Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania (61)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce discutii de meciuri[pk] , si la noi, larma a fost pan in minutul 72, apoi s-a lasat linistea. io tot cu olandezi tin, spaniolii au ajuns pan aici pe noroc, cel putin in meciul cu Uruguay, dezastru. si, apoi io sunt pt egalitate in sansa, mai castiga unul altu, sa nu ia tot numai unuii, ca sunt ceilalti invidiosi. (Sp e campioana Europei, dupa ce in finala a invins tot DE) Imi acu aminte cum au pus succesul Lenei pe criza ecomonica [:-)))] Da, din pacate mie mi-a fost greu sa ii explic copilului de ce ro nu e si ea la campionat. totusi, pt o persoana rationala cum ma declar, nu inteleg de unde a stiut caracatitza aia cine castiga [hot]???? Ramona, io citesc mereu in diagonala, multzumesc mult de raspunsul detaliat. banuiam, dar tu ai scris ff bine [flo]..asa cum istoric tocmai la americani prohibitia a demonstrat-o cu varf si indesat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui celesta
Eu am tinut clar cu Germania si mi-a fost ciuda ca erau parca neadunati aseara, nu se gaseau deloc la pase, in schimb spaniolii au controlat terenul dupa bunul plac... La meciul Olanda : Spania tin cu Spania [:D] [gravi]22+ [fetita]
Da,si mie mi se parea continuu ca lipseste ceva sa fie mai pe ei,a lipsit mult baiatul asta Müller,da tonus nemtilor.Oricum posesia mingii la spanioli e ceva normal,asa au facut-o si in meciul in care au luat bataie de la elvetieni [:D] insa aseara au controlat meciul mai bine,nu prea au fost lasati sa joace. Oricum,nemtii joaca constant bine si sunt sigura ca o sa-si ia revansa de la spanioli[:D].Da,spaniolii au acum echipa f buna dar nu constant si parca vad ca la WM urmator din Brazilia vor face ca italienii si ca francezii [:D]. Eu ziceam ca tin cu Olanda,imi plac olandezii de la Bayern. Fiica-mea a fost f dezamagita dimineata dar totusi mi-a zis ca ii pare bine,i-a zis tata ca germanii nu vin inca acasa si joaca pt locul 3. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi,daaa,si eu vroiam sa intreb ce naiba e cu octopusul ala care spune cine cistiga [:D],o porcarie mai mare nu se putea inventa...faza e ca citesc in ziare de el,aud la radio,lumea chiar a luat-o in serios [:D]. Si eu ziceam de spanioli ca au ajuns aici prin mult noroc,e foarte realist ca au avut sansa pina acum si aseara au facut primul lor meci bun. Tu intrebai daca ne-am uitat la alegerea presedintelui,eu nu dar sotul da si e f placut surprins ca e de la el din oras,din Osnabrück.De placut,nu-i prea place,lui ii place politica insa nu politicienii de pe piata [:D].Ziarele romanesti rpd au scris ca are o sotie tinara si frumoasa [:)]. Cristina30,multumesc mult pt poze,parce f practic si robust buggy-ul vostru.Inca nu m-am hotarit ca zilele astea nu prea am avut timp de cautat,spre final de luna vreau sa cumpar. Helbi,felicitari pt Bianca [flo][pup].Si la noi se schimba invatatoarea anul asta,chiar miine avem festul de adio.Elevii o iubesc f mult,fii-mea e f trista ca se despart de ea dar nu-mi ramine sa sper decit ca vom avea alta la fel de buna. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
Deci, putin respect pt Guru Paul -caracatita[:D]...o fi simtit el cu unul dintre cele 8 brate Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Eu am f mult respect pt Paul, atat de mult incat nu l-as refuza umplut cu feta si apoi facut bine pe grill, servit cu lamaie deasupra [:D] [gravi]22+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui viorela hoff
Hallo Fetelor am si eu o intrebare la voi, am primit Freizügigkeitbescheinigung, are cineva asa ceva? Eu am venit de cativa ani aici (prin casatorie) dar intre timp m-am despartit de neamt, acum situatia mea s-a schimbat total, e ceva nou asta? va pup si va multumesc de un raspuns. Vio
adica ai drept de sedere si de munca in Germania, sau?... in conditiile astea nu s-a schimbat nimic, doar dreptul de a cere cetatenia germana (daca mai era casatorita cu neamtul o puteai cere la 3 ani de la data incheierii casatoriei, necasatorita tb sa fi locuit 6 ani fara intrerupere in DE).... nu stiu daca ti-am fost de ajutor cu raspunsul meu... poate celelalte fete au inteles mai bine intrebarea ta... [flo] [gravi]22+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...