Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (185)


Recommended Posts

Mqqm, vad ca am ramas in urma cu stirile, care cuscra, de la fata or de la baiat ? Si visin de plantat de unde ai cumparat, ca uite ca n-ar fi o idee rea si pt hectarul meu de gradina, care la ora actuala e cam chel...in afara de playgrounds si iarba, 3 braduti in varful dealului si 3-4 iepuri, nica ! Bagat la cap ideea cu La Romana, acum sunt in cautare de bilete ! Delphin, nici mie nu mi-a fost usor sa-mi las puisorii sa plece, dar cu renovarile masive din casa, saracutzii nu ar fi avut parte ijn Canada de plimbari in parc, mers la mare, la munte, la tara, asa ca am ales varianta asta. Uneori cand ii sun sunt asa de ocupati ca pleaca nu-stiu pe unde, ca abia au timp sa-mi zica 2 vorbe . Si ma bucur pt ei, in timp ce eu ma-ntorc la varuit-frecat-curatat-plantat. Alina023, am citit ca vii si tu incoace, pe cand ? Simi, eu am sarbatorit cu Iulik prin munca : aseara am dat pe pereti cu primer, azi dimineata am terminat de vopsit master bedroom iar dupa pranz camera Ioanei. Poate spre seara apucam si focurile de artficii ! Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Laurajr, pentru all inclusive, inainte de a cumpara biletele, arunca un ochi si pe www.beatmyquote.ca Noi am luat bilete anul trecut de la ei si ne-au oferit cu vreo 70 de cad mai putin decat ceea ce gasisem eu pe itravel2000; nu e cine stie ce deal dar mai salvezi ceva banuti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Erika! cum a iesit tortul? tot vorbind de visine, ce ferme exista pe aici prin imprejurimi? imi puteti da un nume de ferma ok? tot citeam candva despre asta pe sezatoare, dar n-am salvat linkurile. m-ar interesa in special fructele. azi am facut 4 ani de casatoreala, un chin ce mai![:D]. poate ajungem in port sa vedem stele verzi de ziua noastra si a canadei[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si multumim maxim pentru urarile Erika! [olala][pup] Am trecut bacul cu felicitari [pk] Aici [url="http://picasaweb.google.com/ankalaura/Papa#5489282974783039938"]o bucatica[/url] din tortul care mi-a dat asa emotii. Decorul l-am facut cam in graba... Interiorul a fost cu 4 straturi de blat alb si de ciocolata, si cu trei creme, una de ciocolata si doua de banane. Si insiropat pe ici pe colo. La fruze nu am mai prea avut rabdare, trebuia sa mai pensulez ceva ceva la ele, sa nu se rupa cand le-am desfacut, dar nu mai aveam nici timp si nici rabdare. Copiii s-au distrat grozav - ne-a prins ceva ploaie, dar bilantul per total a fost fara stropi. Erika a primit cadouri super, abia astept sa le desfacem azi de tot si sa le studiem in amanunt, ca aseara am ajuns acasa pe la 12 noaptea... De azi incep sa ma gandesc ce tort o sa ii fac Elizei luna viitoare. Imi trebuie martipan. Aveti ceva experiente cu diverse marci? Bineinteles ca pana atunci o sa visez de cateva ori ca pic la bac... Cu cartea a ramas tot asa. Cica sa ma duc in Romania sa cer alta sau sa fac cuiva o imputernicire. Ma mai gandesc. Deocamdata nu mai pot sa fac decat tranzactiile securizate direct din cont, nimic altceva pe net si plasticul pot sa-l arunc. Aia e. Bineinteles ca amandoua figurile mele s-au trezit la 7 jumate [bang] Eu as mai fi dormit vreun ceas macar.... ZAVALITA - multi ani fericiti si de acum inainte! Ma duc acum sa intru in priza, zici ca au trecut turcii pe la noi prin casa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zavalita multi ani inainte fericiti! Anka vad ca ai trecut bacul cu brio! [:D] 7.30? Parfum si floare rara... al meu daca doarme mai mult de 5.30 mai nou sunt cea mai fericita. Si chiar 6 e OK. Daca il culc mai tarziu se scoala si mai devreme si mai nervos. Sunt zombie permanent, mai ales ca acum am o oboseala in mine.... Noroc ca lucrez de-acasa si mai trag un pui de somn in timpul programului. [nani]
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] -DPN 15.02.2011 Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ankalaura, La multi ani pentru bebelusa! [s] Sa aveti parte de multe bucurii impreuna! Wow, ce tort minunat! [pofta] Am si eu cosmaruri cu scoala, la mine visul obisnuit e ca e sfarsit de an si n-am note si stiu ca ma asculta, dar nu stiu ce am avut de invatat... oare de ce ne chinuie scoala si in ziua de azi? [:D] zavalita, La multi ani fericiti inainte! [flo] Cum ati sarbatorit? Doloress, ce draguta ai fost cu somnul in timpul programului... parca te si vad [:-)))] khristin, tare faine pozele de la waterpark, si copiii sunt atat de draguti si cretofolini! Iar tu parca tot intineresti, asa ceva...! Noi aseara am fost la Fort George in Niagara on the Lake, a fost muzica veche englezeasca, scotiana si irlandeza, mancare, costume, lume multa, ne-am jucat, am dansat si ne-am distrat si desigur ca la sfarsit ne-am bucurat de niste artificii fantastice! Tare bine a fost, n-as mai fi plecat...
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am bagat la cap asta cu Puerto Plata! Diana, Cum ai rezolvat cu gradi? Laurajr, Spor! Donia, Anka, Semn cu plouat in gura... mie tot nu-mi ies pe mozilla :) Zavalita, si sarbatoritilor: Je vous sohauhaite tout le bonheur du monde, cum zice la chanson: http://www.youtube.com/watch?v=Z1H_UxE60xE azi mi-am schimbat si eu permisul de Alberta, dar cum nu l-am dat acolo decat in Jul 2009 si apoi ne-am mutat aici in august, si aveam doar 3 luni in care puteam sa conduc, mi-a dat acuma un probatoire si mi-a recunoscut 4 luni... puf... cica imi trebuie dovada din Calgary pt permisul meu din Romania din 2004... asa ca tre sa scriu scrisoare la serviciul de investigatii speciale sa-mi trimeata hartia... pt ca registrary din Alberta mi-a luat permisul de Romania, dar nu emite dovezi decat pt permise emise in Alberta...v-am incurcat...eh, nu e mare branza, dar ai voie la puncte mai putine la probatoire asta... om vedea - nici nu stiu cate puncte si pt ce se dau aici... o sa ma uit pe net! in rest, visez la Caraibe si plec in Romania la sf lui august; parca ar fi nebunie, dar mi-e dor totusi sa ma duc la Marea Neagra, chiar daca ar fi cateva zile.. nu stiu daca se merita sa pierd 2 zile pe tren din cele 14 pt care le am de petrecut in Ro?! sa aveti un weekend frumoooos! Ione
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka pai Ionee din Timisoara, cu autocarul ar face vreo 3 zile [:D] Ione IMHO am fost la mare acum vreo 3 ani si am regretat amarnic, acuma depinde si in ce statiune te duci. Eu am fost la Costinesti ca speram sa gasesc Costinestiul meu de acum 15 ani. Yeah....right, numai manele, servicii proaste si scumpe, am fost vreo 2 zile la Mamaia si mi-a placut mai mult insa acolo s-a plictisit barabte-meu ca erau numai familii cu copii si noi pe vremea aia n-aveam, voiam distractii. Deci nu stiu ce sa zic, trebuie sa-ti alegi statiunea cu grija. Donia suna bine unde ati fost voi... Noi am fost in Centre de la Nature din Laval, merci Monicuta pentru pont! Asa a invatat si Patrick cum arata porcu [:D] SI a strigat si toata ziua POCU! POCU !
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] -DPN 15.02.2011 Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...