Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cresterea prepelitelor (3)


Recommended Posts

vgm - daca sunt sau au fost uzi si ingramaditi este ca le-a fost frig pe de o parte iar pe de alta parte au ajuns la apa. Adica s-au udat. In egala masura aerul trebuie sa fie cald dar sa fie suficient de ventilat sa iasa si umezeala de acolo. Dara daca erau uzi de undeva a ajuns apa la ei. Au murit sufocati pentru ca s-au bagat unul in altul de frig. Sub ei ar trebui sa ai ceva absorbant, eu am cumparat de al Zoo mania scutece absorbante sunt absolut perfecte. Dar apa trebuie sa fie doar pt cioc nu cumva sa ajunga cu gherutele sau mai rau cu aripile. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 223
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si cunm ii mai bine ... in casa nu am unde sa le pun .. pe hol ii tot timpu trecere si iarasi nu cred ca ii bine pentru ele. Sa le fac undeva afara ca un fel de baraca de lemn? Eu vreau doar pentru cnsum propriu vreo 20 de prepelite.

Va multumesc pentru rabdarea pe care o aveti cu cei incepatori.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In iulie - august cand afara sunt 35-40 de grade - poate fi o problema, adica este o problema. Nu conteaza daca ai 1-5-500 de pasari, regulile sunt aceleasi si o spun in cunstinta de cauza. Iarna e mai usor decat vara. [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/juridic.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[red]cum gasesc clienti ca pe net am vazut putine site-ri cu cumparatori si as dori sa mai cumpar inca 100 de buc si inca o intrebare in legatura cu mancarea eu le dau ceva unguresc si nu stiu daca e acelasi lucru cu cea de crevedia,pt ca sincer am si mature de 1an,am si din vara si din primavara dar de ouat oua doar 5,adica nu am adunat mai mult de 5 oua de la 60 de pasari,oare de la ce depinde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...