Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania (61)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui viorela hoff
Celesta,merci pt. raspuns,sunt de 7 ani in De, nu puteam sa cer cetatenie deoarece ex-"sotul" este un überzeugende Hartz 4 empfänger, mai multe probleme, deci vreau numa sa zic ca de cand m-am despartit am primit asta Freizüg.si nu stiam ce inseamna. Danke, Vio
Asta e permis de libera sedere. Im mod normal, toti strainii din EU care stau pe teritoriul DE mai mult de 3 luni fara a avea cetatenie germana, trebuie sa aiba Freizügigkeitsbescheinigung. Eu, sotul si plozii din dotare avem asa ceva. Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui celesta Eu am f mult respect pt Paul, atat de mult incat nu l-as refuza umplut cu feta si apoi facut bine pe grill, servit cu lamaie deasupra [:D] [gravi]22+ [fetita]
Sa crezi tu!! E de mult facut salata de catre mine[:D]. Tu nu prea ai voie fructe de mare...daca ti se face rau?[pup] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Miriluta
Citat:
citat din mesajul lui celesta Eu am f mult respect pt Paul, atat de mult incat nu l-as refuza umplut cu feta si apoi facut bine pe grill, servit cu lamaie deasupra [:D] [gravi]22+ [fetita]
Sa crezi tu!! E de mult facut salata de catre mine[:D]. Tu nu prea ai voie fructe de mare...daca ti se face rau?[pup] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Deci te-ai sacrificat tu si l-ai mancat? [:D] bine, bine si asa rau [pup] [gravi]22+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, daca tot vorbiti de mincat octopusul Paul [:D],ziceti-mi,bitte,daca voi faceti bulgur.Am cumparat azi pt ca vazusem intr-o revista de la Alnatura o reteta care arata si suna bine dar am uitat-o in DM asa ca adio reteta mea. Sigur,m-am uitat pe net dar nu m-a inspirat nimic [:D] ori poate sunt eu satula acum. Reteta mea era cu rosii,ceapa verde,ceva verdeturi,ulei de masline. Vio,bine ai venit pe la noi [flo]. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, caracatita asta a "ghicit" corect la fiecare meci al Germaniei si victorii si infrangeri :)). Nu o sa il manance nimeni, eventual o sa fie ridicat la rang de caracatita clarvazatoare, si-a pierdut mama Omida locul :))) Adriana 31+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 5 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Alina
Fetele, daca tot vorbiti de mincat octopusul Paul [:D],ziceti-mi,bitte,daca voi faceti bulgur.Am cumparat azi pt ca vazusem intr-o revista de la Alnatura o reteta care arata si suna bine dar am uitat-o in DM asa ca adio reteta mea. Sigur,m-am uitat pe net dar nu m-a inspirat nimic [:D] ori poate sunt eu satula acum. Reteta mea era cu rosii,ceapa verde,ceva verdeturi,ulei de masline. Vio,bine ai venit pe la noi [flo]. Alina,mami de 2 copii minunati
Alina, ce descrii tu acolo seamana a salata libaneza (Tabouleh) care contine exact ce ai scris si tu mai sus: bulgur, rosie taiata marunt, patrunjel, ceapa verde, zeama de lamaie si ulei de masline. [gravi]22+ [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor, mai bag si eu un ochi e aici [:D]. Am fost in concediu, la caldurica si ma bucur sa ma intorc tot la caldurica, desi cu burtoiul meu nu e asa de usor... Miriluta, un salut special pt tine! nu te-am mai vazut/auzit de mult! Ma uitam ce trece timpul, cand ne-am vazut erai hochschwanger, deci era prin 2007, fetita ta avea pe atunci 5 anisori! Tja...si maine poimaine sarbatorim 70 ani (ca socrul meu) si ne uitam in urma unde am lasat anii ! La Freizügigkeitsbescheinigung as adauga ca nu e musai "cuplat" cu drept de munca. Daca e cu drept de munca, banuiesc ca e specificat in mod clar pe hartie. va pup pe toate si sa aveti un WND minunat! [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Panseluta Miriluta, un salut special pt tine! nu te-am mai vazut/auzit de mult! Ma uitam ce trece timpul, cand ne-am vazut erai hochschwanger, deci era prin 2007, fetita ta avea pe atunci 5 anisori! Tja...si maine poimaine sarbatorim 70 ani (ca socrul meu) si ne uitam in urma unde am lasat anii ! [flo]
Simina si eu ma bucur sa te ''vad''. Felicitari pt bebic, stiu ca ti-l doreai mult. [pup] Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...