu-si gasesc ceva intre timp). Se estimeaza ca anul acesta vor "lasa la vatra" cam intre 1000 si 2000 de oameni world-wide... In Canada (la aceeasi companie) inca nu a gasit nimic... dar nu ne pierdem sperantza. Anul acesta nu cred ca avem vreo sansa dar poate la anul... cine stie. Eu sunt trista pt ca imi este DOR DE MAMA. Mama a plecat in 19 iunie si... nu mai vrea sa vina... I-a placut f mult la noi... si de noi [:D] (asa spune ea), si acum ii este F GREU sa se re-adapteze la (mizeriile din) Ro. Cu toate acestea imi spune ca ea acolo s-a nascut si acolo TREBUIE ea sa traiasca... Uffff... Mi-as fii dorit sa mai vina pe la noi - mai ales ca acum Gabisor e mai mare si cata-cat mai intzelegatoare/rezonabila si muuuuult mai potolita (adica mai ai cu cine discuta [:D]) Ai avut dreptate Doina draga - cand cu vreo 3-4 ani in urma - mi-ai spus sa mai stept un picutz catziva anisori si sa vad ce fata cuminte o sa am... Se pare ca vorbele tale se adeveresc [flo] Multzumesc [flo] Apopo de Gabisor... intr-un an a crescut 9cm! Ieri - cand a implinit 6 anisori - am masurat-o la tocul usii si ne-am tot minunat ce inalta s-a facut. Drept este ca de-a lungul anului trecut mama i-a tot prelungit pantalonasii si manecutzele (a impletit "prelungiri" din lanica/fir acrylic cu aprox aceeasi nuantza ca hainutzele care ramaneau mici "vazand cu ochii") Oana draga mea - multzumesc pt urari [pup] Itzi mai amintesti ce micutza era cand ai vazut-o prima data? Doamne ce trece timpul! Nici nu-mi vine sa cred ca acum capsorul ei aproape ca e la umarul meu... cand a venit pe lume avea doar 45cm si 2,685kg... fantastic... parca era ieri... Doresc sa urez si eu "La Multzi Ani!" cu mult noroc si fericire, cu dragoste si sanatate tuturor sarbatoritzilor Sa va dea bunul Dumnezeu numai bucurii si impliniri! Dragaica - itzi doresc o nastere usoara si bebelushi sanatosi si mancaciosi! Dragele mele dragi - promit ca in acest weekend sa vizionez si eu pozele de pe contul nostru comun, sa citesc ce atzi mai scris de-a lungul timpului si sa revin. Am sa ma stradui sa tzin pasul cu voi [:D] baremi sa citesc chiar daca nu apuc sa si scriu. Trebuie sa marturisesc cu parere de rau ca de multe ori v-am "pierdut" pe traseu... doar din lipsa de timp... dar a-tzi fost intotdeauna in sufletul meu si m-am gandit cu drag la voi [flo] Un weekend fain va doresc cu mult soare si cer senin [pup] Lorelai As a woman, I have no country As a woman, I want no country As a woman, my country is the whole world. Virginia Woolf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lorelai, ma bucur sa te vad, macar virtual [flo][flo][flo][pup] Inca odata "La multi ani!" pentru Gabisor [s][s], sa va traisca si sa va bucurati de ea [pup] Imi duc f.bine aminte de micul bot cu ochi si mai ales de bucuria parintilor cind o priveau [olala] Penru cei nostalgici, Joan Baez da un concert la Montreal pe 15 oct la Teatre St-Denis. http://www.montrealgazette.com/entertainment/Joan+Baez+stops+Montreal+October/3237502/story.html Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna si de la noi !! Am ajuns si noi acasa (wauu, acum e acasa aici in Ca) dupa 3 sapt. de plimbareala prin Ro, Bulgaria. A fost frumos, dar din pacate a trecut prea repede. Am gasit o Romanie mult mai saraca decat acum 3 ani, si concluzia noastra a fost ca am luat o decizie buna cand am plecat. Ne-am simtit bine toti 4, copiii au declarat ca pe primul loc e vacanta in Ro[:D], vacanta in Cuba a ajuns pe locul doi. In rest, a fost o vacanta amestecata, si cu bune si mai putin bune. Acum incercam sa ne intram in ritm, copiii s-au trezit ieri la 3 dimineata, si azi la 5. Poate maine am noroc sa se trezeasca la 7. Ma duc la copii ca au construit un restaurant si un aeroport in subsol.[:D] Un weekend placut, Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramona75 si ca tot vorbeam de prietenii - credeam ca aici scap de faza cu amalibitatile si schimburile de farfurii dintre vecini. IOC. tocmai ce am facut la repezeala un chec cu rahat si l-am trimis pe sot cu cateva felioare sa inapoieze o farfurie unei vecine, putin cam insistenta, care ne-a adus zilele trecute o prajitura. Dragut - nu pot sa zic - dar nu-mi placeau amabilitatile intre vecini nici in tara - aici nici atat.
Why not ? Eu in Romania am avut "vecini" care cel mult ar fi aruncat cu farfuria de la balcon dupa mine ca le-am luat locul de parcare, daramite sa-mi dea prajitura. Iar aici mi s-au parut toti genul "mind his own business" ca la inceput mi se parea ca sunt izolata. De cand s-au inmultit copiii in cartier relatiile s-au incalzit, facem "schimb" de prajituri, gratare, cadouri gen Dollarama intre copii,ba chiar cu o zi inainte sa plec a venit o vecina sa-mi ceara doua rosii ca aveau party si ei nu aveau (tipul e alergic la rosii), atunci am zis, clar, i-am dat pe brazda !!! Pe scurt, eu nu vad nimic rau in asta, mi se pare o forma de socializare "gustoasa". Dar e clar si o chestie pur personala. Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cris1511
Zavalita, bicarbonat de sodiu = baking soda = bicarbonate de soude Am mai auzit de varianta sa te speli cu bicarbonat de sodiu, cica neutralizeaza formarea bacteriilor, care dau mirosul neplacut de transpiratie. Sincer, nu am incercat, dar zicea o colega, ca functioneaza. Aici eu mi-am luat Ombra, care cica e fabricat in Germania, dar tot nu face fata. Nu e antiperspirant, deci e normal sa transpir, chiar daca il folosesc, dar cum sa fac cu mirosul. Cred ca o sa incerc spalaturile cu bicarbonat, dimineata. http://www.ombraproducts.com/index.php?show=products&key=idCategory&id=114 Am observat si eu ca deodorantele barbatesti nu au aluminiu...zau ca o sa incep sa il folosesc pe al lui barbata-meu [:)]
Dap, eu am folosit bicarbonatul in adolescenta si are efect, in sensul ca nu mai e miros. Dezavantaj: Pateaza hainele !!!!! Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamaana
noi 'schimbam' prajituri si chiar mancare cu vecina, dar nu se pune ca e bona fetelor. o data m-am simtit ca in ro cand mi-a batut vecina din partea cealalta la usa ca nu mai are usturoi [:)]
[flo] deci nu sunt singura Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...