Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

maadi - fain co ati avut..v-a priit.[:D]noi asteptam scoala, inca nu s-a afisat nimik..nici clasele nu sunt facute.uniforma o vom lua saptamana viitoare.are uniforma specifica scolii, pantalon bleumarin, camasa alba si cravata si vesta bleumarin cu carouri alb si rosu. mai avem 2 saptamani... pupam dulce.[pup] gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gabi - abia astept sa vii cu impresii despre prima zi de scoala si despre clasa I, in general [:)]. Maadi - momentan reusesc sa ma mentin tare pe pozitii [:D]. Trei iesiri la restaurant de cand am inceput dieta si nici o abatere la cartofi, paste sau desert [;)] (nu ca asta ar fi stilul nostru obisnuit, in general iesim mai rar de o data pe luna. dar e vara si vine lumea din strainatate sa isi viziteze familia, plus ca ieri ne-am aniversat 8 ani de casatorie... impreuna cu cele doua "realizari" [flo]). Si nici o pauza de la abdomene. Pe fete le-am luat duminica, maine plecam in w/end prelungit la Cazanele Dunarii. Nu am fost niciodata acolo, abia astept. Sper sa avem parte de vreme buna. Si noi mergem in Delta, saptamana viitoare - sotzul meu iubeste mult zona si m-a "corupt" si pe mine. Unde faceti calarie? E un vis vechi al meu (pentru mine, nu pentru copii [:D]) dar pana acum nu am reusit sa ma organizez. Martta - ce sportivi sunteti, foarte frumos [:)]. Noi cred ca vom incepe gradinita cu intarziere, este in renovare. Fetele mai prind o tura de Bran pana atunci [:)].
It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, sunt fiarta! Am dus copilul pentru prima zi de clasa I-a si abia astept sa vad ce iese. Invatatoarea e tanara si draguta dar vorbeste groaznic de repede, sper ca mai incetineste cand e cu copiii ca altfel Matei o sa o ignore total. Sunt deja 21 in clasa, ceea ce e mult pentru standardele locale, majoritatea fetelor erau in clasa ca la ele acasa, baietii pareau cam pierduti. Mandretea mea de copil m-a anuntat ca el nu vrea sa mearga la scoala pentru ca e plicticos, trebuie sa scrie si sa citeasca. Sper sa ajungem la pace cumva cu scoala anul asta, pentru ca altfel imi iau campii. pe curand, madishor http://restartincanada.blogspot.com/ Life is a journey. Wear comfortable shoes.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, ne-am intors si noi din concediu de o saptamana, a fost o vacanta binemeritata pentru toti, ne-am odihnit, ne-am balacit in apa cat a fost ziua de lunga, copiilor le-a placut tare mult. Alor mei le- aplacut tare mult si s-au odihnit si ei, ceea ce ma bucura ca acum iar au inceput "serviciul" dupa cum zic ei [:D] acum o sa le fie un pic mai usor ca Razvan o sa inceapa si el scoala peste o sapt asa ca vor ramane doar cu Olivia. Ce m-a impresionat mai tare a fost croaziera care am facut-o la 1000 de insule, nu stiu daca intr-adevar sunt 1000 dar tare curios sa vezi atatea insulite mari si mici, si fiecare avea daca nu o casa cel putin un copac care crestea pe ea. Iar cei cu casele in mijlocul lacului nu pot sa-i inteleg cum pot locui acolo, iesi din casa si pui piciorul in barca, ca altfel n-ai cum sa pleci de acolo...sau si mai rau te poti trezi inundat peste noapte daca creste nivelul apei...oricum frumoase locuri. Vara s-a cam terminat pe aici, acum speram sa avem o toamna cat mai lunga, sa nu inceapa sa ninga prea repede[:D] Madishor, sunt curioasa cum merge la Matei, sa ne tii la curent! Gabi si eu astept impresii din prima zi de scoala! fain ca o sa aveti uniforma. Cornelia, cum mai merge cu cel mic, cum va descurcati, ce ati facut pana la urma cu masina? aici lumea isi cumpara minivan din cel cu 7 locuri, nu stiu daca sunt si pe acolo... va pup edit, am pus niste [url="http://picasaweb.google.ca/magda.udrea/Vacanta2009#"]poze[/url] Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, magdone, ti-am admirat printesa, cat demare este!!! si v-am tot citit impresiile din concediu. noi nu facem nimic deosebit sau din contra facem prea multe deodata ? asteptam gradiX2, mami isi schimba serviciul adica moi dar nimic nou sub soare. adica la noi schimbarile sunt la ordinea zilei. am fost si noi in saptamana free of kids in amsterdam si a fost...mai altfel decat eram eu obisnuita (pacat ca nu mai am 18 ani ca sa fii gustat cum trebuie :)) in rest - tinem pumnii scolarilor. noi mai asteptam - n-as fi rezistat la primul an de gradi & primul de scoala asa ca luam lucrurile pe rand. cititoarele din umbra, ce mai faceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup de la noi! Scriu mai din an in paste, dar nici voi nu va puteti lauda ca umpleti paginile [:D]. In week-end am fost doua zile la Bran cu copiii mari. Ne-am hotarat sa plecam vineri la 3, la 5 faceam rezervarile si la 7.30 plecam. A fost mai mult alergatura, dar copiilor le-a prins bine. Pe bb nu l-am luat, din motive organizatorice, dar am spus ca nu mai plec fara el, ca m-am topit de dor. Mult succes proaspetilor scolarei!!! Unii vad ca au inceput deja! Gabi, Romana, voi sunteti cu emotii mari acum. Mai e putin. Gabi, abia astept sa citesc impresii de clasa I. Magdone, chiar acum suntem in plin proces de achizitie a unei masini despre care spui tu. E f. buna pentur familile numeroase [:D], mai ales pentur concedii. Partea mai trista e ca va fi masina mea de zi cu zi, pentru ca nu puteam altfel si mi-am vandut masina iar. In curand o sa ajung sa conduc un autobuz [:D]. Vladimir e un cumintel. Seamana cu surioara lui cand era bebe. Doarme toata noaptea, ziua in general e linistit, zambeste, gangureste. Nu stiu cum poate fi asa, cu haosul din jurul lui [:D]. Pe 23 august l-am botezat. Nu a spus nici pas toata ziua. La biserica a dormit, s-a trezit la baita si a zambacit (ii place baia f. mult [:D]), s-a uitat atent in jur, a stat cuminte la imbracat si apoi a dormit toata ziua. Ce mai, superbebe! Am poze de la botez, aici: [url][/url]http://picasaweb.google.ro/cornelianis/2009Iunie23BotezVladimir# In rest, abia astept sa inceapa copiii gradinita, sa ma relaxez cu bebe. Ca maine - poimaine ma intorc la serviciu si parca nu am avut timp sa ma bucur de bebe mic. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Noi am inceput de marti gradinita, culmea fara mofturi. Azi chiar m-am oferit sa ma duc sa-l iau mai devreme, dar mi-a spus ca mai bine il las pana la sfarsit. Am reusit si noi marea performanta de a merge singurei pe bicicleta. Si aici m-a uimit ca dupa 2 ture in spatele blocului a mers singurel (spre deosebire de role si patine gheata de care nici nu vrea sa auda). In schimb am inceput si cursurile de calarie, de care Calin este extrem de incantat. I-am cumparat costum - casca, pantaloni, cizmulite cu pinteni, manusi si...multe snacks-uri pentru Vijelie - "caluta" care ne suporta. Cornelia - Sa va traiasca micutul crestin, sa fiti sanatosi si voiosi cu toti. Floricea - Succes in primul/ultimul an de gradinita. Magdone - Foarte frumoase pozicile! Mult succes scolareilor si asteptam primele impresii. Va doresc un we minunat. Pupici, Maadi si Calin (19.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, ai niste copii reusiti, iar cel mic e simpatic foc. Maria e deja o domnisoara, Stefan e un cuceritor, o sa rupa multe inimi. Mi-au placut mult pozele. Unde este situat restaurantul? Ce masina va luati? Ca nici noi nu prea mai incapem in Logan, uneori nu mai avem unde pune bagajele. Nu avem emotii pentru clasa I, nici nu am facut cumparaturile. Cristi a crescut mult in vara asata si mai ales s-a ingrasat, are niste obrajori umflatei... Andra: Il mai duci pe Luca la gradinita noastra? Va sarut pe toate. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 Nulla dies sine linea!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...