Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lisandru e bine, inca mai e racit, dar se vede ca ia antibiotic.

 

Roxanaid="red">, drum bun si stagiu placut!

 

Simonaid="red"> si Dianaid="red">, sanatate multa si sa stea bebelusii acolo cit trebuie!

 

Danaid="red">, ma bucur ca totul e bine si de data asta!

 

Lauraid="red">, m-am gindit la tine simbata si mi-a fost tare ciuda ca a plouat toata ziua. Dar macar duminica sper ca ati reusit sa vedeti ceva...

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pitilache drum bun!!! sa ai un stagiu superb!!!!

 

Diana as fi incantata sa ne vedem. Sa mai asteptam insa cu planurile ca vezi si tu cum e cu prognoza asta meteo. Se schimba de pe o zi pe alta.

Iar de bebe. Poate se agita pentru ca lasi pauze prea mari intre mese? manaca putin si des. Tu intrebai de intors bebele acum vreun capitol, sorry la mine nu s-a intors niciodata asa ca am ajuns la cezariana.

Nu pot fi de folos.

 

Simmona poti sa explici, te rog, pentru muritorii de rand ca noi ( adica cei cu bebelusi) ce e aia test de la minister?

 

 

Vroiam si eu sa ma laud ca de trei luni Marc n-a mai fost bolnav. insa tocmai a luat un guturai de la petrecerea de sambata, asa ca ne curge putintel nasul. De fapt mai grav e ca l-am luat si eu, si ma doare capul........Parca vad ca pana maine ii trece lui, iar eu o sa o duc asa bolnava vreo saptamana...[bang]

 

 

Ana eu am fost in decembrie la centrul ala pe care mi l-ai recomandat tu. Si am facut intai mamo si dupa vreo 3 saptamani eco. Rezultatele au venit cam intr-o saptamana jumate la fiecare. Dar la eco mi-a zis si doctorita, pe loc, ca e in regula. Era o rusoaica, abia intelegeam ce vorbea[bang]

 

 

Vreau si eu idei de iesiri pe aici in jurul Montrealului. Plecat dimineata si intors seara. Se poate merge pana la mont Tremblant intr-o singura zi? Macar sa vina vara aia , ca eu m-am saturat de vant si ploaie.

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nelia mai poti? Cum e cu engleza? Ca ma gandeam sa ma inscriu si eu din toamna, sambata. Eu o sa incep la Dawson un curs de 20 de zile pe 3 iunie. Ca sa imi dau putin drumul la conversatie, ca m-am saturat de interviuri cu 25 % de intrebari in engleza.

 

Revin, au inceput sa-mi tremure picioarele. Si n-am cu cine vorbi. Ne-a sunat de la ORL si ne-a mutat la 8.55 vineri dimineata programarea, ca «daca ii pune tuburi in urechiute sa le puna in aceeasi zi!!!!)[bang]

Chiar m-a luat pe nepregatite, eu credeam ca doar il controleaza si atat.

 

id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikiionid="red">, atit de stresata sint de urechi incit mi s-a inmuiat si mie picoarele cind am citit. Mie si acum imi vine sa pling cind ma gindesc la durerea pe care am simtit-o vineri alaturi de Lisandru, daca ma crezi, simt ca o durere in ureche cind imi amintesc cum i-a bagat instrumentul ala si cum a tresarit micutul...[q]id="size1"> Bafta multa, sa treaca repede si sa fie bine!

 

Cu engleza e bine, mi se par tare bune si serioase cursurile, dar e ff mult de lucru![bang] Cred ca daca pui burta pe carte si faci tot ce-ti cer ei acolo, ai sanse sa ajungi la un nivel bun si la scris si la oral. De dimineata numai asta fac si numai pentru tema pe care o am pentru diseara... miercurea viitoare am examen si s-a adunat o gramada de materie, chiar daca mie mi se pare ca am tinut-o din scurt. Bine, ca la mine acum problema sint cele din iarna, pe care nu le-am terminat si la care sint varza de ametita cu atita materie si teme de facut intr-un timp atit de scurt. Am citit trei capitole lungi si stufoase in timpul grevei si... le-au scos de la examen! Iar la cele lasate nu am ajuns inca...[bang]

 

Simonaid="red">, esti bestiala! Am citit mesajul tau de doua ori cu testele... Multumesc ca mi-ai inseninat ziua![pup]

 

Si cind vad vremea asta cenusie... vreau si eu soare! Incep sa inteleg sopirlele! Placerea lor de a sta rastignite in soare...

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, multa, multa bafta daca e sa ii monteze tubuletele lui Marc, sa treaca usor si sa fie cu folos.

 

Nelia, va trimit eu soare de aici [beach] cat vreti, vremea e superba, am avut cam 26 de grade zilnic si soare ... si eu exact ca o soparla stau in fiecare zi de la 3 la 4 cand dorm copiii de dupa amiaza, ma asez pe banca la ai mei in curte si ma lungesc acolo si ma bucur de soare si liniste. Viata de viata [:D] .. LOL, pacat ca nu o sa dureze mult, ca dupa ce ma mut in Timisoara s-a dus curtea si banca.

 

Diana, sa stii ca si eu la a 2a sarcina asa am avut senzatia asta ca Marc e f jos si aveam dureri de multe ori .. chiar si contractii, dar uite ca am dus sarcina la termen ... [pup] ... oricum, daca ai orice suspiciune ca ceva nu e in regula, du-te la ... imi scapa acuma ... un fel de labour room care tine de spitalul unde vei naste, si te verifica ei imediat, orice sarcina peste 22 de saptamani e considerata de ei viabila si te vor baga imediat la investigatii.

 

[aerob] Strumfii mei [aerob]

 

Carmenid="size2">id="pink"> [mamica]id="Comic Sans MS">si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]id="size2">id="blue">id="Comic Sans MS"> id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pitilache, mult succes si drum bun. Ma bucur ca te-am vazut inainte de plecare.

 

simi, cum se simte Alice?

 

nelia, sper ca Lisandru se simte mai bine. Mie nu mi se pare OK cu singele care a iesit din urechiusa lui si nu vreau sa te sperii si mai tare dar eu m-as duce in locul tau la un ORL-ist (am auzit ca sint unii care te primesc si fara trimitere). Mie mi s-a facut pielea de gaina numai citind.

 

Dana, ce ma bucur pt rezultate! Cum a fost la sleep over?

 

M-ati bagat in ceata cu ziua lui Atomix ca eu stiam ca e mai incolo, dupa verificari cu inaltele autoritati, e pe 24.

 

Diana, daca ai indoieli suna la doctor, sint sigura ca e bine dar te mai linistesti tu.

 

Ploua...ce bacovian, ploua ca dracu' si m-am saturat.

 

O zi buna,

 

Mihaela

 

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca ploua e una, dar frigul asta ce e ??? Dimineata cand l-am dus pe Victor la gradi erau 6 grade si aia de la Radio anuntau o maxima de 22 azi (ori am inteles eu gresit, ori au incurcat ei foile).

Si cu Victor nu mai avem loc de intors, de cand se trezeste ma intreaba cand mergem in parc, si eu in fiecare zi ii zic ca merge cu taica-su cand il ia de la gradi, si apoi toata ziua ma rog pentru un pic de vreme frumoasa dupa amiaza, ca nu-mi place sa-l mintim si nici nu intelege ce e aia vreme urata.

 

Mikiion, ne uitam la vreme pentru duminica, mie mi-e dor de Gradina Botanica, n-am mai fost de asta toamna, asa ca pentru noi asta va fi excursia de o zi [:D]. Pentru Mont Tremblant, sigur ca poti sa mergi in aceeasi zi, doar ca in afara de cateva drumetii pe acolo nu stiu daca mai sunt ceva activitati (poate stie cineva care a fost pe acolo, eu vorbesc din auzite, noi am decat iarna). Mie mi-a placut si la Mont St Seveur, unde e parcul acvatic intr-un decor tot asa mai de munte, dar acolo trebuie mers cand o sa fie cald bine.

Si ti-as mai sugera si o ferma ceva in afara Montrealului, una din aia unde iti faci si piata, adica poti sa-ti culegi singur legumele, au si animale, puteti sa faci si un picnic.

Hai ca deja mi-ai facut pofta de iesit. Daca va hotarati pentru ceva intr-o duminica, suntem voluntari !

 

Carmen, si celelalte fete, va multumesc ca m-ati mai linistit (un pic). O sa incerc sa mai "incetinesc motoarele" poate ca nici lui bebe nu-i place viata asta agitata a mea, cu orare decalate la servici, carat frati-su in brate cand nu colaboreaza sa mearga pe picioarele lui, mai o bicicleta, mai smuls buruieni. Pana acum m-am purtat ca si cum n-as fi avut ceva in burtica, dar uite ca ceva-ul ala creste si mai e ceva pana sa iasa si as vrea sa-l tin acolo pana la sfarsit.

Multumesc de informatia cu labour-room, spitalul e aproape asa ca daca mai am dubii dau o fuga.

A, si multumim de caldura trimisa virtual, [pup] la baietii cucuieti ! Mighty Machines sunt la inaltime si fara sa vreau ma gandesc la voi cand le punem la TV.

 

Iar am scris o groaza si sigur am uitat sa raspund la ceva ce voiam. Dar trebuie sa plec la scarbici, Patelii ma asteapta, azi sunt la KLM.

 

Diana mama lui Victor Christian, 24 Iulie 2007 si [gravi] +23s cu [am]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...