Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Juniori de iunie-Iulie 2003 (9)


Recommended Posts

deci au aparut si cititoarele din umbra!!! bine ai revenit romana si bafta multa in clasa 1 !!! cornelia, sa va traiasca micul crestin!!! nu stiu daca am scris aici: la controlul de 6 ani la dr am fost sfatuiti sa ii facem Taisiei educatie sexuala pentru ca e varsta la care incep sa exploreze pe de o parte/ pe de alta sa stie sa se fereasca de eventualele abuzuri la gradi etc..apoi sa mearga pe bicicleta cu 2 roti plus sa fie atenta cand traverseaza strada (eu bifez aici ce nu facem inca). iarasi nu stiu daca am mai scris - atunci cand am fost cu ea la psiholog am avut revelatia vietii mele - pe scurt fie-mea e asa ca e prea desteapta[:D]. i-a facut tipa un test proiectiv de personalitate si in concluzie a dat raspunsuri peste varsta ei - are imaginatie f multa si e creativa - e agitata si se plictiseste tocmai din acest motiv bla bla...deci trebuie sa cautam o invatatoare care sa stie cum sa-i capteze atentia bla bla bla bla. in caz ca am repet scuze ...mi-au murit neuronii... pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, Cornelia - vezi ca pentru autobuz iti trebuie alta categorie de permis [:D]. Eu zic sa stai acasa cat mai mult ca totusi cred ca la nr. 4 nu va ganditi asa ca trebuie profitat la maxim de timpul liber [:)]. Cat faceti voi pana la Bran, vreo 6 ore, nu? Gio - test proiectiv de personalitate? Se vede ca esti in domeniu si stii ce sa ceri, nu am auzit pana acum de asa ceva. Aveai vreun dubiu pana acum ca fata ta e cea mai desteapta? [:D] Magdone, unde ati fost in concediu, ca suna a Polinezia cu atatea insule? [:)] Noi am fost 4 zile la Sf Gheorghe si a fost minunat. Pot sa zic si eu ca am fost la mare anul acesta. E prima oara cand mergem si mi-a placut mult locul, plaja lata si pustie, absenta aproape totala a masinilor, strazile lor cu nisip. Sambata au fost valuri si Stefania a fost incantata. Am mancat peste la greu pana ni s-a aplecat la stomac [:D]. Ma paraseste bona [q]. Acum ca va incepe si Sofia gradinita, vroiam sa ii fac un program de 4 ore / 2 zile pe saptamana, sa ma mai ajute cu gatitul, sa le mai duca pe la activitati extra-gradinitare etc. Si i-am facut o oferta salariala zic eu foarte buna. Dar a zis ca dupa 6 ani de stat cu copiii isi doreste si ea un pic de vacanta si sa stie ca nu mai e la program, plus ca iarna se circula greu, intuneric etc. Stiind cat este de atasata de fete sunt convinsa ca mi-a spus adevarul si ca nu banii au fost motivul. Oricum a zis ca mai vorbim la primavara si ca in vacanta mare nu ma lasa balta. Asa ca sa vad cum ma voi organiza pentru ca deja pare imposibil. Stefania va merge la pictura si balet si vreau sa o inscriu si la cursuri de engleza la British Council, m-am interesat deja si incep saptamana viitoare. Bineinteles ca toate drumurile vor pica pe mine pentru ca soacra sta departe iar mama cred ca va pleca in strainatate (tata a prins un job intr-o tara indepartata si cel mai probabil se va duce cu el...) In fine, voi supravietui [:D]. It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gio - a puctat foarte bine dana...aveai vre-un dubiu?[:D] dana - nasol moment.si eu vroiam sa-l inscriu pe stef la british council, dar mi-e teama sa nu fie prea stresant, ca incepe si scoala....ma mai gandesc, il intreb si pe el ce vrea... pupare si sanatate tuturor. gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maadi [flo]. La multi ani si din aprtea noastra Mariilor! Romana, m-am uitat putin la link-ul din semnatura ta si mi-am amintit cu mare placere de vremurile cand copilasii nostri "mari" erau bbi. Plus ca am vazut copilasi ale caror mamici ne-au uitat de mult. Masina pe care ne-am luat-o e VW Sharan. Am reusit si sa o conduc. Ma opresc aici , Dana, asa ca nu ma mai complic cu examene pt. permis [:D]. Restaurantul e pe malul lacului Siughiol, in Mamaia. Are o pajiste intisa si copiii au fost incantati sa alerge in voie. L-am "descoperit" anul trecut in august, cand ne-am gandit ca e un loc f. bun pentru o petrecere de botez [:D]. Gio, super "revelatie". Mai am oare si eu vreo sansa cu Stefan? Ca toata lumea imi spune, "vai, nu stiu ce o sa se faca la scoala" [bang]. Dana, mi-as dori tare mult sa stau doi ani acasa cu bb, ca nu am stat cu nici unul prea mult, dar atarna atatea altele in balanta. Sa vad. Am promis ca in ianuarie ma intorc. Acum sa vedem daca si cum ma afecteaza legea slarizarii unice, ca probabil d.p.d.v. financiar imi va fi mult mai bine in conccediu de ingrijire copil. Gio, interesant ce trebuie sa faca un copil de 6 ani. ne mai poti spune si altele??? Maria la capitolul motricitate si autoservire sta in continuare f.f. prost. Ea nici nu isi poate incheia/descheia nasturii, nu mai spun de sireturi si alte alea [bang]. Si de imbracat se imbraca f. f. greu singura. Pana la urma o sa o duc si eu la dansuri, pentru ca trebuie neaparat sa faca miscare si altceva nu vrea. Si la gradinita as vrea sa o dau la tenis, cu toate ca mare scofala nu fac, dar macar sa o alerge putin. Am si engleza in plan la Palatul copiilor, dar chiar nu stiu daca voi reusi sa fac fata programului. Va pup, Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009) [url="http://www.flickr.com/photos/cornelianis/"]poze[/url]; [url="http://picasaweb.google.ro/cornelianis"]poze2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ah eu una am ramas cu gura cascata atunci cand tipa mi-a interpretat rezultatele testului[:I], m-as fi asteptat sa-mi spuna orice numai asta nu. Cornelia, chiar nu stiu ce altceva ar mai trebui sa faca pt ca la dr a fost cu taica-su si el mi-a spus acasa numai ce nu facea...ca sa vezi cum gandesc barbatii[:D]. Asa ca idee despre sireturi nici nu poate fi vorba, nasturi doar sa-i descheie fff greu, uneori ma gandesc ca o sa invete Eva inaintea ei sa faca toate lucrurile astea. Cat despre scoala - cred eu ca mai are timp Stefan al tau. Dupa 5 ani si jumatate la a mea s-au vazut ceva schimbari. Dana, la noi vine cineva acasa pentru engleza, costa 15 lei ora si e ok insa stiu ca nu prea merge decat prin sector 6, daca intereseaza pe cineva va spun. Cu inotul o rezolvam sambata si duminica si cercul de pictura e la doi pasi de noi. Ca sa nu ma doara capul prea tare ca altfel promit c-o duc si raman de caruta. Bonei eu i-am propus acelasi sal, sa stea dupa cum am eu drumuri prin oras si sa mai faca prin casa, in ideea in care vor incepe ambele gradi pe 21 sept. Nu stiu cum va fi insa sper sa nu plece ca raman si eu cu ochii in soare ca voi avea 2 joburi in curand. Va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Noi am inceput scoala, clasa I!!! Nu imi vine sa cred, ce mic era Razvan cand am venit in Canada, avea 2 ani si ceva si acum e in clasa I. Anul asta are un invatator, e chinez, imi vine sa zambesc cand mi-l imaginez vorbind in franceza [:D] nu l-am auzit inca cum vorbeste. Razvan pare placut impresionat, a zis ca mai merge la scoala, am tras cu fff mare greu ceva de la el, ce au facut ieri, cert e ca a luat B+, dar nu ma intrebati la ce ca nu stiu. Mai vad azi ce mai zice, dar oricum trebuie sa-i pun intrebari precise ca sa scot ceva de la el, de ex. ati scris cu creion rosu sau albastru [:D] si abia atunci raspunde. Gio, bravo pentru rezultate, nici nu ma indoiam ca e altfel, dar m-ai lasat masca cu educatia sexuala, oare ei sunt constienti la varsta asta de asa ceva? banuiesc ca da, desi la Razvan nu vad nici un semn cu privire la asta, dar bine baietii sunt mai intarziati la capitolul asta. Citeam intr-o carte ca e bine sa le zici tu copiilor daca ei nu intreaba, dar cum sa-i zic?????tu cum abordezi problema? Dana, am fost intr-un loc care exact asa se cheama 1000 de insule, e exact la granita dintre Canada si Sua inspre est, unele insule sunt americane, unele canadiene, le vedeam dupa steagul arborat [:)] a fost fain. Uite aici mai multe http://www.1000islands.com/ Cornelia, si mie mi-a placut tare mult rest unde ati facut botezul. sa va traiasca micul crestin! Romana, bine ai revenit, cand ma gandesc la tine ca ai copiii mari deja, toti 3!! In curand merg toti la scoala si tu n-o sa mai ai ce face [:D] glumesc desigur [:)] Nu ne mai zici despre ei nimic? v-am pupat Magda, cu Razvan [bonjovi] (6 ani) si Olivia [copil] (1 an) _________________________________________ "Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magda, pai i-am povestit asa scurt ca,ce-i in chilotei e al ei personal, ca nu are voie sa o atinga nimeni altcineva acolo - ca daca ii cere sau incearca cineva sa o atinga e musai sa spuna, sa fuga, nu e nicio rusine. Daca dupa faza asta vine iar medicul la gradi si ii spune iar taisia ca face puscarie daca pune mana pe ea am imbulinat-o [8D]. Gabi, tinem pumnii pt gradi si scoala!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...