Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cresterea prepelitelor (3)


Recommended Posts

[:D] Ai rabdare - in lumea asta a prepelitelor deseori trebuie sa ai rabdare. Uite eu de 1 luna pentru o greseala de furajare a furnizorului care mi-a terminat pasarile - tot astept sa isi revina. Adica sunt in pierdere si de la 150 de oua in medie pe zi am 20. Acum ce sa fac? Sa plang? Rabdare -

 

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua,

 

350 De oua pot strange intr-o saptamana asa ca ar fi bine sa poti rezolva pe saptamana viitoare cu transportul. As vrea totusi sa imi spui daca ma pot apuca de strans sau nu.

 

 

 

 

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

 

Calinut

 

mami de [fetita] Maria Madalina (22.03.2010)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
[:D] Ai rabdare - in lumea asta a prepelitelor deseori trebuie sa ai rabdare. Uite eu de 1 luna pentru o greseala de furajare a furnizorului care mi-a terminat pasarile - tot astept sa isi revina. Adica sunt in pierdere si de la 150 de oua in medie pe zi am 20. Acum ce sa fac? Sa plang? Rabdare -Eu pur si simplu / Pagina legislativa
align="right" id="quote2">Ce-nseamana greseala de furajare a furnizorului?Au gresit reteta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Este vreo problema daca am scos prepelitoiul de la ele? Le batea non stop (avea 2-3 preferate). Pacat de el ca este foarte frumos colorat, este un bej frumos si capul este maro. Si nici sa il tai nu pot ca mi-e mila...nu il vrea nimeni la schimb cu o prepelita ouatoare? Conteaza daca stau fara prepelitoi? Oricum eu nu fac reproductie, doar pentru oua le tin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu prea mai scrie lumea pe aici. Ieri am luat si eu 9 oua de la cele 12 prepelite. Azi pana la ora asta doar 2, a stat geamult deschis la balcon...si cred ca au cam tremurat..sper sa mai gasesc ouasoare pana pe la ora 22. Ultimul ieri l-au facut pe la 9.30-10 seara. Prepelitoiul azi a fost facut ciorbita pt copii, nu m-am indurat sa gust ca imi intrase la inima. Probabil e in Rai ;-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...