Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Multumesc pentru felicitarile de ziua Antoniei si va trimit la fiecare cite o [flo] si un [pup] In final i-am luat 3 rochite tare chic de la Zara, un set de pat (complet) f.frumos de la Linen Chest si un binoclu mai profesionist. Am fost in pana de idei si cum copilul a refuzat sa ne ajute, am improvizat [:D]. Azi am sarbatorit in familie (cu tort si sampanie). Peste 2 saptamini are petrecera cu copiii. Ange, La multi ani pentru Robert [s][s] Sa creasca mare, sanatos si sa aiba mult noroc [flo] Pucku, felicitari [flo] Iti doresc o sarcina usoara si un bebelus sanatos si mincaios [bibe] Dana, sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos [pk] Carmen, bine ati ajuns sanatosi si sa va faceti o viata asa cum doriti [flo] Simonna, sanatate si sa te faci repede bine [pup] Eu nu pot veni la intilnire vinerea asta [bang] Simi, ma bucur ca sinteti multumiti de cursul de inot. Noi sintem la a doua runda si cred ca vom continua si la toamna. Acum ii cautam instructor de tenis... mQQm, nu mai stiu mare lucru de familia respectiva. Eu nu ii cunosc personal, iar persoana caruia i-am dat banii mi-a spus ca tatal copiilor este complet socat iar copiii vor pleca (daca nu au plecat deja) in Romania la bunici. In plus nu pot face mai nimic pentru ca un avocat costa enorm si nu au mijloacele sa se lupte cu un sistem intreg. Am inteles ca mamica respectiva era bolnava de inima si cind a fost la urgenta nu i-au acordat atentia necesara. Din pacate un caz destul de frecvent in zilele noastre [bang] Lorelai, succes la invatat si multi [pup] lui Gabisor Daca am mai uitat pe cineva imi cer scuze [asia] Oana, mama lui Antonia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cge, tare m-a distrat concluzia lui Victor, auzi, cica n-ati facut-o pe Anca din dragoste ca el n-a vazut !!! Si mi-a placut si cum ti-a explicat el ca s-a gandit la cadoul pt tine. Diana2007 felicitari pt examene, ce mamica harnicutza esti…bebe deja va fi invatat cand va iesi din burtica …si deci asa, tu n-ai puti [:D]???? Mai sa fie… Bebeii daca-mi amintesc eu bine, se intorc cam in ultima luna de sarcina, pana atunci, cat incap, se harjonesc in burtica mamei. Mamaana, te invidiez pt musafirul avut sambata, ca Lollypop la noi la tara nu vrea sa vie, nici daca il imbiem cu carnati ! Despre ce purcei vorbiti voi acolo? Ana, multumim de teste, eu de abia astept sa le faca Ioana, ea de-abia asteapta sa se joace afara ; asta zic si eu impartirea a sarcinilor! Dana Podeanu, LMA sotului tau! Daca tot pregatesti petreceri asa de mari, si cu mancare buna, te-ai gandit sa-ti faci o mica firma de catering ? Tu cum te mai simti ? Maru, da’ ce ma bucur eu ca au luat viza ai tai, poate ii iau sub papuc pe-ai mei copii, ca noua ni se urca-n cap demult!!! In alta ordine de idei, ti-a pus Dzeu mana-n cap cu braces-urile, auzi cica urmeaza brose…oare la cat timp vor trebui schimbate? Ange, sa-ti traiasca baiatul ! Ce tema are petrecerea ? Ai zis ca vrei sa te intorci la scoala ? Si cu gradinita ce faci ? Mikiion, felicitari pt interviu, cand mai ai cu cei de la HR fii mereu in garda, ca ei zambesc si tu te relaxezi si ei iti arunca o intrerbare si te prind nepregatit ! Iar cu checul nu-I nimic, las ca-l faci altadata … Donia, cred ca azi a fost ziua Roxanei ??? Oricum, parca e zilele astea , nu? Ii dorim LMA si sa fie mereu o printesa! Ontario, noi din pacate pe 7 iunie nu putem veni ca Ioana are fix in miezul zilei demo de sf de an la gym...si vaz ca voi vreti la resto, eu decat sa fug printre scaune dupa plozi, prefer la aer liber, sa-si puna nisip in cap in voie... Simonna, daca te concsoleaza cu ceva si David e racit, ii curge nasul si tipa prin casa : Nasuuuu! Si instant 3 perechi de maini sar sa-l stearga... Montreal, ce pacat ca va intalniti vineri, ca eu vin cu familia restransa sambata in vizita sin e-am fi putut vedea…ramane sa va admir in poze momentan ! Noi ne-am luat camera la Hyat si duminica mergem la muzeu sa vada Ioana expozitia cu Titanicul iar spre seara ne intoarcem acasa. Puteti san e recomandati ce-am putea vizita in timpul ramas disponibil ? Adica prin centru mai exact, ca am lasa masina de sambata in parcare si am mai lua cand plecam spre casa . Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi ! Laura ,Ioana Nazdravana si David Fermecatoru'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, poate ajungeti la : http://www.chateauramezay.qc.ca/fra/nouvelles.htm E tot in centru. Daca e frumos, puteti incerca plimbare cu vaporul pe St Laurent. Mergeti cateva statii cu metroul de la Titanic pana la vapor. E frumoasa expozitia cu Titanicul, lui Victor i-a placut f. mult. Cristina, mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pucku, felicitari![pup] Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos! Ne inmultim, ne imultim, sint curioasa care e urmatoarea graviduta... Laura, simbata eu sint toata ziua la cursuri, am doua dimineata si unul la prinz (recuperare de dupa greva[bang]), cit despre Montreal acum imi dau seama ca nu stiu ce sa-ti spun sa vizitezi. Si tot acum imi dau seama ca nu e in regula...[:I] Dar despre ce Titanic vorbesti, ca eu habar nu am... exact ce spuneam de altfel in rindurile de mai sus. Oricum, iti doresc o zi frumoasa! Eu sint pina la 3 pe la metrou McGill (cu pauza de masa de la 11.30 la 12.15), iar dupa 3 la Berri... daca aveti drum pe acolo, as putea iesi macar sa va vad, sa va salut... Cge, amanunte despre Titanic si cit tine... please! Atit, ca-mi pica ochii in gura de oboseala si de somn...
CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura stai ca n-ai de ce sa ma feliciti, tocmai spuneam cum m-au prins pe picior gresit....Eu azi am ajuns la concluzia ca o sa dureze cateva luni pana o sa gasesc ceva convenabil. Asta e , daca m-am trezit eu in timpul crizei sa termin scoala.Pana una alta acumulez experiente la interviuri.... Si incep sa cred ca o sa-mi caut ceva, de supravietuire pana una alta. pucku felicitari !!! Hai da mai multe amanunte.... pe cand o sa ai bebe-ul in brate.. Laura, pacat ca sambata suntem invitati la o zi de nastere, ca veneam sa va vedem. M-am uitat unde e hotelul, la Place des Arts. Daca ai vreme frumoasa, ai vechiul port si vechiul Montreal la doi pasi. Adica nu chiar doi pasi, vreo 15 minute de mers. O sa iei o harta de la hotel si o sa ajungi relativ usor. Sau imprima asta. http://maps.google.ca/maps?hl=fr&q=hyat&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl Si aici brosura oficiala: http://www.vieux.montreal.qc.ca/mus_attr/pdf/attr_09a.pdf E aici muzeul de stiinte: http://www.centredessciencesdemontreal.com/en/index.htm Are si filme IMAX si acum ruleaza unul despre Oceane. http://www.centredessciencesdemontreal.com/underthesea/index.html Iar daca vremea e tot frumoasa puteti sa urcati sus pe Mont-Royal.Dar cred ca pentru asta va trebuie masina. Eventual la plecare. Cum vine sa vada Titanicul banuiesc ca o intereseaza marile. Noroc de tine ca am aflat si eu de expozitie, ca eu nu stiam de ce in centrul acela comercial era o bucata de metal expusa..... Mi-ai dat o idee cum sa consum timpul. editez: Nelia e la centrul Eton :http://www.expotitanic.ca/tarifsfr.php Carmen am uitat sa spun ca imi pare bine ca ati calatorit cu nemtii[:D]
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am priceput de unde stiti voi ca pucku a pus de bebe, dar va cred pe cuvant. Felicitari, daca-i pe-asa. Vedeti, va faceati probleme cu stafeta! Una mare dilema: cum aflu eu un email de-al cuiva sus si tare la Zara in canada? Ca am o lupta de dus cu ei, tocmai m-au pierdut de clienta. Forever! Donia, hai ca pana in Mississauga viu, nu mai e mult de la Hamilton.[:D] Mamaana, pai iti aratau burtile porcilor, ca ele au asociat cumva locul de baterie cu faptul ca am si eu ceva in burta. Acu' nu stiu daca ar trebui sa pui niste purcelusi acolo, sau se asteapta ele ca eu am baterii in burta, dunno, da le asociaza bine.[:D] laurajr, mai zi de cateva ori cuvantul magic si ma vezi, cu musiu BH dupa mine acolo. Porcii sunt doua jucarele pe care vroiau fetele mamaanei sa mi le dea cand am plecat de le ele. [:-)))] Wow ce fain si pe noi ne-ar tenta titanicul. Abia astept sa va intoarceti cu un review. Ce faceti in weekendul lung? Eu am un dor de duca, da' asta al meu e cu mistria in buzunaru' de la piept si weather network e de-o parere cu el, asa ca... Pup!
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, merci de felicitari ptr sotz [pup][pup] si le intorc si eu pentru...Robert, Antonia si Roxana (de Donia). Sa va traiasca copilasii si sa aveti numai impliniri de pe urma lor. Felicitari si tie Pucku daca am inteles si eu bine din atitea emoticoane. Gata, s-a predat stafeta. Who's next? Laura sunt bine, merci de intrebare. Adica cred ca pina la urmatoarea vizita la doctor cind imi mai descopera ceva [bang]. marti merg la mamo si ecografie , in august ma voi opera la genunchi (uite ca n-am scapat- dar doctorul a zis ca am luat o decizie inteleapta in februarie) si la endocrinolog merg din nou in octombrie la control. In rest sanatoasa tun[:D] In principiu ajung si eu miine, copiii insa sunt in conge si nu vreau sa-i iau cu mine. (asta ca sa stau linistita). insa data trecuta mi s-a parut cam galagie la masa aia de linga bar. Cine face rezervarea, ar fi posibil sa rezervam ori la etaj ori undeva mai retras?? Born to shop, forced to work.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza si un ceai cald[:D](renuntat la a 2-a cafea pe motive de sanatate[bang]) Pucku-multe felicitari Iti doresc o sarcina usoara si un bebelus sanatos si mincacios ! Laura- sa aveti fun la Mtl si vreme buna! Am 2 intrebari, una e doar pt ON[:)] 1)Cu ce scoateti voi petele- gen sos pe rochite,pantaloni si petele de la fructe pe bluze albe[bang]-din ce am eu nu ies cum trebuie si ma cam dispera fii-mea ca ea nu e f. atenta mereu la gradi- si nu pot arunc amereu bluze albe dupa 3 imbracari(de dc asa e uniforma)-nu se intampla mereu, dar de..si nu am timp sa merg in prea multe magazine sa incerc toate produsele de pe piata-deci sugestii,sfaturi please,din experienta voastra. 2) ONTARIO-Unde pot merge cu 2 kids de aproape 2 si 3,5 ani la inceput de iunie, in afara de Zoo si Marineland- in asa fel incat sa aiba fun si fii-miu care nu prea sta deloc, deci e cam 90% in continua miscare[:D][alcool]-multumesc de idei[flo][pup] Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani Zambeste, si maine e o zi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mQQm pai daca tot ai chef de duca trage-ne o vizita. Invitatia e serioasa. Daca vrei sa vezi o fetita frumusica si un baietel turbat. Hai ca nu suntem asa departe (Brampton). Denisule tre sa te sun ca am nevoie disperata de tine.[flo] Olga Fericirea nu este nimic decat sanatate buna si o memorie proasta. Albert Schweitzer
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata! nu am apucat sa le bat patura in geam; la 6:30 lel aud cum incep sa vorbeasca intre ele; aseara am mai smuls niste iarba si ceva buruieni de printre flori si m-am dus si in cealalta parte a gradinii sa fac la fel; cand m-am intors imi scosesera toate lacramioarele [bang] pucku felicitari! asteptam detalii laura ti-a raspuns mQQm mQQm nu au pe site un link la customer sa te inspiri de adresa, si lista cu top managemet? pai sunt cateva posibilitati daca afli numele: prenume.nume, nume si prima litera din prenume... denisa am o solutie de am vazut-o o data la tv si acum e peste tot; nu stiu cum se numeste, dar e o sticla gri cu rosu (pe verticala delimitate) si are de fapt 2 solutii inauntru care se activeaza cand le torni pe amandoua o data pe material
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...