Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Ziua... bei, eu gindesc in intirziere, ca sint racita cu spume, crez ca ma indrept spre o seara in pat cu temperatura si comprese (de care nu m-as plinge, dar cred ca mi-a coborit pragul de rezistenta la orice factor de stres), dar si voi m-ati ametit. Concluzia e ca ne intilnim vineri, la Vinni Gambinni in Acadie, la 18:30. Good asa? Ange (hai, madame, straduieste-te, ca nu te-am vazut de un milion de ani!) Mimitete Nelia Pitilache Podeanu (Zino, sa nu ne tragi clapa, trai-ti-ar berbatu' o mie de ani si-o zi pe deasupra... [pup] Simonna Oana? Ana? Bebitzu (chiar ce face fata asta, long time no see)? Ica? Si cine mai este, ca neuronul meu se plictiseste... Tre sa ma tirez, ca de trei luni fara o zi returnez niste blugi de-a lui Radu la Sears si de miine nu mai pot... Asa ca ma duc acum, pina ma simt in stare sa conduc... Bleah, nu pot sa sufar racelile, cih si bleah inca o data. Pupici, Simonna http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72985
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Oameni, eu sunt tare ametita, stiu ca vreau sa scriu, dar cand sa pun creionul pe hartie nu mai stiu ce sa scriu... Imi vine in minte un citat din Llosa, ma fascina cand eram in floarea varstei, zicea asa: "Scriu. Scriu ca scriu. In gand ma vad scriind ca scriu si ma mai vad gandindu-ma ca scriu..." si tot asa pe vreo jumate de pagina [alcool] Deci, ca sa incep cu concluzia, cum ziceau Divertisii... Doamneee, ce dor mi-e de tineretea la Costinesti cu spectacole la Divertis vara de vara... o data am castigat doua bilete la Divertis, premiu pentru o poezie pe care am trimis-o la Radiovacanta... scrisa pe hartie igienica, decat [:D] altceva n-aveam la mine pe plaja... Asadar! Nu mai vreau bebe 3... deocamdata [:D] Deci nu-mi urati sa se prinda, ramane doar Ica in cursa. Ica, succes! maru, cred ca am saptamana de cand vreau sa va felicit pentru jobul cu ziare, deci felicitari! Cum mai merg livrarile? Cine le face? Victor mai poate cu scoala? Dana, La multi ani sotului, multi ani fericiti! [s] oanagabriela, La multi ani Antoniei [s], sa aiba numai bucurii in viata! ange, La multi ani lui Robert [s], sa se tina scai de el toate alea bune! Si la propriu, si la figurat [:D] Cu intalnirea. Tinand cont ca eu in curand o sa cam lucrez week-enduri, voi cam sta in sanul familiei in week-end-urile nelucrate. Deci o intalnire cu familiile in parcul Kelso, chiar si cu take-out sau chipsuri, m-ar aranja de minune. La cele in restaurant nu ma angajez, vreau tare mult sa va vad, dar probabil vin doar daca ploua si nu zburd cu familia in aer liber. Ce mai vroiam sa scriu??? Aaaah, mQQm, mi-a luat-o inainte mister BH... las' ca vii cu bebe in sling, nu? Mai, daca-mi fac curaj sa conduc singura in Toronto sa stii ca vin eu la cafea acolo... deocamdata incep antrenamentul, ma duc peste vreo 10 zile in Hamilton, imi iau inima in dinti!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am adus aminte ca vroiam sa intreb ceva important! Voua vi s-a cerut vreodata dovada vaccinarilor facute in copilarie? Ca eu trebuie s-o duc vineri si nu prea am de unde s-o iau, aveam la mine fisa copilului din Ro, dar n-o gasesc nicaieri... Cred ca daca n-o duc, ma inteapa astia din cap pana-n picioare!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, da, am ajuns intregi si cu toate bagajele de data asta [:D] .. deh, am zburat cu nemtii. Baietii s-au adaptat la fusul orar din prima noapte si de atunci au dormit ok .. singura parte nasoala e ca ne e dor de Florin [q] .. da sper sa treaca cat mai repede luna asta. Nelia, mie Romania (nu generalizez, ma refer acuma la Suceava) mi se pare neschimbata ... insa orasul in sine e imbatranit mult, adica nu prea vezi mult tineret, mai mult batrani ... si asta e trist. It used to be different. Consolarea e ca nu ne oprim aici .. si Timisoara e un oras dinamic. In rest, ce sa zic, vremea e buna [:D] ... 28 de grade am avut zilele astea, mai o ploaie din cand in cand, am socializat cu verisori, prieteni ... nu ma plang .. inca [:D]. Probabil impresii mai la obiect o sa fiu capabila sa dau peste vreo 2 luni. O zi buna Montreal, eu ma duc sa pun pruncii la nani! [url="http://community.webshots.com/user/carmen77108"] [aerob] Strumfii mei [aerob][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel + Marc David [bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, cand m-am angajat la spital. am mers la dr de familie si m-a testat pentru cateva, bloodwork, sa vada daca mai ai imunitate
Citat:
citat din mesajul lui Donia
Mi-am adus aminte ca vroiam sa intreb ceva important! Voua vi s-a cerut vreodata dovada vaccinarilor facute in copilarie? Ca eu trebuie s-o duc vineri si nu prea am de unde s-o iau, aveam la mine fisa copilului din Ro, dar n-o gasesc nicaieri... Cred ca daca n-o duc, ma inteapa astia din cap pana-n picioare!
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maru, multumesc! M-am gandit si eu ca ma duc si ii spun femeii ca n-am fisa de vaccinari, dar ma gandesc sa nu ma puna sa fac toata liota de antipolio, pertussis, difterie si ce mai exista pe piata la momentul actual. Daca as scapa doar cu analizele ar fi bine, pe astea le-am mai facut si la ultima angajare si au fost multumiti.
Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara in viata am dat azi un interviu cu o persoana de la RH. Oribila senzatia de a fi masurat de sus pana jos si intors pe dos. Nu mai spun ca pe masura ce trecea timpul ma intrebam ce caut eu acolo la tortura, ca intre timp ma lamurisesm ca nici nu imi place jobul si nici conditiile de munca oferite...[bang][q] N-am decat 2 saptamani de cand am terminat cu scoala ( ce repede ati primit voi notele la HEC.....) si deja ma urc pe pereti de plictiseala. Sau stau si citesc toata ziua carti pe care n-am mai apucat sa mai le citesc in ultimii ani....Si ma trezesc ca s-a dus ziua....[bang] Incet incep macar imi revin din oboseala acumulata..... Va mai spun ca am facut un chec luni si nu intelegeam de ce a iesit cleios. Ca am facut de sute de ori reteta asta... O sun pe mama sa ma plang si ma intreaba: Dar tu ai pus faina?[bang]Nu pusesem, logic. Asta ca sa vedeti in ce forma sunt....
[url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=60647bcd025335118109e1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url"][tv] [/url][url="http://www.dropshots.com/mikiion2008"][foto][/url][url="http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatadb20060604_-5_Marc-Adrian.png"] Virsta Marc-Adrian[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu][hopsieu][hopsieu] [bum][bum][bum][bum][bum][bum][bum][bum][bum][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][batetoba][bebic][bebic][bebic][bebic][bebic][bis][bis][bis][bis][bis][bis][harp][harp][gravi][gravi][hopsieu] ma duc sa citesc din urma[hia][hia] [pup][pup][pup][pup][nani][nani][nani] Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donia, nici eu nu am avut carnet de vaccinuri cand m-am angajat, aveam doar hartie de cand facusem tetanusul in Toronto, si la fel ca Maru mi-au facut analize si mi-au facut antirabicul apoi la scurt timp LA MULTI ANI Antonia, Robert, sot de Dana si pe cine am mai scapat noi stam mult afara seara, o i-au pe Steph pe jos de la gradi, intram la 8, dus, povestea si nani...asa ca sunt franta eu lucrez in subsol nu vad lumina toata ziulica, asa ca seara nu as mai intra in casa, abea astept sa ma relocalizeze astia poate o sa am si eu fereastra si internet....ar fii cool Steph a fost acceptata la scoala internationala, suntem incantati...intrebare.Care atzi avut posibilitatea sa-i luati la sf programului de la scoala i-atzi luat sau i-atzi lasat si la service de garda apoi? ca nu prea stim cum sa facem, ca ea nici de la gradi nu vrea sa vina acasa, dar nu prea ma dau bani afara din casa, si cum o sa avem posibilitatea sa o luam la sf programului..... azi am fost la test auditiv, foarte bine, are numai urechea stanga care secreta enorm de multa ceara, ne-a recomandat un ulei sa-i punem in ureche si pediatru inot si gimnastica pt rigiditatea in miscari....sa vedem cand pot insera inca un curs. Pt moment pedalam la bicicleta toata seara 5000 la orto? vorbiti serios? sa incep sa pun deoparte ca si Steph o sa aiba nevoie........tulai Maru felicitari lui andrei pt job? poate isi cumpara un cal [:D][:D][:D] Va pup pe toate, vineri sunt in conge, ma duc la o conferinta dupa amiaza, dar ar trebui sa am timp sa intru pe la voi si sa trimit si poze Corina ,[zana] [url="http://photos.yahoo.com/nagy_corina2000"] Stephanie[/url] + duggy Totolino prostolino "Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...